ASUS Dual RTX 3050 Coil Whine oluyor

Saykopat

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Merhaba EVGA GTX 970'in yerine aldığım ASUS Dual RTX 3050 kartımda coil whine var gibi, GTX 970 kartımda da coil whine vardı.
Fakat 3050 de ki coil whine biraz farklı, sürekli Destiny 2 oynayan biriyim eski kartta oyun başlangıcında çok fazla ses geliyordu sonra azalıyordu ses 6 yıl bu şekilde kullandım bir sıkıntı çıkmadı.
3050 de ki sorun ise oyun içinde aktif hareket ederken ses sürekli geliyor ne azalma ne de artma oluyor.
FurMark testi yaptım testte boşluk tuşuna basıyorum ekrandaki yuvarlar görsel kaybolduğunda ses gelmeye başlıyor yuvarlak görsel varken ses yok.
Sizce garantiye yollamalı mıyım yoksa kronik bir sorun gibi kullanmaya devam mı edeyim?

Oyunlarda kaç fps alıyorsunuz? Monitörünüze göre bir fps sınırlaması coil whine sesini bir miktar azaltabilir. Benim de güç kaynağımda var, oyunlara girerken 1000 fps olunca adeta çığlık atıyor.

Coil whine sesi rahatsız etmediği sürece uğraşmaya değecek bir olgu değil.

Şimdi Sisoftware Sandra ile Video Compute benchmark yaptım 2000 FPS ve 4000 FPS test ekranında çok fena ses gelirken 60 FPS testinde ses kesildi. Monitörüm 144hz oyun içinde 144 FPS aldığımda ses yine artıyor, 72 ve 48 FPS e sabitlediğimde ses kayboluyor.
Değiştirseler yine coil whine lı kart gelme olasılığı nedir?

Şimdi sisoftware sandra ile video compute benchmark yaptım 2000 FPS ve 4000 FPS test ekranında çok fena ses gelirken 60 FPS testinde ses kesildi. Monitörüm 144Hz oyun içinde 144 FPS aldığımda ses yine artıyor, 72 ve 48 FPS'e sabitlediğimde ses kayboluyor.

FPS yükseldikçe ses artar, böyledir bu.

Değiştirseler yine coil whine olan kart gelme olasılığı nedir?

Bilemeyiz, ama hiçbir zaman 0 değildir.

Şimdi Sisoftware Sandra ile Video Compute benchmark yaptım 2000 FPS ve 4000 FPS test ekranında çok fena ses gelirken 60 FPS testinde ses kesildi. Monitörüm 144hz oyun içinde 144 FPS aldığımda ses yine artıyor, 72 ve 48 FPS e sabitlediğimde ses kayboluyor.
Değiştirseler yine coil whine lı kart gelme olasılığı nedir?
Alalı kaç gün oldu?

Geri
Yukarı