Asgari Ücret 2020 TL

Az önce bir İnstagram sayfasında Televizyon'da izlenen dizilerin de ücretli olma ihtimali olduğunu okudum. Zam daha bugün geldi biraz yavaş giydirin şu fiyatları yav.
İnternette yapılan işlere vergi getiriliceği yazıyor. Oradan etkilenmiş olabilir. İzlemeyiz olur biter.

Linke tıklamamışsınız galiba.

''Hmm. I can't find any cultural events for us to attend tonight. I guess we'll just have to watch the idiot box.''
Tıkladım. Fakat Staj yaptığım işyerinin İnternetindeki güvenlikten dolayı tek görebildiğim kocaman harfler, Facebook ve Twitter logosu oldu. :D

Tıkladım. Fakat Staj yaptığım işyerinin İnternetindeki güvenlikten dolayı tek görebildiğim kocaman harfler, Facebook ve Twitter logosu oldu. :D
O zaman diğer tanımı okumanız için de yardımcı olayım :)
''The television, and in all it's glory of propaganda and dumbing a society down. It is the ultimate weapon of mass distraction and can make anyone and any person hate anybody. ''

Yani yararlı şeyler illaki olacaktır; fakat bizim toplum için yayımlanan diziler,haber programları, spor programları bile Türk gelenek ve göreneklerinden uzak toplumu kutuplaştıran saçma şeyler. Ha şunu diyebilirsiniz; ''Belgeselller, Bilim kanalları da mı saçma diye'' onlara toplumun erişebilmelerini isteselerdi zaten bedava olarak sunarlardı onlar da hep tekellerde pazarlanıyor.(digiturk,tivibu)

Her şeye zam geldiği için aslında pek bir manası kalmıyor asgeri ücretteki artış. Her şeye ama her şeye zam gelmese asgeri ücret artsa neyse derimde maalesef öyle değil işte.

Adam hem sana verdiğini arttırıyor, hem de senden aldığını, sana verdiğinden çok daha severek arttırıyor. Ne anladık bu işten?

Eskiden 3 verip 2 alıyorsa, şimdi 4 verip 5 alacak... Peki.

Gelen vergi artışlarını, zamları da ballandıra ballandıra haber yaparlar umarım.

Bir kesim de umarım artık 2018'in Türkiye'sinde 2020 TL'ye para demez. Asgari ücret alana acımam ama iktidarın bu tavrına acımamazlık yapmak garip olsa gerek.

Mevcut zamlar ve kapıda bekleyen zamlarla birlikte bu ücretinde kıt kanaat yeteceğini düşünüyorum. Yapılan artış çok güzel enflasyonun da üzerinde fakat orada başka etkenler var. Alım gücü bu kadar düşük iken yapılan zammın sadece oranı güzel etkisi değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı