ASUS kaynaklı anakart yanması durumunda yasal haklar nedir?

Vallahi hocam ne yapacağımı şaşırdım; ekran kartı ve işlemcimi kısıtlamadan ortalama 40 FPS'i gözden çıkarmadan olmuyor hocam oyun oynatmıyor, render alırken zaten kısıtlamaz isem 98-100 derece görüyor ona dokunamıyorum... Sanki elimde 3000-4000 liralık bir ofis bilgisayarı varmış gibi hissediyorum. Bende anlamadım bu işi, ayrıca hocam soğutucu bloğunu bende anakartı değiştirmelerine rağmen değiştirmediler. Yani anakart değişimi bile istediğinizi vermeyebilir. Umarım içini benimki gibi açmamışlardır hocam, o da daha sıkıntı bir mevzu. Dediğiniz gibi ülkenin her yerinde beceriksizlik genetik bir hastalık gibi bulaşmış durumda, inşallah azınlıkta kalan o becerikli insanların da nesli tükenmez...

İsinma sorunu anakart degistirerek duzelmez zaten. Bosuna masrafa girmisler resmen. Neyse onu yapani teknisyen diye alip maas veren Lenovo'nun sorunu bu artik.

İsinma sorunu anakart degistirerek duzelmez zaten. Bosuna masrafa girmisler resmen. Neyse onu yapani teknisyen diye alip maas veren Lenovo'nun sorunu bu artik.
Aynen hocam katılıyorum sizlere Lenovo'nun sorunu.
Konudan koptum gibi sorunlu cihaz ASUS ROG G15 2020 değil miydi?
Evet hocam ne oldu ki?
@BilgisayarKurdu hocam siz bu konularda bilgili gibisiniz: 2020 kasım ayında 14.599 TL gibi bir para ile alınmış cihazın 2022 yılında mayıs ayı gibi ticari faizi ile iadesinde ne kadar para alınabilir? Evet biraz karışık oldu isterseniz daha da açabilirim ama en kısa yoldan anlatımı bu şekilde.

Son düzenleme:
Aynen hocam katılıyorum sizlere Lenovo'nun sorunu.

Evet hocam ne oldu ki?
@BilgisayarKurdu hocam siz bu konularda bilgili gibisiniz: 2020 Kasım ayında 14.599 TL gibi bir para ile alınmış cihazın 2022 yılında mayıs ayı gibi ticari faizi ile iadesinde ne kadar para alınabilir? Evet biraz karışık oldu isterseniz daha da açabilirim ama en kısa yoldan anlatımı bu şekilde.

Hocam ASUS ROG'un Lenovo ile ilgisini anlamadım kusura bakmayın lütfen.

Hocam yalan yalan ne anakart değişmesi ? benim cihazda legion 5'ti. Sözde premium care'ı vardı. Anakart, lcd ve diğer ekran bileşenleri değiştirdik dediler. Modem cihazı gelir gelmez tanıdı. Nasıl bir anakart değişimiyse artık ? benim bildiğim anakart değişirse mac adreste değişir ama mac adresi değişmemişti. Sıcaklıklar servis sonrası daha da berbat oldu. Ekranda da ölü pixel vardı. Bunlar tamir etmiyor daha da berbat ediyorlar cihazları.

Hocam yalan yalan ne anakart değişmesi ? benim cihazda legion 5'ti. Sözde premium care'ı vardı. Anakart, lcd ve diğer ekran bileşenleri değiştirdik dediler. Modem cihazı gelir gelmez tanıdı. Nasıl bir anakart değişimiyse artık ? benim bildiğim anakart değişirse mac adreste değişir ama mac adresi değişmemişti. Sıcaklıklar servis sonrası daha da berbat oldu. Ekranda da ölü pixel vardı. Bunlar tamir etmiyor daha da berbat ediyorlar cihazları.
Dogrudur konuyla ilgili sikayetvar sitesine konu acmayi dusunuyorum zaten. Amacim sorunun cozulmesi degil onu kendim de cozebilirim sadece Lenovo almak isteyen insanlara bir uyari olmasi amaciyla koyacagim.

Hocam sizde benden hallicesiniz -yada ben sizden- valla ne yaşadık bu teknik servislerden... Umarım benimki de kısa sürede çözülür.
Dogrudur konuyla ilgili sikayetvar sitesine konu acmayi dusunuyorum zaten. Amacim sorunun cozulmesi degil onu kendim de cozebilirim sadece Lenovo almak isteyen insanlara bir uyari olmasi amaciyla koyacagim.
En mantıklısı hocam artık birilerinin ufak bir taş olsa da bir şeyler yapması şart.

Yeni konular

Geri
Yukarı