ASUS ROG Zephyrus G14 (2021) alınır mı?

phenex

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bu laptop alınır mı?

Evden işe işten eve taşıyacağım, programlama ve web işleri için kullanacağım. Hem çok hafif, ufak ve güçlü işlemcili ayrıca tasarımı cazip geldi, pil süresi de iyi. Önceliğim oyun değil, evde zaten masaüstü bilgisayarım var, bunu dediğim amaçlarla kullanacağım ama almışken de değerini korumasını isterim, 2 sene sonra belki satarsam diye düşünerek.

Alttaki iki modelini inceliyorum;

1. Model = R7 5800HS CPU, RTX 3050 Ti GPU, 16 GB RAM, 1TB SSD, 14"/WQHD (2560 X 1440) - FreeDOS Fiyat: 20K
2. Model = R7 5900HS CPU, RTX 3060 GPU, 16 GB RAM, 1TB SSD, 14"/FHD (2560 X 1440) - Windows 10 Lisanslı FİYAT: 30K

Öncelikle 5800HS ve 5900HS işlemci arasında çok ciddi bir fark olmadığını öğrendim, fakat RTX 3050 Ti ve 3060 arasında ciddi bir fark var, dolayısıyla bu fark için R9 ve 3060'lı olan modeli almaya değer mi? Fiyat arasında 10K fark var, az bir fark değil. Karar veremiyorum. Ayrıca laptopu alınca ekstra +16 GB RAM almayı ve yerleştirmeyi düşünüyorum, garantisi bozulmuyormuş. Yani 32 GB RAM yapacağım.

Dediğim gibi bu laptop çok hoşuma gitti ama soru işaretlerim şunlar;
-Bu laptop bahsettiğim işlemler için çok ısınma problemi yaşatır mı? Yani elim klavyedeyken yanmasın?
-İş yerinde iş yaparken fan sesi çok gelir mi?

Bu iki problem dışında aklıma takılan bir durum yok. Teşekkürler. ASUS web-sitesi üzerinden laptopların karşılaştırma linkini ekliyorum;

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle cihazı edindin mi, edindiysen kullanıcı olarak deneyimlerini alabilir miyim? Aynı modelin
ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QE-K2016 AMD Ryzen 7 5800HS 16 GB 1 TB SSD RTX 3050Ti 120 Hz FreeDOS 14" WQHD Taşınabilir Bilgisayar

Linkindeki k2016 seri numaralı versiyonunu almayı düşünüyorum ancak internetteki bilgilerin çelişkisi kafamı karıştırdı, AAA oyunlarla çok işim yok, Valorant-Dota2-Cs go- Pubg tarzı oyunları oynarım en fazla , önemli olan taşınabilirlik, işim itibariyle de kullanmak, portların güncelliği, yanlışsam düzeltin typec display port desteğiyle harici monitöre bağlayabilecek olmak. Sonuç olarak önerir misiniz veyahut denk gelmediğim ayrı bir konu başlığı var mıdır cihazla ilgili. Teşekkür ederim.

Hocam öncelikle cihazı edindin mi, edindiysen kullanıcı olarak deneyimlerini alabilir miyim? Aynı modelin
ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QE-K2016 AMD Ryzen 7 5800HS 16 GB 1 TB SSD RTX 3050Ti 120 Hz FreeDOS 14" WQHD Taşınabilir Bilgisayar

Linkindeki k2016 seri numaralı versiyonunu almayı düşünüyorum ancak internetteki bilgilerin çelişkisi kafamı karıştırdı, AAA oyunlarla çok işim yok, Valorant-Dota2-Cs go- Pubg tarzı oyunları oynarım en fazla , önemli olan taşınabilirlik, işim itibariyle de kullanmak, portların güncelliği, yanlışsam düzeltin typec display port desteğiyle harici monitöre bağlayabilecek olmak. Sonuç olarak önerir misiniz veyahut denk gelmediğim ayrı bir konu başlığı var mıdır cihazla ilgili. Teşekkür ederim.
Hocam il dışındaydım, takip edemedim. Ne yaptınız?

Hocam il dışındaydım, takip edemedim. Ne yaptınız?
Sipariş verdik bakalım, çoğu laptopu deneyimledim,3060 lılardan legion 5,s7 lenovo idp3 rog strix 15, omen serisi aklıma gelenler.Ama bu donanımda bu cihazlar gerçekten mobil cihazlar değildi benim için, taşımak zorlayacaktı(s7 hariç ama malum fiyatları). Ekran konusunda da, evimde harici monitörle(g14 portları malum hem güncel hem de zengin) hem de mux switch i sağlayacak şekilde çözerim dedim ve siparişi verdim umarım pişman olmam :)

Sipariş verdik bakalım, çoğu laptopu deneyimledim,3060 lılardan legion 5,s7 lenovo idp3 rog strix 15, omen serisi aklıma gelenler.Ama bu donanımda bu cihazlar gerçekten mobil cihazlar değildi benim için, taşımak zorlayacaktı(s7 hariç ama malum fiyatları). Ekran konusunda da, evimde harici monitörle(g14 portları malum hem güncel hem de zengin) hem de mux switch i sağlayacak şekilde çözerim dedim ve siparişi verdim umarım pişman olmam :)
Hemen hemen aynı amaçlar için kullanacağız, bir problem yaşamıyorum. Sorular için yeniden yazarsın. Hayırlı olsun şimdiden. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı