ASUS Telefon İade/Değişim Raporu

Ponstaneforte

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar Asus tarafıma iade/deiğişim hakkı tanımladı. Ben paramı geri istyorum fakat Vatan Bilgisayar çalışanı bana bu değişim için geçerli diyor. Ama Asus'u aradığımda öyle birşey olmadığını istersem iade istersem değişim alabileceğimi söyledi. Sorum şu raporlar iade ve değişim olmak üzere ayrı ayrı olarak mı tanzim ediliyor yoksa yek bi raporda tüketiciye ikisi de hak olarak tanınıyor mu?
Raporda burada.
Ekran Alıntısı.jpg

İsterseniz değişim isterseniz para iadesi almanız gerekir.
teşekkür ederim. İade alıp kurtulacağım.

Hocam sıkıntı yapıyorlarsa mahkeme de görüşürüz falan de. Harbiden baktın para iadesi vermeyecekler, mahkemeye başvur.
inşallah mahkemelik duruma kalmaz çünkü tüketici hakları heyeti aç minimum 6 ay burada. Onun için blöf olarak inşallah yerler yoksa uğraşacağız boş yere :) Sadece hakkımı alabilmek için düşürdükleri duruma bak sanki hakkımdan fazlasını talep ediyorum.

teşekkür ederim. İade alıp kurtulacağım.

inşallah mahkemelik duruma kalmaz çünkü tüketici hakları heyeti aç minimum 6 ay burada. Onun için blöf olarak inşallah yerler yoksa uğraşacağız boş yere :) Sadece hakkımı alabilmek için düşürdükleri duruma bak sanki hakkımdan fazlasını talep ediyorum.
Eğer vatandan değilde hepsiburada dan alsaydınız ücret hesabınıza geçmiş olurdu. Bir daha alırken düşünün derim.

Arkadaşlar Asus tarafıma iade/deiğişim hakkı tanımladı. Ben paramı geri istyorum fakat Vatan Bilgisayar çalışanı bana bu değişim için geçerli diyor. Ama Asus'u aradığımda öyle birşey olmadığını istersem iade istersem değişim alabileceğimi söyledi. Sorum şu raporlar iade ve değişim olmak üzere ayrı ayrı olarak mı tanzim ediliyor yoksa yek bi raporda tüketiciye ikisi de hak olarak tanınıyor mu?
Raporda burada.
Eki Görüntüle 238052
Hocam ne almıştınız da iade değişim kararı verdi ?

Hocam iade hakkınız da var. 6502 sayılı kanuna göre değişim hakkı alırsanız iade hakkı alırsınız. Belgede de iade/değişim yazmışlar zaten. Çalışan bilip bilmeden konuşmuş. İsterseniz biraz gücünüzü gösterin, haklı olduğunuzu anlatın veya müdürlerine söyleyin. Yardımcı olmazlarsa Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurursunuz.

Ne aldığımı zor hatırladım 🤣 Bu konuyu hortlatma sebebinizi merak ettim açıkçası 🤣 Zenfone 5 almıştım kullanılamayacak kadar arizalıydı cihaz. İstemeyerek sevdiğim cihazı iade için uğraştım.
Aynen tam 3 sene önce imiş. Baya uzun zaman geçmiş. Bu problem bende de var. 2019 martta asus zenfone 5 aldım 9 ay sonra cihazda ariza meydana geldi. Servise gönderdik cihaz geldi fakat hoparlör çalışmıyor bu seferde. Teslim aldığım gün yeniden gonderdim fakat ben bu cihazı çok ariza sebebi ile iade ve değişim istiyorum. Bunu nasıl yapabilir. Vatan çalışanına sorduğumda asus destek hizmetlerini arayıp iade değişim raporu çıkarması iste onlar kabul ederlerse olur dedi. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

Aynen tam 3 sene önce imiş. Baya uzun zaman geçmiş. Bu problem bende de var. 2019 martta asus zenfone 5 aldım 9 ay sonra cihazda ariza meydana geldi. Servise gönderdik cihaz geldi fakat hoparlör çalışmıyor bu seferde. Teslim aldığım gün yeniden gonderdim fakat ben bu cihazı çok ariza sebebi ile iade ve değişim istiyorum. Bunu nasıl yapabilir. Vatan çalışanına sorduğumda asus destek hizmetlerini arayıp iade değişim raporu çıkarması iste onlar kabul ederlerse olur dedi. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.
Eğer aynı sene içerisinde cihaz aynı arızalardan iki kez, farklı arızalardan 3 kez servise giderse ve halen çözüm sunulmamışsa, 6502 sayılı kanun size cihazı iade etme veya değişim hakkı sunar. Eğer bahsettiğim durumdaysanız hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı