Artık Konsol Almak Daha Mantıklı

Ekran Kartı Fiyatları Düşer Mi?

• Düşer

Oy: 8 10,5%
  • Düşmez

Oy: 68 89,5%

• Oy verenlerin toplamı
    76
Şu an pc kullanıcısıyım ancak ps4 sahibi de oldum. Kontrolcü çok hoşuma gitmedi fps oyunlarında ancak konsolu bırakma sebebim online için para ödemek zorunda olmanız. Zorunda olmayı sevmiyorum.

Nvidia fiyatların düşmeyeceğini geçen haftalarda açıkladı. Eğer ufak tefek işlerinizi halledebildiğiniz bir bilgisayarınız varsa ve hikaye ağırlıklı oyunlar oynuyorsanız konsol almak en doğrusu. Rekabetçi oyunlar oynayan bir oyuncuysanız mecburen cebiniz yanacak.

Bahsettiğiniz şey de FPS işte. Ayrıca Witcher 3 ilk çıktığında çok problemli bir oyundu özellikle konsollarda ama CD Project Red bu sorunların hemen hemen hepsini çözdü ve oyun sabit 30 FPS. Bu arada Last of Us 60 FPS ancak yayınla ilgili problem olabilir. Çünkü ben oyunu 2 kez bitirdim ancak TLOU'da Witcher veya Bloodborne'da ki gibi bazı anlarda ciddi anlamda FPS düşüşü yaşandığını hatırlamıyorum. Yine de konsol zevk meselesi sonuçta. Ben kendim de PC toplayacağım ama bazı oyunlarda yine konsolda devam ederim çünkü arkadaşlarım da orada. Kısacası PC'nin en büyük olayı oyunlar açısından 60 FPS alabilmek ve competitive oyunları barındırması.
Aradaki fiyat farklarını da göz ardı etmiyorsunuzdur umarım.

Elbette arada binlerce TL var o yüzden PC grafik ve FPS anlamında daha üstün ama ben bunu inkar etmiyorum zaten.
Ben oyunlardaki fiyat farkını kast etmiştim. Bildiğim kadarıyla konsol mağazalarında oyunlar güncel kur ile hesaplanıyor, Steam'de ise Türk oyunculara özel sabit kur uygulanıyor.

Ben oyunlardaki fiyat farkını kast etmiştim. Bildiğim kadarıyla konsol mağazalarında oyunlar güncel kur ile hesaplanıyor, Steam'de ise Türk oyunculara özel sabit kur uygulanıyor.
Evet öyle ama PS Store veya XBox Store'dan oyun almak yerine kutulu almak tercih ediliyor. Zaten öyle olunca arada pek fiyat farkı görmek mümkün değil. Belki PS+ için yıllık 150 TL bir fark oluşturabilir ama verdiği aylık oyunlar ile o fiyat farkını rahatlıkla kapıyor. Bu arada D&R veya Teknosa gibi mağazalardan kutulu oyun almayı kastetmiyorum. Daha çok bilindik spotçulardan alınca fazla fark olmuyor.

Evet öyle ama PS Store veya XBox Store'dan oyun almak yerine kutulu almak tercih ediliyor. Zaten öyle olunca arada pek fiyat farkı görmek mümkün değil. Belki PS+ için yıllık 150 TL bir fark oluşturabilir ama verdiği aylık oyunlar ile o fiyat farkını rahatlıkla kapıyor. Bu arada D&R veya Teknosa gibi mağazalardan kutulu oyun almayı kastetmiyorum. Daha çok bilindik spotçulardan alınca fazla fark olmuyor.
Kutulu oyun almak mı? PC'de kutulu oyun fiyatı ile Steam karşılaştırılmaz bile. Sizin yakın zamanda aldığınız bir oyunu örnek verebilir misiniz? Ne kadara mâl oldu merak ediyorum.

Kutulu oyun almak mı? PC'de kutulu oyun fiyatı ile Steam karşılaştırılmaz bile. Sizin yakın zamanda aldığınız bir oyunu örnek verebilir misiniz? Ne kadara mâl oldu merak ediyorum.
Bu sene son sınıf olduğum için en son yazın oyun almıştım PS4'e. Ancak onlarda Exc. oyunlardı. O yüzden tüm platformlara çıkmış ve benim kutulu aldığım oyun olarak Overwatch'u örnek verebilirim sanırım. Onu da 110 TL'ye almıştım. Aslında siz söyleyince fark ettim de kutulu aldıklarım hep Exc. oyunlar. Multi platform oyunları hep Endonezya PSN'den almışım. Onlarda yaklaşık 140-150 TL civarına geliyor. Onda da en son Watch Dogs 2'ye 149 TL vermişim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı