Aşırı yayıncı hayranlığı neden olur?

TikTok dilencisi yayını açıp sabahtan akşama kadar "para at, yalvarırım para at, para atarsan suratıma poşet koyup yakarım para at" diyen tipler. Twitch veya benzeri platformlarda bu tarz yayınlar yok. Bakın yine aynı yere geliyoruz. Yahu beğenmek zorunda değilsiniz, ama niye boş sallıyorsunuz? Niye? Kaç yıldır Twitch izlerim oturup sabahtan akşama kadar "para at abim" diyen yayıncı görmedim. Twitch böyle bir yer değil ya. 😃 ha gelip hot tub'cıları eleştirsen hak veririm. Onlar ayrı.

Büyük yayıncı olup vergi vermeme gibi bir imkanın yok. Vermezsen illaki patlarsın. Onu YouTube tayfa çok yapıyordu ama yavaş yavaş o da azaldı.

Doğur dur ama yemişler sonuçta bunca yıl vergisiz 🤣

Kanka biz tiktokçulara dilenci diyoruz da bu da aynı sistem 😃 yarısı devlete vergi ödemiyor bu arada vergi kaçırıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam video hatırlamıyorum. Belki izlemişimdir ancak, zenginlik ile dışarıdaki yaşayan hayvanları bir tutmayalım. Bu insanlar artık kendi çarkını çeviriyor. Onlarda zorluk yaşıyor elbette dediğin gibi vergilerin kesilmesi bir araba alırken her vatandaşın yaşadığı şeyler onda da yaşanıyor. Ancak dışarıda yemek bekleyen hayvanların elinden ne gelir? Dışarıdaki dilenci dediğiniz insanlarının çoğu eli tutuyor. İşe girebilir mi? Girebilir. Ha hayat onu bu şekilde yönlendiriyordur bilemeyiz. Neden? Çünkü biz onların yerinde değiliz. Yani dememdeki ve uzun yazmamdaki amaç, herkesin hayatı kendisini ilgilendiriyor. Seçimleri veya uygulamları yapan insanların sorumluluğuna girer.

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    7,2 KB · Görüntüleme: 20
Bunlara mı laf ediyorsun? Hangi yorumunda? Benim alıntıladığım yorumunda böyle bir ifade yoktu. Güzel kıvırmaymış.

Kıskançlık sadece para kaynaklı olmuyor. Ünlü olmak kıskanılabilir, seni seven binlerce insanın olması kıskanılabilir, yıllarca beklediğin oyunun yayıncıya önceden gitmesi bile kıskanılabilir. Hiçbir faydalı bilgi bulundurmayan, saf toksiklik barındıran yorumunuz kıskançlık örneğidir. Mantıklı eleştirileriniz olsa ve çıkıp "kıskanıyorsun" desem evet haksızlık etmiş olurdum.

Benim de size tavsiyem egonuzu kenara bırakıp hayata öyle bakmanız. Desteklemediğiniz her şeye nefret beslemek zorunda değilsiniz. Zira bunu yaptığınız zaman Ekşi yazarı gibi duruyorsunuz ve bu çok kötü bir durum.

Ek: Burada yayıncılara nefret kusan insanların bazıları yayıncıların chatinde toksiklik yapıp ban yemiş tiplerdir. 😃 Ha kanıtla dersen kanıtlayamam ama emin olun var.

Aşırı yayıncı hayranlığı neden olur?​

-Sürprizbozan içeriğini okuduğunu varsayıyorum, bir şeyin aşırısı açıkçası benim için o belirtiyi gösterir ki yaşın küçük belli sende bağış atıyorsun. Kıvırdığım bir şey yok üslubuna dikkat et önce sen. Yüz yüze söyleyemeyeceğin ifadeleri ekran başında da kullanma.
-Sen bunu kıskançlık olarak algıladıysan kişi kendinden bilir işi diyorum. İsteyen istediği kadar ünlü olsun, ölümüne savunanların konusu açılmış sen daha hangi konuya yazdığını bilmiyorsun. Senin eleştirin çok mu mantıklı daha okuduğunu anlamıyorsun, kaça gidiyorsun bakalım güzelim sen?
-Desteklemediğim bir şeye nefret beslediğimi bir kelimeden çıkarıyorsan senin kafan baya güzel ama yaşının küçüklüğüne bağlıyorum. Nerelerden nerelere bağlıyorsun ekşi yazarıymış.
-Bol bol saçma ve desteksiz argüman üretip, insanları eleştiriyorsun. Gözlem ve eleştirel düşünme becerin zayıf.

Muhtemelen ölümüne destekleyenlerden birisin, bir şeylerin fanatiği olduğun belli o yüzden seninle mantıklı bir tartışma yapmak zor. Bunu bir de ego olarak belirtmişsin, herkes de ego var sen de yok mu?

Dipçe: Yayıncıların chatinden çıkıp gerçek dünyaya dön dijital adam. Kal sağlıcakla hadi eyvallah.

Yaşın küçük belli sen de bağış atıyorsun.

Yaşım 22, sizinle tartışmak için kaç olmam gerek 35 mi? Yine boomer koktu. Bağış atmıyorum ama abone oluyorum evet. Çok ilginçtir evime kurye geldiği zaman ona da bahşiş veriyorum. Tam kerizim ha.

Kıvırdığım bir şey yok üslubuna dikkat et önce sen. Yüz yüze söyleyemeyeceğin ifadeleri ekran başında da kullanma.

İlk yaptığın yorumun farkında mısın yoksa trol müsün? En başta anlamlı bir eleştiri getirsen saygı duyacağım zaten. "Küçük yaşta çocukların harçlıklarından arttırıp yayıncılara atması yanlıştır" gibi gibi şeyler yazsaydın böyle bir yorum yapmazdın. Bu yorumu sonradan çıkarttın. Gidip ilk yorumunu tekrar oku.

Sen bunu kıskançlık olarak algıladıysan kişi kendinden bilir işi diyorum. İsteyen istediği kadar ünlü olsun, ölümüne savunanların konusu açılmış sen daha hangi konuya yazdığını bilmiyorsun.

Konu ölümüne savunulanlar falan değil. Zaten başlık ile konu içeriği farklı. Konu içeriği "yayıncıya 3000₺ atar mısınız" gibi şeyler ama başlık "Aşırı yayıncı hayranlığı." Elbette hiçbir şeyin aşırısı olmayın. Hiçbir ünlünün aşırı hayranı olmayın zaten. Buna itirazım yok. Çoğu kişinin yorumu direkt olarak bağış atmakla ilgili.

Kaça gidiyorsun bakalım güzelim sen?
Burası Ekşi Sözlük değil dostum.

Bol bol saçma ve desteksiz argüman üretip, insanları eleştiriyorsun. Gözlem ve eleştirel düşünme becerin zayıf.

Evet konuya ilk yorum olarak "mallık" yazan adam kesinlikle düşünme ve eleştiri becerisi çok yüksektir. 😃 Burada felsefi bir konu tartışmıyoruz ki argüman falan üreteyim. Siz ve sizin gibi insanlar klasik yayıncı nefreti kusuyor ben de bunu eleştiriyorum. Niye? Çünkü bu tür yorumları çok görüyorum ve manasız olduğunu düşünüyorum. Altı dolu olsa "tamam abi adamın kendi fikri" deyip geçerim ama altı dolu da değil. Safi kıskançlık, bu kadar. Beğenin veya beğenmeyin, bu adamların yaptığı bir iş. Kimse zorla izletmiyor, kimse gel zorla bağış at demiyor. Bunu yapan insanı "mallıkla" itham etmek evet kıskançlıktır bu kadar basit.

Muhtemelen ölümüne destekleyenlerden birisin, bir şeylerin fanatiği olduğun belli o yüzden seninle mantıklı bir tartışma yapmak zor.

Ben burada bir isim mi savunuyorum? Ahmet iyidir Mehmet kötüdür falan mı dedim? Sizin mantığınıza göre Technopat gibi yerler de kötü. Bu adamlar da YouTube işi yapıyor. "Ne o öyle almış eline ekran kartını konuşup duruyor bi' de utanmadan sponsorluk falan almışlar." Tamam dedem, en sorgulayan sensin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı