Askerlikten sonra yıprandım

Galiba eskiden daha ciddiye alınıyormuş bu işler. Benim babam 1974 doğumlu ve askerlik yaptığı zamanda baya çatışmalara girmişler, operasyonlara çıkmışlar. Fotoğrafları falan var. Bilmiyorum askerlik yapılan yerle de ilgili olabilir.

Koğuş uyan, mıntıka temizliği, yemekhanede maç izlemece, nöbet kulubesinde oturmaca, doldur boşalt, G3 le takılmaca.

Askerlikten korkuyordum zaten. Korkmamın bir sebebi varmış demek ki. Siz yaşamışsınız. Otizm teşhisliyim ve zihinsel hafif bir engelimden ötürü muafım askerlikten.

Askerden geleli 3 sene oluyor. Acemiliğim Amasya usta birliğimi Kıbrıs'ın bir karakolunda tamamlamıştım. Usta birliginde yemek için kaşık sırası beklediğim bile olmuştu. Döndüğümde ayaklarımı uzatıp bir bardak çay içmenin bile en büyük zenginlik olduğunu anlamıştım. Tuhaf bir tecrübe olmuştu benim adıma.

Kardeşim o ben değilim PP ' ler aynı anladın mı? O malum kişi banlandı yeter artık kaçıncı kişi sen lgs fulleyen değil misin diye soruyor.

Askerden geleli 3 sene oluyor. Acemiliğim Amasya usta birliğimi Kıbrıs'ın bir karakolunda tamamlamıştım. Usta birliginde yemek için kaşık sırası beklediğim bile olmuştu. Döndüğümde ayaklarımı uzatıp bir bardak çay içmenin bile en büyük zenginlik olduğunu anlamıştım. Tuhaf bir tecrübe olmuştu benim adıma.
Usta birliği zor mu?

Kardeşim o ben değilim PP ' ler aynı anladın mı? O malum kişi banlandı yeter artık kaçıncı kişi sen lgs fulleyen değil misin diye soruyor.

Usta birliği zor mu?

Bu sorunun ucu açık. Herkesin askerlik hikayesi farklı olur. Benim adıma hiç zor değildi. Mesela herkes söyler yazıcı ol askerligin çok iyi geçer diye. Benim yazıcı devrem hayata küsmüştü. Çünkü geceleri sadece 3 saat uyuyabiliyordu.

Bizim ülkede askerlik denince millet operasyona falan gideceğiz sanıyor askere gitme niyetinde olan tüm arkadaşlarıma "askerde terörist alvlamıcan komutanın ayak işlerini yapacaksın" diyorum yine de 6 ay yapacağız diyorlar vallaha ben bedelli yapmak istiyorum 6 ay gidip geleyeceğim millet bana sende artık askersin kahramansın falan diyecek 6 ay tuvalet temizleyip ayak kokusu çeken kahraman mı olur?

Geri
Yukarı