Aşırı Öfke Sorunu

Öfkeni sal gitsin. Bir şey olmazsa rahatlarsın. Eğer duvara toslarsan öfkelenmemen gerektiğini psikolojik olarak anlarsın. Mesela okulda hocana sövdün. Sonra disiplin cezası aldın. Aldığın cezadan dolayı birdahaki sefere öfkeni kontrol edebilirsin.

Olumsuz ortamlardan kavga vs. olan yerlerden uzak dur. Kendini hobilere aktivitelere vakit ayırabilirsin. Hoşlandığın şeylerle uğraşabilirsin. Sinirlendiğin zaman konuyu uzatmadan olay yerinden ayrıl ve uzak dur. Sakinleşmeni sağlayacak şeyler yapabilirsin. Aşırı sinir seni yıpratır.

Bendeki sendeki kadar heretik değil. Fakat bendeki de kronik denebilir. Bu biraz da mizaç meselesi. Varoluşçu değerlerine uygun yaşadıkça yatışabilirsin. Bunun dışında sana pek yardımcı olabileceğimi sanmıyorum zira ben de yakıt tankeri gibiyim.

Ha bu arada ilk yaşayan sen değilsin bizde bi aralar illa öyle şeyler yapmisizdir, mesela bana akil veren birtane 50 yaşında babamın arkadaşı vardı, akil allahligi yapma deyip kufur etmiştim, olur öyle ama dikkat et olmaması için. Demek ki, kalabalığı sevmiyorsundur bende oyleydim kan degerlerim düşükmüş, kronik yorgunluk varmış neyse çok uzattık bol sans dostum, ağır konuştuğum için kusura bakma. Bak, bende sinirlendim ☺.
Kan değerlerin düşük olduğu için toplumdan uzaklaşıyor ve hep sinirleniyor musun? Aynı sorun bende de var galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı