Asosyallik Ve Sosyal İnsanları Kıskanma

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Kendimi bildim bileli 8 yıldan beri(2012'den ihtibaren) asosyalim. Bu durumdan şuana kadar asla şikayetçi olmamıştım fakat artık birşeylerin yanlış gittiğini düşünüyorum. Kendi kendime de konuşuyorum ve hayali bir arkadaşım bile var ve bu tam olarak 13 yıldan beri bu şekilde ilerliyor. Her gün sokakta yürürken bu arkadaşla dertleşiyorum sohbet ediyorum bazen farkedilecek seviyeye kadar bile geldiği olabiliyor. Çevremde hiç arkadaşım kalmadı. Hayatım okul, spor ve ders çalışmaktan ibaret duruma geldi. Malum lise son sınıf öğrencisi olarak yoğunum. Tip olarak iyi olduğumu düşünüyorum ve çevrem tarafından da beğeniliyorum. Özgüven eksikliğim de mevcut ve kimseyle tartışmayı da sevmem. "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" kafasındayım yani bu gibi durumlarda. Şu aralar sosyal insanları veya sevgilisi olan insanları kıskanma durumu bende baş göstermeye başladı. Tahminimce bu durum birisinin bana "gözlerin çok güzel" veya "gözlerin mavi" demesi ile başladı. Artık buna flört mü dersiniz bilmiyorum fakat bende özgüven eksikliği olduğu için kimseyle konuşamıyorum. Kendi cinsim de ki insanlarla bile konuşma zorluğu çekebiliyorum. Şuan bu durum epeyce canımı sıkmakta ve ne yapabileceğimi bilmiyorum.

Kafanın içinde yarattığın hayali arkadaşın ile neler konuşuyorsun mesela ?
Günlük hayattaki durumlarımdan veya zevk alanlarımdan sanki yanımda bir akradaşım varmış gibi rahat bir şekilde konuşuyorum bazen insanlar görünce yanlış anlayabiliyor.
Sizin durum çok kötü. Psikolojik destek almanız gerek.
Evet bunu bende düşünmüştüm fakat ben şuan içimi dökebileceğim bir insan arıyorum beni anlayabilecek birisi mesela. Bu durumdan ailem haberdar değil.

Yalnız olman kendi seçimin. Burada tek anormal durum kendi cinslerinle iletişim kuramaman.
Karşı cinsen birisi bana flört ettiği zaman bu asosyallik durumdan kurtulmak için tek çıkış kapısı olarak onunla iletişim kurmak olarak düşünmeye başlamıştım. Kendi cinsimden sadece belirli kişiler (4-5 kişi) ile birlikte samimi ve rahat konuşabiliyorum bunların çoğu sınıf ortamından kişiler.

Günlük hayattaki durumlarımdan veya zevk alanlarımdan sanki yanımda bir arkadaşım varmış gibi rahat bir şekilde konuşuyorum bazen insanlar görünce yanlış anlayabiliyor.

Evet bunu bende düşünmüştüm fakat ben şuan içimi dökebileceğim bir insan arıyorum beni anlayabilecek birisi mesela. Bu durumdan ailem haberdar değil.
Bunu Sosyal'de rastgele birisine sorup cevap alabileceğiniz bir konu değil. Bunun üzerine eğitim haline getiren doktorlar var. Bunun üzerine yıllarca çalışan, araştırma yapan ve tedavi/ilaç/çözüm insanlar var. Psikoloğa gitmeniz sizi deli veya hasta yapmaz. Evet, bu tarz bir sorunu herkese anlatmak kolay değil ama mutlaka psikolojik destek alın.

Karşı cinsen birisi bana flört ettiği zaman bu asosyallik durumdan kurtulmak için tek çıkış kapısı olarak onunla iletişim kurmak olarak düşünmeye başlamıştım. Kendi cinsimden sadece belirli kişiler (4-5 kişi) ile birlikte samimi ve rahat konuşabiliyorum bunların çoğu sınıf ortamından kişiler.
Benimde en samimi olduğum 2 arkadaşım var. Bu kendi seçimim. Yani az insan ile muhattap olunca asosyal olmazsın. Tam tersine akıllı, seçici bir tip olursun. Karşı cins konusunda da çekindiğin şey nedir mesela? Aklına ne geliyorda iletişim kuramıyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı