Asus ROG Zephyrus G14 GA401QE-K2204 alınır mı?

Hayırlı olsun, iyi cihaz. Batarya için yazılımı üzerinden sadece iGPU modunu açarsanız Nvidia GPU gereksiz yere devreye girmez, daha iyi batarya ömrü alırsınız. Web'de gezerken Nvidia GPU bataryayı katlediyor adeta. Film, video gibi işlerde devreye girmiyor.

Hayırlı olsun, iyi cihaz. Batarya için yazılımı üzerinden sadece iGPU modunu açarsanız Nvidia GPU gereksiz yere devreye girmez, daha iyi batarya ömrü alırsınız. Web'de gezerken Nvidia GPU bataryayı katlediyor adeta. Film, video gibi işlerde devreye girmiyor.
nasıl ve nereden açılır acaba internette bununla ilgili pek bir şey bulamadım.

nasıl ve nereden açılır acaba internette bununla ilgili pek bir şey bulamadım.
Screenshot_2022-04-22-16-42-16-95_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.jpg

Bu şekilde Configuration bölümünde bulabilirsin. Yok ise BIOS'unu en son sürüme güncellemen gerekli.

Hocam zaten Optimus bunu otomatik yapmıyor mu?
Optimus ile iGPU ve dGPU aktif oluyor. dGPU bazı işlerde devreye giriyor ve batarya açısından sorun çıkarıyor. Özellikle hareketli iş yaptığında devreye giriyor fakat film izlerken bu sorun yok. Kendi cihazımda 7 saat film izleyebildim ama Web'de 4 saat gezebildim, sırf Nvidia GPU yüzünden. Boş boş devreye girip 15/20W tüketim yapıyor. Asus ve bazı firmalar only iGPU ile sorunu çözüyor.

Merhabalar, alan arkadaşlar nasıl memnunlar mı bilgisayardan? İnternette bir kaç tane coil whine sorunu vs. ile ilgili şey okumuştum da.
bende öyle bir sorun yok, ama laptopun klavyenin orta kısmına kulağını dayarsan her laptopta olduğu gibi o sesi elbet duyarsın. önemli olan laptopu normal kullanımda o sesin gelmesi, bende o ses gelmiyor. laptopu 15-20 gündür kullanıyorum bataryası felan, ekran kalitesi, ses kalitesi mükemmel. hem oyun hem iş hem macbook kafasında kesinlikle tavsiye ederim. küçük, compact, bataryası uzun giden, bunlara rağmen oyun da oynayabildiğin bir bilgisayar.

bende öyle bir sorun yok, ama laptopun klavyenin orta kısmına kulağını dayarsan her laptopta olduğu gibi o sesi elbet duyarsın. önemli olan laptopu normal kullanımda o sesin gelmesi, bende o ses gelmiyor. laptopu 15-20 gündür kullanıyorum bataryası felan, ekran kalitesi, ses kalitesi mükemmel. hem oyun hem iş hem macbook kafasında kesinlikle tavsiye ederim. küçük, compact, bataryası uzun giden, bunlara rağmen oyun da oynayabildiğin bir bilgisayar.
Peki sarj süresi aşağı yukarı ne kadar? Yani hem internette gezinme süresi hem de oyun oynarken ayrı ayrı cevaplayabilirseniz süper olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı