Elektronik ASUS Prime B760-PLUS DDR5 5.140,77 TL

13. nesil için de aynısını diyorlardı,13600K aldım ve sorun yaşamadım(boşta 32, oyunda 50-60, yükte 73), ama doğrudur 14.nesilde 14900K soğutulmayacak kadar çok ısınıyor onun altındaki modeller uygun bir soğutmayla stabil sıcaklıklarda tutulabiliyor.
İ9 da sorun olduğunu biliyorum da i7 de sorun yok diye biliyorum.

İ7 14. Nesil sistem topluyorum render için de kullanacağım. Hata mı yapıyorum ?

İ9 da sorun olduğunu biliyorum da i7 de sorun yok diye biliyorum.

i7 14. nesil sistem topluyorum render için de kullanacağım. Hata mı yapıyorum?

Evet i7'de i9'da olduğu kadar bir sorun yok, iyi bir 360mm soğutmaya yetiyor. Sistemi uzun süre yenilemeyecekseniz i7 14700K/KF iyidir, ama soket avantajı da olsun diyorsan da AMD Ryzen 9 7950X bakılabilir, normalde fiyat olarak 14700k 4-5k daha uygundu ama aşırı zam yemiş aradaki fark 1.5k ya kadar düşmüş.

Evet i7'de i9'da olduğu kadar bir sorun yok, iyi bir 360mm soğutmaya yetiyor. Sistemi uzun süre yenilemeyecekseniz i7 14700K/KF iyidir, ama soket avantajı da olsun diyorsan da AMD Ryzen 9 7950X bakılabilir, normalde fiyat olarak 14700k 4-5k daha uygundu ama aşırı zam yemiş aradaki fark 1.5k ya kadar düşmüş.
anakartımı indirim görünce almıştım 2 ay önce Msi Pro Z790. Ben en az 3-4 sene sisteme dokunmam diye düşünüyorum. ssd ve ram takviyesi yaparım sadece. 3-4 sene sonra da intel bir soket daha değiştirir o zaman yeni ve birkaç nesil götürecek sokete geçerim diye plan yapmıştım. bu şekilde mantıklı olur mu size göre?

anakartımı indirim görünce almıştım 2 ay önce Msi Pro Z790. Ben en az 3-4 sene sisteme dokunmam diye düşünüyorum. ssd ve ram takviyesi yaparım sadece. 3-4 sene sonra da intel bir soket daha değiştirir o zaman yeni ve birkaç nesil götürecek sokete geçerim diye plan yapmıştım. bu şekilde mantıklı olur mu size göre?
Bunu kimse bilemez amd x3d diye cache çıkarttı intel power core efficient core çıkarttı yarın başka birşey çıkar elimizdeki eski kalabilir. Heryeni modelde bir adım düştügünü varsayıp ona göre planlarsınız, örneğin 11900k= 12700k =13600k = 14500k gibi bu yazdıgım dogru bir önerme değildir örnektir.

Geri
Yukarı