Artık oyun oynamanın lüks hale gelmesi

Selam arkadaşlar. Başlıkta da eminim bana katılanlarınız olacaktır. Bildiğiniz gibi son dönemde çıkan oyunlar en az 250₺'den başlıyor. O da standart hali vs. Mesela Dying Light 2'nin 350₺ olarak Türk oyun piyasasına sürülmesi bunun en büyük örneği. Oyunun dosyaları Skidrow-Codex tarafından açığa çıkartıldı ama oyun hala kırılmadı. Eminim kırılırsa korsan oyunu en çok indiren kitle Türk oyuncu kitlesi olacaktır. Malumatınız bende indireceğim... Konumuz bu değil lakin böylesine bir dönemde bile oyun oynamak gerçekten lüks hale geldi. Şöyle ki günümüzde dışarı çıkıp sadece 1 bardak çay içseniz bile en az 4₺ veriyorsunuz. Ne kadar basit bir şey değil mi? Çay içmek. O bile lüks artık. Oyun oynamak neden lüks olmasın ki?

Uzun lafın kısası Türk oyuncularının korsan oyunlara kaymasının, oyunların absürt fiyatlarda ortaya çıkması olduğunu düşünüyorum. Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Artık yemek yemek bile lüks

2018 yılında sadece 50 TL ile kendime, kuzenime, kardeşim ve arkadaşıma L4D2, GMOD ve CSGO aldığımı hatırlıyorum, belki 2 tanesine GMOD almamışımdır, onun dışında saydığım gibi liste. Sadece 50 TL ileydi bu. Şimdi sadece 1 kişiye 50 TL ile ne GMOD, ne CSGO alınıyor.

İtemhesap gibi yerlerden ben hep ucuza alıyorum. Mesela 10-15TL'ye 2 aylık Game Pass Ultimate aldım ve içinde FİFA2022, BF serisi falan var. Ayrıca yine aynı yerde 25-30TL'ye 4K destekleyen Netflix, Disney+ ve Youtube Premium aldım. Garry's Mod falan 10 lira.

İnsani ihtiyaçlar içerisindeki besin ihtiyacı bile maddi açıdan ulaşılması çok güç ve lüks bir şey oldu. Kendi vatandaşına bu durumu uygun görenleri desteklemeye devam etsinler ama akıllanmaz bu insanlar.

Her şey gerçekten çok pahalı en kötü bilgisayar 20k yani yaşanmaz be ekmek alıyorsa yeter durumuna gelicez yakında tek çare saatliği 5 liralık internet kafeler her halde.

En kötü bilgisayar 20 k demeyelim de son çıkan oyunları güzelce oynamak için en kötü 20 klık PC almak gerekiyor diyelim.

Geri
Yukarı