ASUS RTX 3080 Ti ROG STRIX OC Edition ekran kartının güç ışıkları yanıp sönüyor

Cemal Öztürk

Kilopat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR 32GB (2x16GB) Vengeance RGB PRO
SSD veya HDD modeli
Samsung 1TB 990 PRO w/Heatsink M.2 SSD
Ekran kartı
Asus RTX 3080 TI Rog Strix OC Edition
Anakart
ROG STRIX B550-F GAMING
İşlemci
AMD Ryzen™7 5800X
Merhaba, benim bir sorunum var sizlerden yardım almak istedim. FC24 oyununa girdiğimde ekran kartının güç ışıkları kırmızı şekilde yanıp sönüyor biraz araştırma yaptım PSU bozuk olabileceğinden bahsettiler. PSU değişip yeniden denediğim ise yine aynı sorun devam etti sonra ekran kartını da değişip test ettim aynı marka model ile yine sorun devam ediyor. Bu sorunun çözümü yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS'a göre: 850 watt PSU lazım ve
bağlantı 3 X 8-pin kablolar ile yapılmalı
(Kaynak: ROG Strix GeForce RTX 3080 Ti OC Edition 12GB GDDR6X | Graphics Card | ASUS Global)
PSU'unuzdaki diğer çıkışlar için (Molex gibi) dönüştürücü alıp bağlayabilirsiniz. 8 pin güç dönüştürücü diye aratırsanız bulursunuz, piyasada var ve ucuzlar.

Tamam yardımınız için çok teşekkür ederim.

ASUS'a göre: 850 watt PSU lazım ve
bağlantı 3 X 8-pin kablolar ile yapılmalı
(Kaynak: ROG Strix GeForce RTX 3080 Ti OC Edition 12GB GDDR6X | Graphics Card | ASUS Global)
PSU'unuzdaki diğer çıkışlar için (Molex gibi) dönüştürücü alıp bağlayabilirsiniz. 8 pin güç dönüştürücü diye aratırsanız bulursunuz, piyasada var ve ucuzlar.

Şöyle bir kablo buldum ama benim PSU'nun girişi 3 pinli bu kablo 4 pinli diğer ağzını PSU'ya taksam olur mu acaba?

Dosya Ekleri

• IMG_1438.jpeg
    IMG_1438.jpeg
    99,8 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Tamam yardımınız için çok teşekkür ederim.

Şöyle bir kablo buldum ama benim PSU'nun girişi 3 pinli bu kablo 4 pinli diğer ağzını PSU'ya taksam olur mu acaba?

Kablo PSU kutusundan mı çıktı? Marka model aynı olmalı moduler kabloların PSU tarafları farklı oluyor.

3 pin, 4 pin olayını anlamadım, 6+2, 8 pin olur bu kablolar.

Kablo PSU kutusundan mı çıktı? Marka model aynı olmalı moduler kabloların PSU tarafları farklı oluyor.

3 pin, 4 pin olayını anlamadım, 6+2, 8 pin olur bu kablolar.

Merhaba arkadaşımdan 1000W bir PSU aldım Gold sertifikalı. Sizin söylediğiniz gibi pinleri ayrı ayrı taktım. Yine bir şey fark etmedi 10 dakika sonra ışık yanıp sönmeye başladı. İsterseniz bir de güç tüketimine bakın fotoğrafını atıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_1451.jpeg
    IMG_1451.jpeg
    190,1 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_1450.jpeg
    IMG_1450.jpeg
    182,4 KB · Görüntüleme: 7
Vay be! Kart mı gitmiş yani?

Kartın da gideceğini sanmıyorum bundan önce aynı marka model 3080 vardı bende. Onda da aynı problem oluyordu 3080 Ti ile değiştim yine aynı sorun devam ediyor. Şöyle bir şey düşündüm olabilir mi acaba evin elektrik akımı ile ilgili bir şey veya prizle alakalı bir şey olabilir mi?

Geri
Yukarı