ASUS TUF A15 FA507RM ses hatası

Proportionsz

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
3060
Anakart
asus
Merhaba.
Bilgisayarımda Windows 11 çıktığında problemleri olduğu için yaklaşık 8 aydır Windows 10 kullanıyorum.
22H2 sürümüne geçtim birçok sorun yok olmuş fakat bir şey fark ettim ki ses sürücüsü yüklenir yüklenmez şu aşağıdaki ses iyileştirme sekmesi altındaki her şey kayboluyor. Güncel sürücüyü Windows Update üzerinden çekiyor fakat aynı sürücü Windows 10 içinde yüklediğimde hiç böyle bir sorun olmuyor. Dolby Atmos falan gayet yükleniyor lisansı otomatik çekiyor fakat Windows 11 içinde bu sorunu aşamadım. Windows 10 kurup tekrar denedim oradaki sürücüyü aldım buraya yükledim yok. Ne yaptıysam olmadı. Ses oyunlarda inanılmaz sanal ve gerçekçilikten uzak çıkıyor. Çözüm olarak şu an bir şey bulamazsam yakın zamanda tekrar Windows 10 kurmak zorunda kalacağım.
Güncel Windows üzerinden yüklenen sürücüyü kaldırmak istiyorum hangi program ile yapabilirim? En azından eski sürümü yükleyip Windows Update kapatacak çözebilirim diye düşünüyorum. Ya da çözemezsem Dolby Atmos için güzel bir ses ayarı öneriniz var mı?
(Konuyu yanlış yere açtıysam taşır mısınız?
Teşekkürler.

1691857688523.png

1691857739531.png

Merhaba. Ben o bilgisayarı iade etmiştim. Birçok sorunu var o bilgisayarın. Hatta TUF FX serisinin de sorunları var. Sen de oluyor mu bilmiyorum ama oyunlar da anlık takılma gibi. ASUS'un yazılımcıları bir türlü Windows'la uyumlu stabil çalışan yazılımlar geliştiremediler. Bende harici ses kartı vardı. Onda da aynı bu şekilde gitmişti. Güncelleme ile çözülmüştü. Ben en üstteki yazdığına istinaden sürücüleri kaldırmak için çözüm yöntemi sunacaktım. Aygıt Yöneticisi'nden kaldırmayı dene: Aygıt yöneticisinde bu aygıtı kaldır de, yanında onu yaparken "sürücüyü de sil" seçeneğini işaretle. Ama her şeyden önce bilgisayarın internet bağlantısını kes, sürücüyü öyle sil. Ardından çalışan eski sürücüyü yükle. Diye çözüm önerisi sunacaktım. Sürücü güncellemesini ya da Windows güncellemesini bekle çözülmezse.
Hatırlarsan Windows kendi kendine sürücüyü yüklüyordu.
Cm-audio sende var mı bilmiyorum da bende ilk kurulumunda geliyor sonra gidiyor sürücü yüklendikten sonra.

İnternette maalesef çözüm bulabilen yok.

Hatırlarsan Windows kendi kendine sürücüyü yüklüyordu.
CM-Audio sende var mı bilmiyorum da bende ilk kurulumunda geliyor sonra gidiyor sürücü yüklendikten sonra.

İnternette maalesef çözüm bulabilen yok.

Evet. Her Windows açılışında güncelliyordu. Windows Update baktığında güncellemeyi görüyordun. Sağda bildirim ekranında da CM-Audio güncellendi/yüklendi gibi bir şey yazıyordu. ASUS'un FX serisinde de Wi-Fi görmüyor. Aygıt yöneticisinde sarı ünlem oluyor. Kendin güncellediğinde güncellemiyor ama my ASUS uygulaması ile tanılama yaptığında donanımı güncelliyor ve Wi-Fi çalışıyor. Dediğim gibi ASUS'un yazılım tarafı sıkıntılı ve Windows ile uyumsuzluğu çok var. Dell laptoplarda da Alienware kontrol yazılımı sıkıntılıydı, sürekli güncelleme talep ediyordu. Düzeltiler mi bilmiyorum. İşin açıkçası firmalar çok üstünde durmuyor gibime geliyor.

Geri
Yukarı