ASUS M4A88T-V EVO/USB3 Mac kurulumu

hal_sav

Kilopat
ASUS
M4A88T-V EVO/USB3
AM
D 880G / AMD SB710
System Configuration
  • Audio: Realtek ALC892 with AppleAzailaAudio.kext (I'll certainly edit this if I find a better solution.)
  • LAN: Realtek 8111E Gigabit Ethernet: use Lnx2Mac's RTL8XXX Ethernet driver.
  • SATA: Works fine without any patches in AHCI mode.
  • HDD: Varies, but it's some SATA HDD.
  • IDE: Haven't found a kext for it.
  • USB: Works just fine out of the box. I don't have any USB3 devices, so I don't know whether the USB3 ports work at full speed.
  • ODD: LG HL-DT-ST DVDRAM GH24LS50 (Lightscribe untested).
  • Card Reader: Rosewill 2.5" internal USB Card Reader works perfectly as a USB mass storage device.
  • Shutdown and reboot work. I haven't attempted to get sleep working.
  • CPU: 3.0 GHz AMD Athlon II x4 640.
  • Video Card: XFX ATI Radeon 5670 1GB with 1 DVI Monitor at 1920x1080 works with GraphicsEnabler=Yes.
  • RAM: 12GB DDR3 1333Mhz (2x2Gb, 2x4Gb).
  • Bootloader: Chameleon.
Installation
  • Install with Nawcom's ModCD (or ModUSB) and the 10.6.3 retail disc (10.6.0 would probably work as well, but I haven't tried it.) with the following "CUSTOM OPTIONS": (Don't worry if the installer claims that it failed)
    • Legacy Kernel
    • Audio
      • AppleAzailaAudio
  • Boot into your fresh installation with the ModCD (or ModUSB) because no bootloader is installed on your hard drive yet.
  • Install the 10.6.8 Update Combo v1.1 and AnV's Legacy Kernel 10.8.0. When the Combo Update's installer is prompting you to reboot, force it to quit from the Apple Menu and then install the Legacy Kernel.
  • Install the latest Chameleon.
  • Reboot with -force64 -v and install amd_insn_patcher if you have more than 4GB of RAM.
  • Follow the neccessary steps to get your graphics card working. (GraphicsEnabler=Yes, ATY_Init.kext, etc.)
  • Enjoy!
Kexts/Patches
Other
  • There's a slightly upgraded version of this motherboard that supports AM3+ called the M5A88-V EVO which looks so similar to this one that it would probably work too.
  • The built-in ATI Radeon HD 4200 is not supported.
Boot Flags
  • -force64 arch=i386

Merhaba yukarıdaki kurulum için yardım edebilir misiniz.
İngilizcem olmadığı için nasıl kuracağımı bilmiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

İngilizcenizin Çevirmen standartında olmasına gerek yok ne yapmanız gerektiğini anlatıyor örnek vereyim, 1. Nawcom Mod CD si hazırlamanız lazım. 2. 10.6.3 Retail Snow Leopard iso dosyasını torrentten indirin. DVD ye iso kalıbı olarak yazın.. Update 10.6.8. dosyasıda indirin..Nawcom mod cd si takıp açtığınızda CD yi çıkarıp Orjinal Macosx Retail DVD yi takıp f5e basacaksınız. (videolar youtubede mevcut)
Kod:
 boot: -force64 -v
yazarak kurulumu sağlayacaksınız. Eğer 4gb ve daha fazla raminiz varsa amd_insn_patcher indireceksiniz (googlde araştırın.. Kurulumdan sonra tekrar Nawcom mod cd sinden açıp, 10.6.8'e yükselteceksiniz fakat yeniden başlatmadan Multibeast'ta
  • Legacy Kernel
  • Audio
    • AppleAzailaAudio
Graphics enabler=yes olarak işaretleyip aty-init.kext işaretliyeceksiniz ve amd_insn_patcher yükleyeceksiniz. Bundan sonra yeniden başlatınca sisteminiz açılır. Düzgün yaptığınız takdirde! Bunun dışında size tavsiyem Bol bol youtubede Snow Leopard kurulumları seyretmeniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce Nawcom's ModCD iso dosyasını cd ye yazdım sonra retail diski torentten indirip mac yüklü bir bilgisayardan disk izlencesini açtım. İndirdiğim dmg dosyasını usb belleğe geri yükledim ModUSB dosyasını usb belleğe kurdum.

Bilgisayarı Nawcom's ModCD ile bot ettim arayüz geldi. Yaptığım usb belleği taktım F5 e bastım diskin üzerine gelip -force64 -v yazıp Enter e bastım.
Biraz ilerledi ve IOAPIC: Version 0x21 Vectors 64:87 hatasını verdi.

AMD ile uğraşmayın derim... Çok uğraştırır çok deli eder... Size vermiş olduğum tutorial rehberi çözmeniz en az 1 ayınızı alır.. O nedenle Retail kurulum yerine Niresh sürümünü deneyin..10.8.2

AMD ile uğraşmayın derim... Çok uğraştırır çok deli eder... Size vermiş olduğum tutorial rehberi çözmeniz en az 1 ayınızı alır.. O nedenle Retail kurulum yerine Niresh sürümünü deneyin..10.8.2

Onu da denedim o da olmadı. Intel'e dönebilirim belki. Uygun bildiğiniz anakart modeli var mı acaba ? Sitede 1 liste var ama o anakartlar Türkiye'de yok.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı