Assassin's Creed Serisi Enleri

•En iyi hikaye sahip olan: Assassin's Creed 2.

•En iyi grafikli olan: Assassin's Creed Unity ve Valhalla.

•En iyi müziklere sahip olan: Assassin's Creed 4.(gemide korsanların eşlik ettiği müzikler harikaydı)
Assassin's Creed 2 (Ezio family, dinlediğimde içimde "Assassin's" duygularını uyandıran müzikti 🙂)

•Dövüş mekaniği en iyi olan: Assassin's Creed Unity (kan efektleri, dövüş zorluğu, tek blokla 500 kişi kesme mantığının kalkması)

•Tırmanma mekaniği en zevkli olan: Assassin's Creed Unity (paso parkur yapmak için oyuna girdiğimi bile hatırlıyorum)

•En iyi gemi sürme mekaniklerine sahip olan: Assassin's Creed 4 (Assassin's Creed Rogue'da hemen hemen aynıydı)

•En geniş haritalı olan: Assassin's Creed Odyssey. (Ama sadece genişlikle kalıyor, bomboş denebilir)

•En iyi açık dünya: Assassin's Creed Valhalla, Assassin's Creed Syndicate.

•En iyi villiana sahip olan: Assassin's Creed Brotherhood.

•Dönemini en iyi yansıtan: Assassin's Creed Unity, Assassin's Creed Syndicate, Assassin's Creed Revelations.

•Oynaması en zevkli olan: Assassin's Creed Unity.

•En duygusal sona sahip olan: Assassin's Creed 2, Assassin's Creed Revelations.

•En iyi ana karaktere sahip olan: Assassin's Creed 2 (bir daha asla Ezio gibi bir karakter gelmedi, gelmeyecekte)

•Suikastçılığı en iyi yansıtan: Assassin's Creed Brotherhood.

•En uzun olan: Assassin's Creed Odyssey (ama sıkıcı) ve Assassin's Creed Valhalla (hala bitirmeye çalıştığım oyun)

•Karakteri en çok geliştirebildiğiniz ( yetenek, silah vb): Assassin's Creed Odyssey.

•En kötü Assassin's Creed oyunu: Assassin's Creed 1.

•En iyi Assassin's Creed oyunu: Assassin's Creed Valhalla.

•En sevdiğim ve yeri ayrı olan Assassin's Creed oyunu: Ezio üçlemesi + Valhalla.

•Ilk gördüğümde sevindiğim Assassin's Creed oyunu: Assassin's Creed Origins.

Bunlar benim kişisel görüşümdür. Bu liste size ne kadar hitap etti/ediyor merak ediyorum 🙂

Kişisel görüş olduğu için saygı duyuyorum. Fakat en kötü oyuna AC 1 demek pek hoş değil hocam. 2007 yılında çıkmış döneminin en gerçekçi ve güzel bir hikayeye sahip oyunudur kendisi bence saygı duyulması gerekiyor. Benim kişisel fikrim ise aralarında en kötü oyun Syndicate olabilir.

Yaşam olmadıkça boş geliyor bana, tamam Ac Unity'deki gibi boş boş bir sürü NPC olsun demiyorum ama en azından biraz daha yaşam belirtisi olabilirdi.

Ac Unity'de sevdiğim şey:
Çeşitli öldürme animasyonları, kan efektleri, tek başına 5 kişi ödememek dövüşlerin zorluğu, tek blokla 500 kişi kesme mantığının kalkmasıydı. Valhalla, Odyssey ve Origins'in dövüş mekanikleri AC oyunlarına Uygun değil diye düşünüyorum. Ama güzel görünüyor mu? Evet. Ama yine de Ac Unity'deki dövüş Mekaniklerini tercih ederim.
Valhalla ve Odyssey in mekaniklerini Unity deki hantal ve çeşitsiz mekaniklere nasıl tercih ediyorsun?
Aç Odyssey diğer ac oyunlari ile alakası yok. Bu yüzden bana göre en iyi oyun Odyssey. En iyi müzikte Odyssey. En iyi grafik fransada geçen oyun adını hatırlayamadım. En iyi hikaye sunumu oda Odyssey.
En kötü Ac oyunlari Origins = Valhalla. Origins = Valhalla. Bir daha bu oyunlari yapan direktör Ismail Eşref başka oyunda karşıma çıkarsa çok ön yargılı olacam, karısını aldatması ile alakası yok...
Adamın karısını aldatması ile ne alakası var oyunun kalitesinin?

Black Flag'ten sonra çıkan bütün yapımlar kötü. Valhalla'da olmayan su animasyonu Black Flag'te mevcut.

Bugisoft, Black Flag'den sonra bozdu. Origins, Odyysey ve Valhalla'yı çıktığı gün oynadım, alayı kendini tekrar ediyor ve birbirinden çöpler. WD Legion hakkında konuşmama gerek yok sanırsam. Far Cry 5, 4'ün aynısı. Bugisoft yılın en rezil şirketine layık...

Sen watch dogs legion ile karıştırdın.
Valhalla da tüm animasyonlar var.
Yok. Hatta pelerin ve gemi bugu vardı Valhalla'da. Yanlış hatırlama ihtimalim olsa bile Black Flag açık ara daha iyi. AC III hikayesi hepsinden daha iyi. Aklımda kalıyorsa bir sebebi vardır.

AC1 2 kez, AC2 11 kez, AC Botherhood 6 kez, AC Revelations 4 kez, AC3 7 kez, Black Flag 6 kez, Rogue 3 kez, Unity 2 kez( hikayeyi tekrae tekrar oynamaktansa multiplayerına yöneldim ve bence en güzel multiplayera sahip ac oyunu. Özellikle arkadaşlarınızla girerseniz çünkü random kişiler stealt gitmeye çok hevesli değiller.) Syndicade 2 kez bitirdim. Ekran kartım r7 240 origin ve gerisini oynamak nasip olmadı ama diğer serileri de birer kez youtube ve ya twichden sevdiğim yayıncılardan izledim. İnşallah onları oynamakta nasip olur. En iyi karakter bence Ezio Auditore Da Firenze. Sebebine gelecek olursak bu karakter bir kült taşıdır. Ezionun en büyük avantajı oyuna direkt olarak suikastçi olarak değilde genç biri olarak başlamamız ve ailemizle vakit geçirmemiz. Diğer suikastçi karakterler de böyleydi ancak hepsinin ana babası kardeşi ya yoktu ya da templardı falan. Özellikle AC2'de yan karakterler çok sağlamdı. Baş kötüler çok sağlamdı. En büyük etken ise AC 1 gibi rezalet bir oyundan sonra böyle sağlam bir vuruş gelmesi. Ben seriye 2 ile başladım. Brotherhood'u oynadıktan sonra revelations kapağında Altair'i görünce birşey kaçırmamak için 1'i oynadım. Oynamaktan en çok keyif aldığım ise unity. Mekanikler en zevkli oyun. Peri mekaniği olması ve testere gibi elemanları biçememeniz oyuna bir ağırbaşlılık getiriyor. Ayrıca gizlilik konudunda baya geliştirmeler var oyunda. Hala bazı görevlerinin stealt kısımlarında kendiyle çelişen bir oyun olsa dahi grafikleri ve parkur mekanikleriyle en zevkli ac oyunu diyebilirim. Ha birde diğer konsallara çıkan oyunlarıda oynadım. Liberarions falanı da bitirdim. Chronicles'ım da sadece china'sını oynadım. O tarz pek hoşuma gitmediği için oyunu bıraktım. Ama umarım ileride shao yun'u kontrol ettiğim 3d triple eye kalitesinde bir oyun görürüz. Ayrıca en iyi baş düşman ise Haytham Kenway'dir. Haythamdan önce ve sonraki tüm kötüler gözlerini hırs ve güç bürümüş. Sadece insanlara hükmetmek ve dünyayı kontrol etmek istiyorlar. Haytham ise idealleri olan biri. Bu konuda bana katılmıyorsanız AC3'ü açıp tekrar oynama vaktiniz gelmiş demektir. En çok da Haytham'ın final dövüşünü Ubisoft'un eline yüzüne bulaştırmasına sinirlendim.

Valhalla ve Odyssey in mekaniklerini Unity deki hantal ve çeşitsiz mekaniklere nasıl tercih ediyorsun?

Adamın karısını aldatması ile ne alakası var oyunun kalitesinin?
Origins, Odyssey ve Valhalla'daki dövüş mekaniklerini sıcak bakmıyorum. Ac Unity'de çeşitlilik yok demişsiniz ama bence bir ağır silah,bir kılıç ve uzun silahın arasında yeteri kadar fark var.
Kişisel görüş olduğu için saygı duyuyorum. Fakat en kötü oyuna AC 1 demek pek hoş değil hocam. 2007 yılında çıkmış döneminin en gerçekçi ve güzel bir hikayeye sahip oyunudur kendisi bence saygı duyulması gerekiyor. Benim kişisel fikrim ise aralarında en kötü oyun Syndicate olabilir.
Ac 1'de Altair'i sevemedim. Dediğim gibi: Altair'i en çok Revelations'ta anladım ve sevdim. Syndicate'sa başarılı bir yapımdı.
Ben unity oynayacaktım oyunun başında buga takıldım oynayamadım bile.
Ben oyunu 2 kere bitirdim dediğiniz gibi bugla karşılaşmadım. DLCde de karşılaşmadım.
Valhalla da bitirici animasyonlar var.
Dövüş mekaniklerini sıcak bakmıyorum

Geri
Yukarı