Assassin's Creed Serisi Başarılı mı?

Sizce Assassin's Creed Serisi Başarılı mı?

• Evet, güzel.

• Hayır, iyi değil.

• İdare eder.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Ubisoft her sene yeni bir AC çıkarmak yerine 2-3 sene üstüne düşünüp çalışsa eminim çok daha başarılı olurlar ama sanırım böyle daha çok para kazanıyorlar.
Dertleri para olduğu için bu seriyi de yıllığa döktüler :) Ubisoft'un zaten hiçbir zaman oyuncuyu düşündüğünü görmedim. Halbuki biraz daha uğraşıp, sağlam bir oyun koysalar piyasaya satışların da tavan yapacağını düşünüyorum.

AC 2, Syndicate, ve Rogue hariç gerisinin çöp olduğunu düşünüyorum ama bu demek değildir ki bu üç oyun iyi bir oyun. Özellikle Origins'i hiç sevmedim. Bayek suikastçi mi gladyatör mü belli değil resmen (ya da ben gizliliği beceremedim her ne kadar uğraşmama rağmen).
Ayrıca yeni çıkacak olan Ossyrys midir neyse artık onda olacak olan şeyde tam olarak şu: Origins'i al haritayı değiştir, kıyafetleri değiştir, yeni bir senaryo yaz vee al sana yeni oyun.
Bu seriden ümidi keseli çok oldu size de tavsiye ederim.

@Mr.Acar Sözüm size değildi :). Oyuna para vermeden boş atan insanlar için dedim "çoğu" veya "yarısı" gibi bir ifade kullanmalıymışım haklısınız.

Evet size katılıyorum Brotherhood ile Origins arası çöplük denebilecek kadar kalitesiz ama ben yine de bir AC sevdasıdır hepsini sıkılmadan oynadım.

Artık eski tarzının öldüğünü düşünüyorum Assassin's Creed'in, artık oyunlar çok gelişti ve değişti. Eskisi gibi bir oyun piyasaya çıkarsalar çoğu insan diyecek "bu ne lan adam öldürme tırmanma simülasyonu mu bu?". O zamanlar çok güzel oyunlardı çünkü biraz da oyunlara koyabileceğiniz içerik sınırlıydı ve bu yüzden hikayesi kötü olan bir oyunun açığını kapatacak içerik yoktu, şimdi bir oyunun başarılı olması için tek bir kulvar yetmiyor birkaç alanda başarılı olmalı. AC Origins'de aslında bunu denediler, baktılar eski seri gibi oyun yapmaya çalışıyoruz fakat hikayeyi beceremiyoruz insanların özdeşleşeceği bir karakter yapamıyoruz, çoklu karakter GTA V'de tutunca ikizleri yapıştırdılar Syndicate'de baktılar yine olmuyor dediler kendimize gelelim oyunun içeriğini artırıp tüm alanlarda başarılı bir oyun çıkaralım ezber bozan yeni bir oyun yapalım. Fakat böyle olunca da bazı alanlarda patlak verdiler, dediğiniz gibi hikaye anlatımında sıkıntılar vardı, optimizasyon sıkıntıları vardı örneğin Senu (şahinimiz) tüm haritayı gezebilecek gibi bir özellik geldi ve bu da arka planda fazladan bölgelerin renderlanmasına bu yüzden oyunun "CPU Intensive" performansı bozuk bir oyun olmasına sebep oldu.

Buglarla dolu Unity dönemine hiç girmiyorum. Genel olarak benim yıllardır bağlı olduğum bir seri, ot da çıksa b*k da çıksa oynarım diyebilirim. :LOL:

Daha önce hiç oynamadığım bir oyundu. Nedense Assasins Creed Origin oynama gereği duydum ve beceremedim. Daha önce seriyi oynamamış ve ilk defa oynayacak insanları düşünmemişler gibime geldi. Sanki direk biliyor insanlar gibi hazırlanmış bana göre. Bir iki hareket gösteriyor sonra hemen aksiyon.
Bir ''Prince Of Persia'' değil...
Prince of Persia efsanedir, hala oynarım.:cry:
Ekran Alıntısı.JPG

İlk oyunlarını beğenmiştim tarihte gezmek zevkliydi ama sonraki oyunlarında aynı tadı almadım. Son çıkan oyununu da henüz oynamadım.

Genel seriye hakim değilim. Origins oynadım. Tabi kusurları vardır ancak genel olarak beğendim oyunu. Halen güncel ve iyi bir oyun olduğunu düşünüyorum. Şimdi yeni versiyon sızıntıları konuşuluyor. Bu konuda aceleci davrandıkları kanaatindeyim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı