Assassin's Creed Serisi Başarılı mı?

Sizce Assassin's Creed Serisi Başarılı mı?

• Evet, güzel.

• Hayır, iyi değil.

• İdare eder.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Ben seviyorum, ne kadar hikayeyi yok etseler de son oyun hikayeyi bir nebze oynanışı ise birkaç adım öteye taşıdı.

Parkur, gizlilik ve grafikleri hoşuma gittiği için seviyorum. Ben bu kadar kötü eleştiri olmasına rağmen Assassin's Creed nefretinin biraz da birikmiş olduğunu düşünüyorum son oyunu oynayıp da aynı nefreti taşımak saçma.

Oyuna çöp diyenlerin de korsan oyun oynaması ayrı bir dava, para ver daha iyisini yapsın adamlar. Çöp deyip kaçak yollarla çatur çutur oynayan tipler bunlar genelde.

Assassin's Creed serisi artık tamamen ticari amaç üzerine kurulu. Son 2 yılda çıkan oyunlar başarılı değillerdi benim gözümde. Fakat AC2 ve AC4 mis gibi oyunlardı zamanında.

Son düzenleyen: Moderatör:
2. 3. ve 4. oyun dışında diğer tüm oyunları çöp. Hem hikayesi hem karakterleri hem de oynanışı çöp. Evet tüm oyunları satın aldım ve oynadım. Hiçbirini de beğenmedim çünkü çok eksik yanları vardı. Ubisoft her sene yeni bir AC çıkarmak yerine 2-3 sene üstüne düşünüp çalışsa eminim çok daha başarılı olurlar ama sanırım böyle daha çok para kazanıyorlar.

Bence Prince of Persia serisinin yerini hala doldurabilmiş değil eksik yönleri baya var ama Assasin's Creed 2 ve Black Flag serinin hala baya seveni varsa bu seri hala popülerse en büyük etmenleri onun haricindeki oyunlar vasat. Yani vasat dediğim bu iki oyuna yaklaşamamış oyunlar ben küçükken Prince Of Persia oyunun resmini gördüğümde korkmuştum adamın yüzünden ve 2 kılıç tuttuğu için bi o kadar da etkilenmiştim ama Assassin's Creed serisini daha yeni öğrendim yani 2013 yılında ve ilk oyunu oynamaya başladığımda Prince of Persia kadar heyecanlı gelmemişti. Oyun kendini çok tekrar ediyordu ve bi zamandan sonra sıktı ve sildim şu an serinin geneli ortalama o da başta yazdığım 2 oyun sayesinde. Ubisoft birbirinin tekrarı oyunları çıkarmayı seviyor ve insanlar nasılsa alacak diye piyasaya sürüyor aynı Activision'un Call of Duty çıkarması gibi neyse benden bu kadar umarım bir şeyler katmışımdır sana, iyi günler.

Ubisoft'un yaptığı her oyunda optimizasyon, bug vb. sorunlar var. En iyi oyunları Assassin's Creed 2 ve Brotherhood'dur. Diğerleri aynı senelik COD gibi para kazanmak amacıyla yapılan birbirinin kopyası oyunlardır.

Son çıkan oyunun da 1 sene geç çıkması hiçbir şeyi değiştirmedi. Hatta suikastçı konseptini RPG oyuna çevirmeye çalıştılar. Son oyunu çıkarana kadar yeni bir IP çıkarabilirlerdi. Kısacası her oyunu oynayıp keyif alan Casual kitlenin satın almasını öneriyorum.

Dipnot: Son olarak Unity satın almıştım. Sonraki çıkan oyunlarına para yatırmadım ve Oynamadım.
Her ne kadar bazı kişiler Ubisoft ile sorunu olduğunu düşünse de Dost Kayaoğlu'nun detaylı Assassin's Creed gömme törenlerini izleyebilir.
İncelemeler - YouTube

Son düzenleme:
Çöp demek doğru değil. Genellikle bu yorumu yapan insanlar hiçbir zaman o oyuna para vermemiş oluyorlar.
Black Flag dışında hepsini para vererek aldım. Ki Black Flag ücretsiz satıldı. Ki ücretsiz oynamama rağmen en beğendiğim seri idi.
Oyuna çöp diyenlerin de korsan oyun oynaması ayrı bir dava, para ver daha iyisini yapsın adamlar. Çöp deyip kaçak yollarla çatur çutur oynayan tipler bunlar genelde.
Yine aynı dediğim şey geçerli. Oyun bildiğiniz "çöp". İsterseniz birçok sebep açıklayabilirim. Çatur çutur oynayan tiplerden değilim ama "hadi buraya kadar gelmişim bitireyim." diye kendimi hırpaladım resmen.

Oyunun bugları ve sistemsel hataları tamamlanmamış bir oyuna çöp dememin de yanlış olmadığını düşünüyorum.

Ayriyetten Origins, güzeldi. Ancak resmen AC serisini kurtarmak için zorla yapılmış bir oyun gibi idi. Sevmediğim kısımlar oynayışı ve gerçek Assasins havası vermiyor. Gizlice öldürme vs eski oyunlara nazaran, yok. Daha çok GTA havası sezdim. Yani 5 kişiye girip kavgadan sağ çıkayım havası vermiş. Ki bu da Assasins gibi gizlilik temalı bir oyuna çok ters. Bunu dışında yine hikaye anlatımı... Hikaye anlatımında Aya öne çıkartılmış. Oynayışta full Bayek... İşte bu yüzden AC serisinin hikaye anlatımını çok çok başarısız buluyorum.

Begendigim yonleri :
  • Nufus yogunlugunun fazla olmasi
  • Gizlilik modu, gizli suikastlar, aleni suikastler, adamlari koseleri donup saklanarak kademeli olarak atlatmak
  • Grafikleri ve Konsept tasarimlari
  • Bulmacalari
  • Karakter gelistirmenin son anlara kadar yarista tutmasi hatta apayri bir oyun amaci haline gelmesi
  • Son oyun icin de dovus sisteminin canlanmasi
Begenmedigim yonleri :

• Senaryosunun artik Yesilcamin son donemindeki gibi illallhah dedirtmesi
  • Son oyun haric, adamlari atlatma zevkini bir turlu yasatmamasi. Koseyi donmek istiyorsun, klavyeni ona gore yonlendiriyorsun ama adam manevrayi yapmayip duvarlara vs tirmanmaya calisiyor. Polisiye zevki sifir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı