ASUS kaynaklı anakart yanması durumunda yasal haklar nedir?

Maalesef Türkiye'de böyle oluyor. 103C görüyoruz söylüyoruz servise yapacak bir şey yok deniyor. Sonra anakart yanıyor 6K ücret çekiyorlar. Vallahi yaşanılmayacak hale geldi ülke. Rezillik.

Maalesef Türkiye'de böyle oluyor. 103C görüyoruz söylüyoruz servise yapacak bir şey yok deniyor. Sonra anakart yanıyor 6K ücret çekiyorlar. Vallahi yaşanılmayacak hale geldi ülke. Rezillik.
6K olsa yine iyi hocam bana 14K ücret çıkardılar. Yani gerçekten rezalet bir durum, servisin daha elindeki cihazdan haberi olmuyor ve tamir edecek... Üzücü çok üzücü bir durum ne yazık ki...

Geçmiş olsun hocam, gerçekten adınıza üzüldüm bende 100 derece görüyorum hocam. 103 derece gerçekten yüksek bir sıcaklık ve sabit kalması aşırı sıkıntılı. Tahminimce sıvı metal çoktan aktı bile ki işlevini yerine getiremiyor. İsterseniz kasayı bir açın bakın, merak etmeyin ROG ve TUF serisinde işlemciye dokunmadığınız müddetçe -ki zaten güvenlik bandı var ünlem işaretli- garanti bozulmuyor.

Yok hocam işlemciye ellemediğimiz müddetçe sıkıntı olmuyor. Bir de 103 derece anakartın lehimlerine zarar verebilir hocam.

Benzer bir durum bende de var özellikle boşta yüksek sıcaklıklar alıyorum. Hocam kasa açılımı hakkında yukarıda cevapladım. Kolay gelsin, nasıl açılacağını merak ediyorsanız ekstra bir video paylaşabilirim bugün tabii sizde isterseniz.
Hocam çok teşekkür ederim açmak istiyorum fakat yine de göndereceğim gibi garantiye. Hiç riske atmadan temiz göndereyim sıkıntı çıkarsa açacağım artık yapacak başka bir şey yok gibi. Okul gereği bu sorunu bugüne kadar görmezden geldim ama artık gelemiyorum. 6 ay geçmeden belki değişim şansım falan olur onu kovalamayı düşünüyorum. Birde konu açılmışken başka bir konuda arkadaş bana yardımcı oldu attığı linkten form dolduruyormuşuz ve adresimize gelip alıyorlarmış. Sizde durum nasıl oldu? Ve kutulu mu gönderdiniz? Yazdıklarınızı okudum ama gözden kaçırdıysam affedin.

Hocam çok teşekkür ederim açmak istiyorum fakat yine de göndereceğim gibi garantiye. Hiç riske atmadan temiz göndereyim sıkıntı çıkarsa açacağım artık yapacak başka bir şey yok gibi. Okul gereği bu sorunu bugüne kadar görmezden geldim ama artık gelemiyorum. 6 ay geçmeden belki değişim şansım falan olur onu kovalamayı düşünüyorum. Birde konu açılmışken başka bir konuda arkadaş bana yardımcı oldu attığı linkten form dolduruyormuşuz ve adresimize gelip alıyorlarmış. Sizde durum nasıl oldu? Ve kutulu mu gönderdiniz? Yazdıklarınızı okudum ama gözden kaçırdıysam affedin.
Maalesef 103C'yi gördü diye DOA çıkartmıyorlar. Yanmamış etmemiş demek ki durumu iyi diyorlar ve "Daha az yük bindirmeye çalışın." diyorlar. Yaşandı bu olay cidden.

6K olsa yine iyi hocam bana 14K ücret çıkardılar. Yani gerçekten rezalet bir durum, servisin daha elindeki cihazdan haberi olmuyor ve tamir edecek... Üzücü çok üzücü bir durum ne yazık ki...
Aman beyler kalbim küt küt etti. Bir aydır takıntı oldu zaten. Vallahi rüyama girecek yakında laptop. 😁

Hocam ben kargo ile göndermedim elden teslim ettim. Kutusu ile teslim ettim ve eğer ekstra RAM eklediyseniz onu çıkarın orijinal hali ile gönderin. Ben kargoya güvenmediğim için elden teslim ettim İstanbul'da ki servisine. Bunun dışında SMS İnfocoom servisi parça çalıyor diyorlar ama siz isterseniz deneyin derim. Göndermeden tüm her yerini fotoğraflayın çünkü gelince çok farklı bir kasa ile karşılaşabilirsiniz. Hiçbir şeyi şansa bırakmayın ve lütfen kasayı açıp içinin fotoğrafını çekin hocam. Bana suçu attılar "sıvı metal siz uygulamışsınız, hata sizde" diye bende anakartın fotoğrafını gösterdim ve "güvenlik etiketini çıkarmadan nasıl uygulayabilirim?" dedim. Yani siz siz olun şansa bırakmayın. İsterseniz sizin için video çekebilirim.
Maalesef 103C'yi gördü diye DOA çıkartmıyorlar. Yanmamış etmemiş demek ki durumu iyi diyorlar ve "Daha az yük bindirmeye çalışın." diyorlar. Yaşandı bu olay cidden.
Bu arada @Ryota hocam doğru söylüyor.

Son düzenleme:
Hocam ben kargo ile göndermedim elden teslim ettim. Kutusu ile teslim ettim ve eğer ekstra RAM eklediyseniz onu çıkarın orijinal hali ile gönderin. Ben kargoya güvenmediğim için elden teslim ettim İstanbul'daki servisine. Bunun dışında SMS infocoom servisi parça çalıyor diyorlar ama siz isterseniz deneyin derim. Göndermeden tüm her yerini fotoğraflayın çünkü gelince çok farklı bir kasa ile karşılaşabilirsiniz. Hiçbir şeyi şansa bırakmayın ve lütfen kasayı açıp içinin fotoğrafını çekin hocam. Bana suçu attılar "sıvı metal siz uygulamışsınız, hata sizde" diye bende anakartın fotoğrafını gösterdim ve "güvenlik etiketini çıkarmadan nasıl uygulayabilirim?" dedim. Yani siz siz olun şansa bırakmayın. İsterseniz sizin için video çekebilirim.

Herhangi bir eklenti mevcut değil hocam. Önceden laptop açmışlığım çok oldu. Biliyorsunuz arkadaki vidaların boyası çok çabuk atıyor. Bu yüzden de servisler genellikle kendi açmış vs. gibi bir çıkarım yapıyorlar. Kesinlikle yanlış anlamayınız bu durumda siz haksızsınız demiyorum. Yüzde yüz siz haklı ve kusurunuz yok. Kurların da keskin yükselmesinin de etkisi ile sırf bir şey olur garanti gider vs. korkusundan SSD indirimde iken alıp da takamadım. Ama dediğiniz gibi her şeyini fotoğraflayacağım. Ve ayrıntılı bir Word dosyası hazırladım sorunları ayrıntılı şekilde anlattım görsel ekledim renkli çıktı ile içine koyacağım (hazırladığım yazıyı da atayım yazmam gereken şeyler var ise sizde belirtirseniz çok mutlu olurum) Artık daha da yapamıyorlarsa bende sizler gibi hakkımı arayacağım. Okuduğum bölüm gereği ben bu laptopu oyun haricinde de yük altında kullanmak zorundayım. Bu bizlerin hakkı parasını veriyoruz fakat rezil oluyoruz. Şaka gibi gerçekten...
Maalesef 103C'yi gördü diye doa çıkartmıyorlar. Yanmamış etmemiş demek ki durumu iyi diyorlar ve "daha az yük bindirmeye çalışın." diyorlar. Yaşandı bu olay cidden.

Boşa uğraşıyor gibi hissediyorum. Şimdi elimde çalışan bir laptop var bozup veya kozmetik olarak zarar verip de gönderebilirler. Göndermesem bu sıcaklıklarda anakarta macun akma
olasılığı vs. var. Ne yapacağım artık bilemiyorum gerçekten. Para verip el insafa kaldık açıkçası.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    655,7 KB · Görüntüleme: 21
Herhangi bir eklenti mevcut değil hocam. Önceden laptop açmışlığım çok oldu. Biliyorsunuz arkadaki vidaların boyası çok çabuk atıyor. Bu yüzden de servisler genellikle kendi açmış vs. gibi bir çıkarım yapıyorlar. Kesinlikle yanlış anlamayınız bu durumda siz haksızsınız demiyorum. Yüzde yüz siz haklı ve kusurunuz yok. Kurların da keskin yükselmesinin de etkisi ile sırf bir şey olur garanti gider vs. korkusundan SSD indirimde iken alıp da takamadım. Ama dediğiniz gibi her şeyini fotoğraflayacağım. Ve ayrıntılı bir Word dosyası hazırladım sorunları ayrıntılı şekilde anlattım görsel ekledim renkli çıktı ile içine koyacağım (hazırladığım yazıyı da atayım yazmam gereken şeyler var ise sizde belirtirseniz çok mutlu olurum) Artık daha da yapamıyorlarsa bende sizler gibi hakkımı arayacağım. Okuduğum bölüm gereği ben bu laptopu oyun haricinde de yük altında kullanmak zorundayım. Bu bizlerin hakkı parasını veriyoruz fakat rezil oluyoruz. Şaka gibi gerçekten...

Boşa uğraşıyor gibi hissediyorum. Şimdi elimde çalışan bir laptop var bozup veya kozmetik olarak zarar verip de gönderebilirler. Göndermesem bu sıcaklıklarda anakarta macun akma
olasılığı vs. var. Ne yapacağım artık bilemiyorum gerçekten. Para verip el insafa kaldık açıkçası.
Deneyeceksiniz sonuca bakacaksınız hocam yapacak bir şey yok. Elinizde 2 seçenek var ancak birini seçerseniz diğeri gidebilir yani macun yenilerseniz garanti gider, ancak önce garantiyi deneyip sonuç alamazsanız ise gidin macun yenileyin hocam. Benim durum zaten farklı ki vidaların boyası sökülüyor benimde 3. dizüstü bilgisayarım ancak garanti bozulmadığı müddetçe isterse bembeyaz olsun yine fark etmez. Size de kolay gelsin ben gelişmeleri buradan hep paylaşacağım, sizin içinde bir örnek olur belki siz de paylaşın burada biz de faydalanırız hocam. Birbirimize destek olmalıyız ki kalkalım yoksa bunların bize hayrı pek yok.

Deneyeceksiniz sonuca bakacaksınız hocam yapacak bir şey yok. Elinizde 2 seçenek var ancak birini seçerseniz diğeri gidebilir yani macun yenilerseniz garanti gider, ancak önce garantiyi deneyip sonuç alamazsanız ise gidin macun yenileyin hocam. Benim durum zaten farklı ki vidaların boyası sökülüyor benim de 3. dizüstü bilgisayarım ancak garanti bozulmadığı müddetçe isterse bembeyaz olsun yine fark etmez. Size de kolay gelsin ben gelişmeleri buradan hep paylaşacağım, sizin içinde bir örnek olur belki siz de paylaşın burada biz de faydalanırız hocam. Birbirimize destek olmalıyız ki kalkalım yoksa bunların bize hayrı pek yok.

Çok haklısınız hocam. Çok yardımcı oldunuz çok teşekkür ediyorum tekrardan. Bende konunun takipçisi ve destekçisi olacağım. Umuyorum hakkınızı fazlası ile sizi uğraştırdıklarına değecek şekilde geri alırsınız. Bende bir gelişme olursa sizlere bildiririm.

@Ryota Hocam dilekçemi hazırladım sizde bakarsanız çok memnun olurum. Biraz uzun oldu ama başıma gelen ne varsa tarihi ile beraber anlattım. Fotoğraflar cihaz seri numarası nedeniyle paylaşamadım ama siz varmış gibi okuyunuz.

Dilekçem

Geri
Yukarı