Assassin's Creed Serisi Enleri

Assassin's Creed Unity şu oyun serisinde açık ara en iyi oyun mekaniklerine sahip oyundur. Aksini iddia eden var ise ondan önceki oyunlarda bulunan kolay mekaniklere alışmış ve gerçekçi mekanikleri sevmeyen kişilerdir.

Eski oyunlarında genel olarak adam parry bile yapsa hasar veren bir karakter ile karşımıza çıkıyordu. Neredeyse istediği yere belli bir mesafeden atlayabiliyordu.

Savaş kısmında ise isterse 10 kişi gelsin yine de bir şekilde adamları kesebiliyordun. Bu oyunda ise 5 kişi bile gelseler rahatlıkla kesemiyorsun. Sis bombası atıp 2 3 kişi aradan çıkarıp ancak savaşa dalabiliyorsun.

Eğer Dead king DLC'sini oynadıysanız ismini bilmediğim büyük kilisenin altına girmeniz gerekiyor ve bir sürümühafız var sadece içeri girmen ile 20 kişinn etrafını sarması bir oluyor.

AC 3 açık ara hikayesi en iyi olan oyundur bence. Ama Black Flag ise apayrı bir oyundur. O oyunda bulunan hiçbir mekanik diğer oyunlarda yok. Mekanik derken deniz savaşı mekaniği v insana tamam ben korsanım dedirtiyor.
Valhalla ve Odyssey in oynadın mı?
Ac 2 Unity den daha iyi.
Unity nasıl gerçekçi oluyor? Aşırı hantal.

İki adet çöp, gömeme bile gerek yok. Tekrar eden görevler, buglarla dolu açık dünya, saçma hikaye...
Daha detaylı bir şekilde bu iki çöp hakkında bilgi istersen Dost Kayaoğlu'nun videolarına bakabilirsin.

Dost Kayaoğlu Odyssey'e 83 verdi.
Ben PS4 Slim'de iki oyunu da oynadım. Odyssey'i oyun adam akıllı yamalandığında (oyun 103 GB iken), Valhalla'yı çıktığı saniye oynadım. Ne bir bug, ne bir FPS düşüşü ve harika grafikler.
AC Valhalla, başka bir kırallık altına girmek istemeyen kuzgun klanını anlatıyor. Bunun nesi saçma?
Hikaye neden saçma?

Assassin's Creed evrenini bilmeden birçok eleştiri yapılmış ve bu beni epey üzdü. Daha ilk oyundaki bleeding effect mevzusu Revelations oyununda açığa çıkıyordu mesela. Oyunun hikayesi o kadar güzel ki yaşanan hatalar ve buglar umursanacak şeyler bile değil. Düşünsenize ilk oyun 2007'de çıkmış ama Revelations oyunu 2011'de çıkmış. Tam 4 yıl boyunca bir gizem saklanmış ve oyunun o merak duygusu ön planda tutulmuş. Benim için bu bile gayet yeterli ki hala DLC paketleri ile Desmond Miles hakkında bilinmeyen onlarca şeyi öğrenmemiz hayret verici. Yavaş yavaş Assassin's Creed evreni yeniden o sanayi devrimine doğru ilerliyor ve sonrasında çıkacak oyunlar beni bir hayli meraklandırıyor. Umarım çıkacağı günleri görür ve oynarız.

@Ahmetoyunbros 83 iyi mi? :D :D :D
Yahu ben grafiklere bir şey mi dedim? Çıktığı gün oyunda gemiler limanda havada uçuşuyordu.
Her raid aynı mantıkta, sadece zorluk seviyesi farklı.
O zamanlarda bir viking olsan İngiltere'ye geldiğinde elini kolunu sallaya sallaya "burası artık bizim köy" diyemezsin.
Sırf nostalji olsun diye oyuna iki tane alakasız assasin koymuşlar. İşte güneyden gelmişler de falan filan, he babam he, inandım ben de...
Oyunun "muhteşemliğini" iyi anlattım galiba...

Peki assasinlerin düzeni bozması gerçeği ve tapınakçı dediğimiz kişilerin düzeni sağlamak zorunda olması gerçeği. Arkadaşlar hiçbirşey doğru değildir herşey mübahtır deniyor. Herşey mübahsa çok büyük sıkıntı var. Tapınakçıların doğru taraf olduğunu düşünen bir tek ben miyim?

@Ahmetoyunbros 83 iyi mi? :D :D :D
Yahu ben grafiklere bir şey mi dedim? Çıktığı gün oyunda gemiler limanda havada uçuşuyordu.
Her raid aynı mantıkta, sadece zorluk seviyesi farklı.
O zamanlarda bir viking olsan İngiltere'ye geldiğinde elini kolunu sallaya sallaya "burası artık bizim köy" diyemezsin.
Sırf nostalji olsun diye oyuna iki tane alakasız assasin koymuşlar. İşte güneyden gelmişler de falan filan, he babam he, inandım ben de...
Oyunun "muhteşemliğini" iyi anlattım galiba...
83 Dost Kayaoğlu için iyi.

@Ahmetoyunbros sen büyük ihtimal ile kolay oynanışa alıştığın için sana hantal geldi. Vallhalla Odyssey hepsinin kolay ve hızlı oynanış skillerine bağlı olduğu oyunlar.

Tekrar eden yan görevler ve ana görevler, dolu gözükmesi için yapılmış NPC'ler. Bomboş bir harita oyun bende var aldım seneye oyunu oynayacağım ama bu gerçekleri değiştirmiyor.

Vallhalla aynı şekilde executionlar ile birlikte. Executionları ve vuruş hissi ile ünlü olan for Honor'dan alsalardı eğer bunları en azından oyunda grafikleri ve silah animasyonları harici güzel olmuş diyebileceğim bir şey çıkardı.

Black Flag bile Odyssey ve Origins'den çok daha iyi ve çok daha gelişmiş bir yapımdır. Şayet oyuna yeni grafik motoru getirip piyasaya sürer ise Ubisoft tekrar tekrar oynanır.

Geri
Yukarı