Aşı olacak mısınız?

Aşı olucak mısınız?

• Evet

Oy: 383 60,9%
  • Hayır

Oy: 141 22,4%
  • Kararsızım

Oy: 105 16,7%

• Oy verenlerin toplamı
    629
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam zaten dışarıya çıkamayacak ki arkadaş.
Evimde oturmuş LoL oynuyorum idam cezasına çarptırıldık yahu olacak iş değil.
17 yaşındasınız. Bir şekilde insanların içine karışmak zorunda kalacaksınız. Bir sonraki sene üniversite sınavına gideceksiniz veya liseyi bitirdiğiniz için askerlik yapmak zorunda kalacaksınız(üniversite okumazsanız), üniversite veya lise bittikten sonra çalışmak zorunda kalacaksınız, aileniz size kaç yıl daha bakabilecek? "Yatma" durumunuzu ne süre daha devam ettirebileceksiniz?
Şu anki aşıların tümü deneyseldir bu yüzden kimseye yaptırım uygulanamaz. Anayasaya ve insan haklarına aykırıdır.
Sen de benim yaşama hakkıma aykırısın. Senin varlığın herkesin canına tehdit.

Aşı olduğunuzda sizin de bulaştırma ihtimaliniz aynı olacak. Olmayanla bir fark yok.
Virüsü çok uzun süreler üstünüzde taşıyacaksınız, ölünüz bile virüsü yayan bir etken olacak. Sadece sağlık sistemine ve topluma gereksiz yük ve tehdit olmaktan başka bir vasfınız olmayacaktır.

Aşı olduğunuzda sizin de bulaştırma ihtimaliniz aynı olacak. Olmayanla bir fark yok.
Aşı olanla olmayan arasındaki en büyük fark aşı olmayanlarda gerekli mutasyon ortamı sağlanacak virüse. Çok daha tehlikeli varyantlar gelişebilir. Aşı olanla olmayanı nasıl bir tutabiliyorsunuz ki?

Şu an ailemden biri oldu ancak aşı olduğu yere bozuk para yapışıyor :D. Ağır metal vb. yüzünden herhalde.

En fazla yan etki veren aşı BioNTech.
Bizim ailede iki kişi oldu, ikisinde de hafif kol ağrısı dışında hiçbir şikayet olmadı. Yan etki vermesi kişinin bünyesine ve alerjik durumuna göre değişebilir, zaten alerji riski varsa doktorlar Biontech değil Sinovac aşısına yönlendiriyor.

Bizim ailede iki kişi oldu, ikisinde de hafif kol ağrısı dışında hiçbir şikayet olmadı. Yan etki vermesi kişinin bünyesine ve alerjik durumuna göre değişebilir, zaten alerji riski varsa doktorlar BioNTech değil Sinovac aşısına yönlendiriyor.

Yok zaten astım hastasıyız ailecek annem gidip sordu astım olduğumuz için bekletiyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı