Asgari ücret 2825TL!

Vallahi hocam ben de anlamıyorum ki? Şu anda gülmekten yarılıyorum. Arkadaş bunları yazarken herhalde mehteri verdi arkadan gaza geldi herhalde. 😂

Dik duruyoruz da ne oluyor? Bak dolar 7 TL. Irak'a Amerika'nın köpeği diyorsunuz ama biz sokak köpeklerinden bile beter haldeyiz.
Ah şey var bide Erdoğan reis Macron'a laf söyledi. Çok büyük bir şey başardı.

Vallahi hocam ben de anlamıyorum ki? Şu anda gülmekten yarılıyorum. Arkadaş bunları yazarken mehteri verdi arkadan gaza geldi herhalde. 😂

Dik duruyoruz da ne oluyor? Bak dolar 7 TL. Irak'a Amerika'nın köpeği diyorsunuz ama biz sokak köpeklerinden bile beter haldeyiz.
Bence +2 dayı skilli var ondan hep.

Dolar düşük olur belki de, fakat dik duruşlu olmadıktan sonra başımız eğik olduktan sonra bilemem artık.
Kışın evde kombi en düşük ayarda yanacaksa, fatura fazla gelecek diye lamba bile yakamayacaksam, etin kilosu kasapta 80₺ olacaksa dik duruşluluk sadece yoksulluk ve kin yaratır.

Orta gelirli adam 2-3 yıl içinde dar gelirli konuma düşüyorsa, istediğiniz kadar dik duruş diye kendinizi avutun. Gün gelir özgürlüğünüzü sattığınızı anladığınızda ne kadar aptalca düşündüğünüzü anlayacaksınız!

Ulan Türkiye dışına çıkmamış, Türkiye dışında gündem takip etmemiş adamlar, benim geleceğime karar veriyor. Oyunuma, alacağım telefona, almak istediğim şeylere, giyimime ve dinime karIşıyor.

Z kuşağı inandığınız tüm değerleri yok etmeye gümbür gümbür geliyor, umarım ayakları altında ezilirsiniz...

Gayet iyi oldu bence. Fikrimi belirttim diye yüzyılın linçini yedim, asgari ücretin artmasına sevindim sadece niye bu kadar sinirlendiniz ki? @alonedavar @tıraktor @cokl @CrevZZ @reddline @WhyMeBro @Recep Baltaş @stvwolf niye bu kadar sinirlendiniz hocalarım? Yanlış anlamayın hesap sormuyorum, niye bu kadar linç ettiğinizi merak ettim sadece.
Asgari ücret her yıl artan bir şey zaten ? Artmasına seviniyorsun ama para az. 1 sene önce 300 TL zam yapıldı ozaman ki 5 litre yağ 45 tl iken şuan 80 TL. Bu birde en basit örnegi.

Dolar düşük olsun ama amerikan köpeği olalım öyle mi? Peki.
Evet Amerika'nın köpeği olalım. Çünkü sokak köpeklerinden bile beter haldeyiz. Bu kadar gururluysan hakkını yedirme ampul adama. Çünkü o senin eğitim hayatını ve çocukluğunu çaldı. Git bunu sorgula. Eğer Amerika'nın köpeği olsaydık çok daha iyi bir ekonomi ve eğitim sistemimiz olurdu.

Bak Irak'a şimdi, anca avucunu yalarsın. Sen daha beterlerini hak ediyorsun. Umarım da bulursun.

Nankörlük etmeyin! Eskiden buzdolabı yoktu, şimdi olmayan ev yok. Yeni nesil çok nankör çok.
Yanlız bu yazınızla ekonomi hakkında en ufak fikre sahip olmadığınız belli ettiniz.

Ekonomik güç devir, teknolojinin gelişmesiyle karşılaştırılmaz. Ekonomi kişi başına düşen gelirler, milli gelirler, alım gücü, döviz ve borsa ile ölçülür.

Kışın evde kombi en düşük ayarda yanacaksa, fatura fazla gelecek diye lamba bile yakamayacaksam, etin kilosu kasapta 80₺ olacaksa dik duruşluluk sadece yoksulluk ve kin yaratır.

Orta gelirli adam 2-3 yıl içinde dar gelirli konuma düşüyorsa, istediğiniz kadar dik duruş diye kendinizi avutun. Gün gelir özgürlüğünüzü sattığınızı anladığınızda ne kadar aptalca düşündüğünüzü anlayacaksınız!

Ulan Türkiye dışına çıkmamış, Türkiye dışında gündem takip etmemiş adamlar, benim geleceğime karar veriyor. Oyunuma, alacağım telefona, almak istediğim şeylere, giyimime ve dinime karIşıyor.

Z kuşağı inandığınız tüm değerleri yok etmeye gümbür gümbür geliyor, umarım ayakları altında ezilirsiniz...
Amin z kuşağı gelsin artık şu düşünceye son versin.

Yeni konular

Geri
Yukarı