Asus ROG Strix G15 G513RM-HF265 alınır mı?

Kingston CL38 olan RAM'leri var onlardan 2 tane alıp laptoptakini sökmek daha iyi olur gibi sanki diğer turlu daha kalitesiz olacak gibi.

Hangi anlamda kalitesiz olacak? Değerleri aynı. Gecikme değeri anlamındaysa aşırı bir fark olacağını sanmıyorum.

Hocam 1x16 ve 2x8 arasında çok büyük bir fark var mıdır? Bir de hangi SSD'yi almıştınız?

İşlemci ağırlıklı oyunlarda örnek olarak CS:GO'da 100FPS'e yakın artışlar oluyor. Ben Samsung SSD 980 almıştım. Dram'i olan bir SSD almanız eğer o diske Windows kuracaksanız daha iyi olur.

Hangi anlamda kalitesiz olacak? Değerleri aynı. Gecikme değeri anlamındaysa aşırı bir fark olacağını sanmıyorum.

İşlemci ağırlıklı oyunlarda örnek olarak CS:GO'da 100FPS'e yakın artışlar oluyor. Ben Samsung SSD 980 almıştım. Dram'i olan bir SSD almanız eğer o diske Windows kuracaksanız daha iyi olur.
hocam hangi rami vs ssdyi önerirsiniz bu laptopu alırsam yanında attığınız RAM'i ve SAMSUNG (SAPSI) Samsung NVMe 980 500 GB, Dahili Katı Hal Sürücüsü (SSD) (MZ-V8V500BW) https://www.amazon.com.tr/dp/B08THW4S3T?ref_=cm_sw_r_apann_dp_GYPCZGACJXGBK5KCQTH0 bu SSD'yi düşünüyorum fikirleriniz nelerdir?

Hocam hangi RAM'i vs SSD'yi önerirsiniz bu laptopu alırsam yanında attığınız RAM'i ve Samsung (sapsı) Samsung NVMe 980 500 GB, dahili katı hal sürücüsü (SSD) (MZ-V8V500bw) https://www.amazon.com.tr/dp/B08THW4S3T?ref_=cm_sw_r_apann_dp_GYPCZGACJXGBK5KCQTH0 bu SSD'yi düşünüyorum fikirleriniz nelerdir?

RAM attığım alınır. SSD için bende aynısını kullanıyorum yalnız dram bulunmuyor. Dram olayına dikkat edin derim, ona göre bir SSD seçmek bence daha mantıklı olur.

RAM attığım alınır. SSD için bende aynısını kullanıyorum yalnız dram bulunmuyor. Dram olayına dikkat edin derim, ona göre bir SSD seçmek bence daha mantıklı olur.
hocam dramli 512gb ssd ne önerirsiniz bir de bu bileşenleri asus yetkili servisinde taktırabilirim değil mi?

Hocam dramli 512 GB SSD ne önerirsiniz bir de bu bileşenleri ASUS yetkili servisinde taktırabilirim değil mi?

Evet taktırabilirsiniz diye biliyorum. Şuna bakmanızı tavsiye ederim. Samsung 500 GB 970 EVO Plus MZ-V7S500BW M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Hocam kim ne demiş bakma oyuncu notebook alacaksan ROG STRIX'den şaşma diğerlerinde hep soğutma problemi falan bayağı sorun oluyor.

Her cihazda bulunuyor demek kadar yanlış bir şey yok. Bu bütçede bile soğutma sorunlu kasalara sahip cihazlar var örnek Dell G15 ama bu daha düşük bileşenler koydukları cihazla aynı kasayı kullanmalarından kaynaklanıyor. İyi marka derseniz de Acer Nitro 5 serisinin 2022 kasası mesela. Son model cihazlarında 3050'li modellerinde bile bulunuyor kasası ki işlemcisi de R5 5600H vs. oluyor.

Evet taktırabilirsiniz diye biliyorum. Şuna bakmanızı tavsiye ederim. Samsung 500 GB 970 EVO Plus MZ-V7S500BW M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Her cihazda bulunuyor demek kadar yanlış bir şey yok. Bu bütçede bile soğutma sorunlu kasalara sahip cihazlar var örnek Dell G15 ama bu daha düşük bileşenler koydukları cihazla aynı kasayı kullanmalarından kaynaklanıyor. İyi marka derseniz de Acer Nitro 5 serisinin 2022 kasası mesela. Son model cihazlarında 3050'li modellerinde bile bulunuyor kasası.

Kendi arkadaşımda Acer Nitro 5 var oyun oynarken fanı temizlemesine rağmen 90 dereceye çıkıyor bilgisayar üstüne ekranda ölü pixel çıktı şimdi satmaya uğraşıyor bilgisayarı.

Kendi arkadaşımda Acer Nitro 5 var oyun oynarken fanı temizlemesine rağmen 90 dereceye çıkıyor bilgisayar üstüne ekranda ölü pixel çıktı şimdi satmaya uğraşıyor bilgisayarı.

Bu sorunlar son kasasında neredeyse yok hocam.

Geri
Yukarı