ASUS TUF Gaming FX506HC-HN011 nasıldır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi değil hocam RTX 3050 daha iyi bu karttan. Ayrıca bu modelin de kasası TUF'lardan daha kötü.
https://www.hepsiburada.com/asus-tu...lgisayar--p-HBCV000008SRHK?magaza=Hepsiburada ben bu ürünü satın aldım bir hafta oldu gayet güzel işimi görüyor fakat GTA 5, ETS 2 tarzı oyunları en yüksek seviyede oynarken ısınma yaratıyor masada oynadığım için pek sıkıntı olmuyor yazılım ağırlıklı çalıştığımdan. Diğer ASUS modelleride böyle olur mu bilmiyorum.
Dün gelen BIOS güncellemesini yapıp BIOS ekranından undervolt yapın.

Yaptım 305 yazıyor
F2 ile BIOS'a gir, advanced moda geç F7 ile. Sonra advanced sekmesinde en alt kısımda voltaj değerlerini ayarlama kısmı var. Oradaki disable olan kısmı enable yap, sonra rakam kısmına 30 yaz, altta + olan işareti de - olarak değiştir F10 ile kaydet ve bilgisayarının yeniden başlamasını bekle. Açıldıktan sonra intelin güncelleştirmeleri gelecek windows'ta onları yap yeniden başlatılsın diyecek tamam de.

F2 ile BIOS'a gir, advanced moda geç F7 ile. Sonra advanced sekmesinde en alt kısımda voltaj değerlerini ayarlama kısmı var. Oradaki disable olan kısmı enable yap, sonra rakam kısmına 30 yaz, altta + olan işareti de - olarak değiştir F10 ile kaydet ve bilgisayarının yeniden başlamasını bekle. Açıldıktan sonra intelin güncelleştirmeleri gelecek windows'ta onları yap yeniden başlatılsın diyecek tamam de.
Abi bu ayar bende önceden de vardı. Ayarlamamıştım ama overclock yapılabiliyor falan yazdığı için açmıştım sadece. 0 daydı yani. Benim merak ettim advanced menüde öbür ayarların nasıl olması gerektiği
Şimdi açtım laptopu, ama güncellemeyi denetledikten sonra bir şey çıkmadı.

Abi bu ayar bende önceden de vardı. Ayarlamamıştım ama overclock yapılabiliyor falan yazdığı için açmıştım sadece. 0 daydı yani. Benim merak ettim advanced menüde öbür ayarların nasıl olması gerektiği
Şimdi açtım laptopu, ama güncellemeyi denetledikten sonra bir şey çıkmadı.
Diğer ayarları elleme bence onlar default kalsın. Advanced graphics kısmında da sadece intel gpu'sunun belleğini ayarlama kısmı var 32 ve 64 olarak ben 64'de bıraktım.

Hocam turbo mod ve performans modu arasında nasıl bir fark var tam olarak? FPS açısından fark var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı