Asosyallik Ve Sosyal İnsanları Kıskanma

Ek olarak şöyle bir sorunum daha var ve durum beni fazla etkiliyor. Sevgilisi olan insanları benden daha üstün görüyorum sosyal durum olarak. Benim zevklerim ve hoşlandığım şeyler farklı olduğu için kafa dengi bir arkadaş bulamıyorum kendime. Mesela sporla ilgilenen birisi var sınıfta onunla muhabbet edebiliyorum spor hakkında çünkü kendisi de anlıyor ve gelişmissin diye beni övüyor.
Son sınıftaymışsın zaten. Boşver derslerine üniversitesiye odaklan. Üniversiteye gittiğinde yeni ortamlar yeni arkadaşlar vs olur. Çekingenliğini ve korkularını atmaya başlarsın zaten. Eğer devam edecek olursa destek falan alırsın. Ama kafamı çok takıyorum bu olaya diyorsan ailenle paylaş ona göre gerekirse psikoloğa falan gidin.

Düzgün bir arkadaş çevresi edinebilirsin. Beraber örneğin dağda kamp yapmak gibi aktiviteler güzel olur. Keşke yakın olsaydık sosyaldeki arkadaşlarla toplanır. Değişik aktiviteler yapardık.
Aynen öyle. Ben samimi arkadaşlarımla yaz kış demeden kampa ve mangala gideriz. Çok güzel bir duygu. Gece o ateşin başındaki sohbet harika oluyor.

Düzgün bir arkadaş çevresi edinebilirsin. Beraber örneğin dağda kamp yapmak gibi aktiviteler güzel olur. Keşke yakın olsaydık sosyaldeki arkadaşlarla toplanır. Değişik aktiviteler yapardık.
Sorun da burada işte. İnsanlarla iletişim kurmakta zorluk çekiyorum. Çevrem de nadir de olsa buluştuğum arkadaşlarım ise üniversite sebebi ile başka illere gittiler. Bundan dolayı arkadaş ortamı edinmem biraz zor gibi duruyor.

Sorun da burada işte. İnsanlarla iletişim kurmakta zorluk çekiyorum. Çevrem de nadir de olsa buluştuğum arkadaşlarım ise üniversite sebebi ile başka illere gittiler. Bundan dolayı arkadaş ortamı edinmem biraz zor gibi duruyor.
Sende benim gibi artık konuşmayı sevmiyorsun. Ailenle sürekli konuşarak pratik yapabilirsin.

Aynı müzik zevkini paylaştığınız insanlar ile konuşmak daha kolaydır, önerim sevdiğiniz bir sanatçı veya gurubun Türkiye fan sayfasına girin ve insanlar ile konuşmaya başlayın.
Bende etkili olmuştur, birlikte eğleneceğiniz kişiler bulabilirsiniz.

Ordu'da mı yaşıyorsun? Ankara'da olsaydın keşke tanışırdık.
Ordu'nun Fatsa ilçesinde yaşıyorum. Dediğiniz güzel olurdu. Samimiyetiniz için teşekkürler.
Aynı müzik zevkini paylaştığınız insanlar ile konuşmak daha kolaydır, önerim sevdiğiniz bir sanatçı veya gurubun Türkiye fan sayfasına girin ve insanlar ile konuşmaya başlayın.
Bende etkili olmuştur, birlikte eğleneceğiniz kişiler bulabilirsiniz.
Müzik zevkim çok farklı. Çevremde ki insanlar genelde damar ve pop dinliyorlar. Ben ise yabancı Heavy Metal, Rock ve Old School Hip Hop dinliyorum.

Dostum kitap oku, gün içerisinde insanlara teşekkür ederim, günaydın, iyi günler gibi kelimeler kullan. Tanımadığın kişilere gülümse, iş yapan esnafa kolay gelsin de, Aynada kendine bak ve güzel yanların hakkında konuş. Uyandığında gün ışığına bak ve şükret, kendin için en iyisini dile ve çalış. Spor yaparak vücudunu geliştir, dışarıda koşmaya başla. İnsanların sana ters gözlerle bakması ve ne yapıyor lan bu manyak demesinden zevk alana kadar çalışman ve kendini geliştirmen gerekiyor. Çünkü insanların ne dediğini taktığın sürece özgüven eksikliği baş gösterir, sende ki asıl korku insanlardan pozitif tepkiler almak değil de insanların senin bir yanını eleştirmesi. Bundan korkuyorsun anladığım kadarıyla, ancak doğal ve bu çağlarda normal bir şey. Dediklerimi yap, kafandaki şeyleri kağıda yaz. Müzik dinleme alışkanlığını ve izlediğin şeyleri değiştir, asla saçma sapan efkar ve motivasyon düşüren şeyler dinleme ve izleme. Alkol sigara kullanma ve her zaman seni motive edip mutlu eden şeylerle ilgilen. Bu arada sana yardımcı olacak en iyi birkaç şey; Kitap okumak, evinden uzak bir spor salonuna gitmek, bol bol dışarıya çıkıp yürümek, insanlara selam vermek ve kısa dahi olsa muhabbet etmek, müzik dinlemek, yüksek sesli şarkı söylemek ve aynada kendine iyi yanlarını söylemek, kendinde eksik bulduğun konuları düzeltmeye çalışmak ve kendini iyi tanıman olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı