Aşı oldum

Hayır medya beni ilgilendirmez hocam. Ben direkt üniversitenin yayınlarına girip okumak istiyorum paylaşır mısınız? Ben C1 İngilizce ile dünyanın önde gelen üniversitelerinin hiçbirisinde bulamadım belki siz bulursunuz. Vize için aşı şartı koymasalar yaptırmayı da düşünmüyordum zaten. Üniversiteden 1 tane öğretim görevlisiyle röportaj yapıp koruyor demek bilimsel bir veri mahiyetinde olmuyor maalesef.
Eki Görüntüle 1109485
Public health england
Normalde link ekleyecektim ama izin vermiyor. Galiba eski sürüm Chrome kullandığım için.

"MADDE 13.- Temel hak ve hürriyetler, özlerine dokunulmaksızın yalnızca Anayasanın ilgili maddelerinde belirtilen sebeplere bağlı olarak ve ancak kanunla sınırlanabilir. Bu sınırlamalar, Anayasanın sözüne ve ruhuna, demokratik toplum düzeninin ve lâik Cumhuriyetin gereklerine ve ölçülülük ilkesine aykırı olamaz.”"
Hocam ne demek istediniz anlamadım. Bana karşı mı geliyorsunuz, yoksa hak mı veriyorsunuz? Aşı olmanın kanunu mu var ki?

Ben zihniyetimi canan karatay gibi doktorlardan alarak gelip buraya yorum yapıyorum. Sen ise hiç bir şeyden. Adam gibi tartışmamız için düzgünce kaynaklar ve fikirler sunman lazım. Yazdıgınız her şey boş ve korku pompalamaktan başka bir şey yapmıyor.
4 kişilik bir aileyiz ve ailemden bir kişi korona hastası oldu ve iyileşti. Hastalanan kişi ise her sene grip ve bogaz hastalıkları geçiren kişiydi. Yine bu sene hastalanmak ona nasib oldu. Kalan 3 kişiye ne oldu biliyor musun? Hiç bir şey olmadı. Ve böyle bir çok örnegi yaşayarak gördük. Komşularımızda çevremizden. Bir anne korona kaptı 2 çocugu ve kocasına yine bir şey olmadı.
Virolog bile değil kendisi. Konu hakkında yorum yapıyor. Alta bak kaynak sundum. Şu an İbrani üniversitesi araştırmasını bulmaya çalışıyorum. Galiba Times of Israel medyasında duydum.
Ben zihniyetimi canan karatay gibi doktorlardan alarak gelip buraya yorum yapıyorum. Sen ise hiç bir şeyden. Adam gibi tartışmamız için düzgünce kaynaklar ve fikirler sunman lazım. Yazdıgınız her şey boş ve korku pompalamaktan başka bir şey yapmıyor.
4 kişilik bir aileyiz ve ailemden bir kişi korona hastası oldu ve iyileşti. Hastalanan kişi ise her sene grip ve bogaz hastalıkları geçiren kişiydi. Yine bu sene hastalanmak ona nasib oldu. Kalan 3 kişiye ne oldu biliyor musun? Hiç bir şey olmadı. Ve böyle bir çok örnegi yaşayarak gördük. Komşularımızda çevremizden. Bir anne korona kaptı 2 çocugu ve kocasına yine bir şey olmadı.
Benim etrafımda kaç kişi öldü? Dakika başı ambulans geçiyordu. Daha 2 hafta önce hastaneye komşumuz kaldırıldı ve ev karantinaya alındı.

Biraz önce 1. doz aşımı oldum. Sinovac olmak istediğimi söyleyince ısrarla BioNTech aşısı yapmak istediler. BioNTech aşısı yaptıran arkadaşlarım çok şikayetçiydi eklem ağrılarından ben de o kadar yan etkiyi çekemem. Görevliler Sinovac'ı 60 yaş üstüne yapıyoruz kalpleri zayıfladığı için BioNTech yapmıyoruz sana bir şey olmaz dediler. Bir şey olmayacağının garantisi var mı dedim hayır dediler. Niye bu kadar BioNTech yapmaya çalışıyorlar anlamadım. Ve hala caydırmaya çalışıyorlar 3 doz aşı mı olacaksın diye. Ben de adam olana 2 doz yeter evden çıktığım yok zaten aşılanmış olmak için yaptırıyorum dediğimde yaptılar artık. Şimdilik 1 saat oldu herhangi bir şikayetim yok. Kolum çok çok az ağrıyor. 2. doz aşımı da 1 ay sonra yaptırıp topluma karşı olan sorumluluğumu üzerimden atacağım.
Ben de önümüzdeki Salı günü olacağım.

Virolog bile değil kendisi. Konu hakkında yorum yapıyor. Alta bak kaynak sundum. Şu an İbrani üniversitesi araştırmasını bulmaya çalışıyorum. Galiba Times of Israel medyasında duydum.

Benim etrafımda kaç kişi öldü? Dakika başı ambulans geçiyordu. Daha 2 hafta önce hastaneye komşumuz kaldırıldı ve ev karantinaya alındı.
Bilgi sahibi olmak için buraya da bakabilirsiniz.

Sağlık, suç alanında kısıtlama getirilebiliyor. Ama ana amaç insanları korumak olmalı. Amacın zorla aşı olması suç olur.
Ben kendimi bugüne kadar korudum ve koruyabiliyorum. Güvenmediğim yetkililerce, hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığım bir aşıyı vurulmak zorunda değilim ve sırf bunu istemiyorum diye belirli yerlerden dışlanmam kabul edilemez. 3-5 tane tanımadığım mesleğini nasıl elde etmiş bilmediğim araştırmacı olarak görülen kişi veya kişilerin önerisini kabul etmek zorunda değilim. İlacın ne kadar etki yaratacağı ve ne tür kesin yan etkileri olabileceği, kesin olarak güvenilir kişiler tarafından garanti edilerek sunulmadıkça ise hiç zorunda değilim.

Tipik Z kuşagı. Sorgulama yok. İllumunati sisteminin kölesi olacak bu Z kuşagı. Her şeye çok kolay kanıyorlar. Ve özellikle nerede yalan yanlış şey var ve nerede kötü bir şey var onlara inanıyorlar. Z kuşagı Dark side kölesi olmuş.

Pandemi süreci şaka gibi. Veriler desen elde dogru düzgün bir veri yok. Elde olan verilere bakıyorsun gripten pek farkı yok. Yeni bir virüs oldugu için bir tık fazla ölüm oranı var ama. Eski salgılanlara kıyasla alakası bile yok. İspanyol gribinden 1 senede 50 milyon kişi öldü koronadan 1.5 senede 4 milyon kişi öldü. Bunlar daha salgın görmemiş yani. Abarttıkça abartıyorlar.

Resmen insanların saglılıgı ile dalga geçiyorlar ve oyuncak gibi oynuyorlar. 2 doz aşı vurulan insanlara yeni varyasyon çıktı gel bir 2 doz daha ol diyorlar. Birkaç ay sonra sizin vuruldugunuz 4 doz aşının hiçbir işlevi yok derlerse şaşırmam. Buna ragmen aşı vuruldugu için topluma karşı borcunu ödedigin sanan insanlar var ve böyle yazıp konu açmışlar. Yazık gerçekten bu Z kuşagı tam Dark side olmuş. Nerede yanlış var onu dogru kabul edip yapıyorlar.

Hocam ben light Side'a geçmek istiyorum da nasıl geçebilirim anlaşılan siz o taraftasınız. Z kuşağı ve bundan sonraki kuşaklar, sizin bakkal işletirken yıllarca araştırma yapılan şeyleri kesin bir şekilde bildiğinizi iddia etmeniz ve buna sıkı sıkı bağlanıp bağnaz davranmanızı hiç aratmayacak merak etmeyin. Bir insan için hastalık dilemem ama umarım en yakın zamanda COVID19 virüsünün tehlikesini anlarsınız.

Eki Görüntüle 1109485
Public health england
Normalde link ekleyecektim ama izin vermiyor. Galiba eski sürüm Chrome kullandığım için.
Paylaştığınız yazı eski. Güncel paylaşılan rapora göre semptomatik hastalık için Delta varyantında %15'lik bir düşüş var. Yani artış yok. Ayrıca doğal yollardan(hava, yiyecekler) alınan virüste de vücudun virüsü yok etme gücü artarken varyantlara karşı da direnci de aynı oranda artıyor. Bulaşta ise azalıyormuş. Yani burada temel etken insanlar aşı değil. Aşı olanlar arasında hastalığı geçirip hastaneye yatanların oranı %4 seviyesinde kalmış. Kısaca diyor ki aşı o kadar da korumuyor ama en azından semptomları yok ediyor diyor. Güncel raporu okumanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı