Asus Rog Fachion Wireless Mekanik Klavye İncelemesi

-----ASUS ROG FALCHION WİRELESS MEKANİK KLAVYE-----
Laptopumda kodlama yapmak ve oyun oynamak için, yanımda taşıyabileceğim ufak ve kablosuz bir klavye arayışında idim. Güzel bir indirimle 11 Aralık 2021 günü Gaming Gen TR üzerinden bu klavyeyi satın aldım. Aldığım günden beri aktif olarak kullanıyorum. Aldığım günden bugüne kadar olan deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
20211215_103458.jpg

Kutu Açılışı ve Kutu İçeriği:
Hoş bir kutu içerisinde kumaş bir kılıf içerisinde geliyor. Klavyenin toz olmaması ve taşınma sırasında tuş takımlarının zarar görmemesi için güzel bir kapak mevcut. Kutu içerisinden ayrıca şarj etmek ve kablolu kullanmak için USB to Type-C kablo, 2 adet ROG gözü bulunan sticker ve iki ucu da dişi olan USB to Type-C adaptör çıkıyor.
20211215_110616.jpg

Switch'ler:
Klavyede Cherry MX RED Switch'ler bulunmakta. Piyasadaki en kaliteli Switch'ler, üstüne çok konuşmaya gerek yok. Wireless olmasına rağmen tepkime süreleri fazlasıyla kısa. Kablolu klavyelerden bir farkını hissetmedim.
20211215_103708.jpg

Batarya ve Pil Süresi:
Klavye kendi kablosu ile bilgisayara bağlandığında yaklaşık 6 saatte şarj olmakta. Tek şarjla 1 aya yakın kullanıyorum. Bazen ne zaman şarj ettiğimi unutuyorum :) . Şarjı ister klavyenin yan taraftaki dokunmatik panelden, ister Armoury Crate üzerinden takip edebilirsiniz.
20211227_145554.jpg

Yazılımı Armoury Crate:
Yazılımı üzerinden klavyenin kaç dakika kullanılmadığında uykuya geçeceğini, şarjı % kaç kalınca güç tasarrufuna geçeceğini, macro'ları, RGB'yi ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca klavyeye gelen güncellemeleri de uygulama içerisinden yapabilirsiniz.
20211227_145504.jpg

Genel Değerlendirme:
Ürünü bir yerden bir yere taşımak isteyen, üst seviye kalite arayan kişiler için birebir bir ürün. Değinmeyi unuttuğum, sizlerin merak ettiği konuları sorabilirsiniz. Buraya kadar okuyup zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı