ASUS TUF A15 FA507Xİ oyunlarda ısınıyor

zeuthetis

Femtopat
Daha fazla  
ASUS A15'in 4070'li modelini satin aldim. Dün geldi bugün Bannerlord oynamaya başladım fakat aşırı isiniyor ve isininca da cok kötü drop yiyor nihayetinde PC kendini bastan baslatiyor. CPU 87, GPU 85 derecesinde oluyor genelde. Baska kullanan var mi acaba? Daha yeni geldi cok moralimi bozdu.

Battlefield 2042de de drop yiyiyorum cpu kullanimi %100 oluyor drop yerken
Selam, bende bununla ilgili bir konu açtım. FA507XI modelinde sanırım bazı sorunlar var arkadaşlar. Youtube'da yabancı kişilerle de konuşuyorum ve onlardan da var mı aynı sorunlar bilmiyorum.

Ek olarak konuyla ilgilide 87-86 dereceler çok normal. Benim laptop 95'e sabit. Zaten bende ayrı hatalarda var, aniden cpu %100'e fırlayıp donuyor pc falan gibi. Fakat sizin aldığınız o değerler çok iyi 86+80 dereceler 7940HS için çiçek gibi değerler. Hatta R23 testini yapıp sonucunu da söylerseniz sevinirim. Benim mesela multicore'da sonucum 17333'dü en fazla. Onu da Turbo modda altını kaldırarak aldım. Bu arada AMD'nin açıklaması var. Zaten bu işlemciler 95'e köklemek için tasarlanmış gibi biraz. Sonuna kadar kullanma mantığı. He eğer çok sorun diyorsanız, güç seçeneklerinde bir sekme açıyorsunuz regedit üzerinden. Oradan işlemcinin turbo frekans yapmasını kapatıyorsunuz. Sabit 4ghz'de çalışıyor. 80 derecelerde geziniyor. Ben Turbo modunu o şekilde kullanıyorum. Ekran kartını köklüyor ve işlemcide serin kalıyor.

Hocam ips glow ile işlemci sıcaklığının bence alakası yok. Forumda bir arkadaşta gördüm sanırım ışık sızması gibi köşelerde oluşuyor çok kötü görünüyor açıkçası

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
forumda bir arkadaşın videosu
Buradaki kadar bende yok ışık sızması veya IPS Glow yada her neyse. Bu arada FA507XI kullanıcıları olarak tüm deneyimlerimizi paylaşmak çok iyi olacak arkadaşlar. Çünkü XI'da ciddi sıkıntılar var. 7735HS nin driverları varken bunun yok. BIOS güncellemesi bile FA507 nin diğer modellerinde 310'iken XI da 308'i 2-3 gün önce aldı.

Hocam dun gece Turbo'da sicakliklar normal degere döndü. CPU 75 GPU 78. Simdi bakıyorum cpu tekrardan 90 üstü neden oluyor hiç anlamadım .
75 - 78 gibi değerleri ben hiç bir zaman görmedim. Bu laptopu alıp buzdolabına koysam işlemci değerleri 5.2Ghz yapar yine 95'e ulaşır. Ek olarak sormak isterim. İşlemciniz kaç ghz'de çalışıyor ?

Son düzenleme:
Selam, bende bununla ilgili bir konu açtım. FA507XI modelinde sanırım bazı sorunlar var arkadaşlar. Youtube'da yabancı kişilerle de konuşuyorum ve onlardan da var mı aynı sorunlar bilmiyorum.

Ek olarak konuyla ilgilide 87-86 dereceler çok normal. Benim laptop 95'e sabit. Zaten bende ayrı hatalarda var, aniden cpu %100'e fırlayıp donuyor pc falan gibi. Fakat sizin aldığınız o değerler çok iyi 86+80 dereceler 7940HS için çiçek gibi değerler. Hatta R23 testini yapıp sonucunu da söylerseniz sevinirim. Benim mesela multicore'da sonucum 17333'dü en fazla. Onu da Turbo modda altını kaldırarak aldım. Bu arada AMD'nin açıklaması var. Zaten bu işlemciler 95'e köklemek için tasarlanmış gibi biraz. Sonuna kadar kullanma mantığı. He eğer çok sorun diyorsanız, güç seçeneklerinde bir sekme açıyorsunuz regedit üzerinden. Oradan işlemcinin turbo frekans yapmasını kapatıyorsunuz. Sabit 4ghz'de çalışıyor. 80 derecelerde geziniyor. Ben Turbo modunu o şekilde kullanıyorum. Ekran kartını köklüyor ve işlemcide serin kalıyor.

Buradaki kadar bende yok ışık sızması veya IPS Glow yada her neyse. Bu arada FA507XI kullanıcıları olarak tüm deneyimlerimizi paylaşmak çok iyi olacak arkadaşlar. Çünkü XI'da ciddi sıkıntılar var. 7735HS nin driverları varken bunun yok. BIOS güncellemesi bile FA507 nin diğer modellerinde 310'iken XI da 308'i 2-3 gün önce aldı.

75 - 78 gibi değerleri ben hiç bir zaman görmedim. Bu laptopu alıp buzdolabına koysam işlemci değerleri 5.2Ghz yapar yine 95'e ulaşır. Ek olarak sormak isterim. İşlemciniz kaç ghz'de çalışıyor ?
6 Saat boyunca forza oynadım olabilecek en max ayarlar. GPU 67 CPU 60-70

Selam, bende bununla ilgili bir konu açtım. FA507XI modelinde sanırım bazı sorunlar var arkadaşlar. YouTube'da yabancı kişilerle de konuşuyorum ve onlardan da var mı aynı sorunlar bilmiyorum.

Ek olarak konuyla ilgilide 87-86 dereceler çok normal. Benim laptop 95'e sabit. Zaten bende ayrı hatalarda var, aniden CPU %100'e fırlayıp donuyor PC falan gibi. Fakat sizin aldığınız o değerler çok iyi 86+80 dereceler 7940HS için çiçek gibi değerler. Hatta R23 testini yapıp sonucunu da söylerseniz sevinirim. Benim mesela Multicore'da sonucum 17333'dü en fazla. Onu da Turbo modda altını kaldırarak aldım. Bu arada AMD'nin açıklaması var. Zaten bu işlemciler 95'e köklemek için tasarlanmış gibi biraz. Sonuna kadar kullanma mantığı. He eğer çok sorun diyorsanız, güç seçeneklerinde bir sekme açıyorsunuz Regedit üzerinden. Oradan işlemcinin Turbo frekans yapmasını kapatıyorsunuz. Sabit 4GHz'de çalışıyor. 80 derecelerde geziniyor. Ben Turbo modunu o şekilde kullanıyorum. Ekran kartını köklüyor ve işlemcide serin kalıyor.

Buradaki kadar bende yok ışık sızması veya IPS Glow ya da her neyse. Bu arada FA507XI kullanıcıları olarak tüm deneyimlerimizi paylaşmak çok iyi olacak arkadaşlar. Çünkü XI'da ciddi sıkıntılar var. 7735HS'nin driverları varken bunun yok. BIOS güncellemesi bile FA507'nin diğer modellerinde 310'iken XI da 308'i 2-3 gün önce aldı.

75 - 78 gibi değerleri ben hiçbir zaman görmedim. Bu laptopu alıp buzdolabına koysam işlemci değerleri 5.2GHz yapar yine 95'e ulaşır. Ek olarak sormak isterim. İşlemciniz kaç GHz'de çalışıyor?

Ben iade ettim hocam oyun oynanmıyordu. Sürekli drop sürekli drop.

Ben iade ettim hocam oyun oynanmıyordu. Sürekli drop sürekli drop.
Peki yeni almayı düşünüyor musunuz ? Yoksa başka bir laptop mu alacaksınız. Benim daha 3. hafta falan ve iade süresini geçtiğim için iade alırlar mı bilmiyorum. En kötü sorunu çözemeyecekleri için ya değişim yapacaklar mecburen yada ben tüketici hakem heyetine gitmek zorunda kalacağım. Açıkçası çok sevdiğim bir üründü, böyle olması çok üzdü.

6 Saat boyunca forza oynadım olabilecek en max ayarlar. GPU 67 CPU 60-70
7940HS modeli mi ? Laptop soğutucu kullanıyor musunuz ? Açıkçası değerler mükemmel... Ek bir ayar yaptınız mı ?

Peki yeni almayı düşünüyor musunuz ? Yoksa başka bir laptop mu alacaksınız. Benim daha 3. hafta falan ve iade süresini geçtiğim için iade alırlar mı bilmiyorum. En kötü sorunu çözemeyecekleri için ya değişim yapacaklar mecburen yada ben tüketici hakem heyetine gitmek zorunda kalacağım. Açıkçası çok sevdiğim bir üründü, böyle olması çok üzdü.

7940HS modeli mi ? Laptop soğutucu kullanıyor musunuz ? Açıkçası değerler mükemmel... Ek bir ayar yaptınız mı ?
RTX 4070 zaten 7940HS oluyor. Sadece tb kapattım. Laptobun altı yüksek.

Geri
Yukarı