Askerlik için yoklama kaçağı görünüyorum

torcak1

Hectopat
Daha fazla  
Az önce e-Devlet üzerinden yoklama kaçağı olduğumu öğrendim. 20 yaşındayım ve 3 senedir açık öğretim lisesine kayıtlıyım. Aktif öğrenci olarak gözüküyorumdur diye hiç askerlikle ilgili sorun çıkacağını düşünmemiştim. Bugün bir yere ikametgah belgesi atmam gerektiği için e-Devlet şifremi alıp siteye giriş yaptığımda asker kaçağı olduğumu öğrendim. Bu mesaj tam 7 ay önce geldiği için biraz korkuttu. Açık öğretimde de kayıt yenilemeyi unuttuğum için öğrencilik durumum pasif görünüyor ve kayıtlar 4 hafta önce kapanmış. Tecil ettirmemin hiçbir yolu yok mu? Ve 2 sene 2 kez spontan pnömötoraks geçirdim (akciğer sönmesi). Doktorlar ağır spor yapmamın zararlı olduğunu söylemişti. Bu durumun tecil ettirmeme faydası olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 yil tecil hakkin var egitim disinda. E devlet uzerinden tecil kaydi actirip saglik kontrolunden gecmen gerekiyor. Gerisi zaten M.S.B'nin sistemine dusuyor.

3 yil tecil hakkin var egitim disinda. E devlet uzerinden tecil kaydi actirip saglik kontrolunden gecmen gerekiyor. Gerisi zaten M.S.B'nin sistemine dusuyor.
Teşekkür ederim ama o hak lise ve üniversiteden mezun olanlar için değil mi? Bulamadım öyle bir tecil hakkı

Halk eğitim merkezine giderek EK-C2 belgesi isteyeceksiniz, belgeyi şubeye götüreceksiniz. 3 yıl tecil hakkınız var. Sadece mezunları kapsamıyor diye biliyorum, yine de bir sorun halk eğitim merkezinde.

Halk eğitim merkezine giderek EK-C2 belgesi isteyeceksiniz, belgeyi şubeye götüreceksiniz. 3 yıl tecil hakkınız var. Sadece mezunları kapsamıyor diye biliyorum, yine de bir sorun halk eğitim merkezinde.
Pazartesi gidip sorucam teşekkür ederim. Öğrencilik durumum AÖL'ün sitesinde donuk olarak gözüküyor. O yüzden pek umudum yok ☹️

Hocam bende yoklama kaçağıyım 😄😁 yakalandım hatta geçen tutanak tuttular 15 gün içinde teslim ol dediler yoksa para cezası vs. dediler ama 8-9 kere yakalanan arkadaşlar olmuş yine de bir sorun olmamış.

1. Bu hizmetten, 7179 sayılı Askeralma Kanunu gereğince bir öğrenim seviyesini tamamlayıp diğer öğrenim seviyesine başlamadan önce 7179 sayılı Askeralma Kanununun 20. Maddesine göre erteleme talebinde bulunmak isteyen vatandaşlarımız faydalanabilecektir.
Seni o zaman o okul kaydi kurtarir kurtarirsa.

Geri
Yukarı