Çözüldü ASUS ROG STRIX G15 G512 lw. Laptop açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ogzhnbngl

Decapat
Daha fazla  
ASUS Laptopumu normal bir şekilde kapattım ama ertesi gün açılmadı. Güç ışığı vs yanmıyor. Hiçbir etki olmuyor Power tuşuna basınca. ASUS ROG STRIX G15 G512 lw.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Adaptörü takınca şarj ışığı yanıyor mu?
  1. Kendinizi topraklayın
  2. Cihazın arka kapak vidalarını sökün. Gruplandırmayı unutmayın. Sağ alt vida pop vidadır, çıkmaz.
  3. Dikkatlice klipsleri ayırın ve ön RGB flexini sökün. İki adet flex bulunmaktadır.
  4. Batarya konnektörünün metal kilidini açın ve konnektörü sökün.
  5. Açma ve kapama tuşuna otuz saniye basın.
  6. Bütün konnektörleri geri bağlayın ve sistemi açın.
Batarya konnektörünün üst metal kilidi ASUS tarafından yıllarca kullanılan, son derece başarılı bir anakart yakma ürünüdür. Bataryayı çıkarırken metal kilide çarparsa ufak bir kıvılcım göreceksiniz ve anakartınıza elveda diyeceksiniz. Bu bağlamda çok dikkatli olun.

Sorumluluk asla kabul etmiyorum.
  1. Kendinizi topraklayın
  2. Cihazın arka kapak vidalarını sökün. Gruplandırmayı unutmayın. Sağ alt vida pop vidadır, çıkmaz.
  3. Dikkatlice klipsleri ayırın ve ön RGB flexini sökün. İki adet flex bulunmaktadır.
Batarya konnektörünün üst metal kilidi ASUS tarafından yıllarca kullanılan, son derece başarılı bir anakart yakma ürünüdür. Bataryayı çıkarırken metal kilide çarparsa ufak bir kıvılcım göreceksiniz ve anakartınıza elveda diyeceksiniz. Bu bağlamda çok dikkatli olun.

Çözüm
Bilgisyar güç açma tuşuna tam 1 dakika boyunca basılı tut eğer olmadı şarj adaptörü taktığın yerin yanında veya kullakık girişinin yanında ufak bir iğne sokumluk alan olması gerekiyor BIOS sıfırlama orası 10 saniye boyunca basılı tut bir dene duruma göre haber verirsen sevinirim.

1. Kendinizi topraklayın

Adaptör takınca ışık yanmıyor. Daha önce açtım arkasını ama açılmayan bir vida olmadı ama

Bilgisyar güç açma tuşuna tam 1 dakika boyunca basılı tut eğer olmadı şarj adaptörü taktığın yerin yanında veya kullakık girişinin yanında ufak bir iğne sokumluk alan olması gerekiyor BIOS sıfırlama orası 10 saniye boyunca basılı tut bir dene duruma göre haber verirsen sevinirim.
Malesef öyle bir yer göremedim.

Adaptör takınca ışık yanmıyor. Daha önce açtım arkasını ama açılmayan bir vida olmadı ama

Maalesef öyle bir yer göremedim.

Pop vida arkasında bulunan segman düşmüştür, onunla alakalı.

Sıfırlama yeri yok bu cihazda, hatta çoğu cihazda yok. Arkadaş neye göre konuştu anlamadım. Bataryayı sökerek dediğim adımları uygulayın. Bakalım açılacak mı?

Cihazın garantisi duruyorsa servise yollamak daha mantıklı, kendinizde yapabilirsiniz belki ama risk almayı tercih etmezdim.
Garantisi bitti malesef. Arkadaşların tavsiyelerini henüz denemedim işte olduğum için olmazsa anakart tamiri yapan firmalardan birine yola çıkar artık.

1. Kendinizi topraklayın
  3. Dikkatlice klipsleri ayırın ve ön RGB Flex'ini sökün. İki adet Flex bulunmaktadır.

Dostum bataryanın konnektörünü çıkarıp öyle fişe taktım çalıştı. Şimdi ne yapmam gerekiyor sorun batarya da mı oluyor bu durumda?

@jxorz @Sevket396 arkadaşlar sorun çözüldü. Batarya konnektörünü çıkarıp fişe taktım çalıştı sonra tekrar bataryayı bağladım normal bir şekilde açıldı. Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Başka yapmam gereken bir şey varsa lütfen belirtin. ( servise yollamak gibi vs.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı