ASUS TUF Gaming laptopta oyun kendiliğinden silinir mi?

Beyza12

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ASUS TUF Gaming laptop kullanıyorum bilgisayar bana aittir yani benden başka kullanan yok. Dün açtığımda bir tahminimce 70 GB bir oyunun kendiliğinden silindiğini gördüm oyun masaüstünde çöp kutusunda ya da herhangi bir klasörde yok. Masaüstünde ki yeri de boş zaten. Ancak ayarlardan program listesine baktığımda yüklü gösteriliyor. Tamamen kaldırılmamış bir tane de DLC paketi var görünüyor. Ayrıca orijinal lisanslı virüs programımda var. Bu durum neden kaynaklanıyor olabilir?

Sadece masaüstündeki kısa yolu silinmiş olmasın? Oyunu kurduğun klasöre gidip bakar mısın halen EXE dosyası duruyor mu? Belki de bir registry hatasıdır. Registry Repair araçları belki çözebilir sorunu ya da ileride oluşabilecek sorunların önüne geçer. Olur yani başımıza buna benzer şeyler geliyor arada bir.

Sadece masaüstündeki kısa yolu silinmiş olmasın? Oyunu kurduğun klasöre gidip bakar mısın halen EXE dosyası duruyor mu? Belki de bir registry hatasıdır. Registry Repair araçları belki çözebilir sorunu ya da ileride oluşabilecek sorunların önüne geçer. Olur yani başımıza buna benzer şeyler geliyor arada bir.
Dediğiniz gibi baktım bu arada oyun Sims 4, C diskine yüklüydü orada program files klasöründeydi normalde ama ben program dosyaları, Origin Games klasöründe buldum bir de belgerim, Electeonic Arts klasöründe de buldum yalnız burda daha detaylı oyunun save dosyaları, mods, tray dosyaları vs hepsi burda yalnız EXE dosyasını bulamıyorum. Yalnız dediğim gibi oyunun dosyaları iki yerde yüklü duruyor. Yani tuhaf bi durum durduk yere silinmesi endişe verici. Registry hatası ya da ne olduğu kesin olarak nasıl anlaşılabilir? Ben bu dediğiniz Registry Repair araçlarını nasıl kullanabilirim? Bu konular bana çok karmaşık geliyor pek anlamıyorum malesef ama ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Oyunu tekrar aynı konumuna kurarsan büyük ihtimalle sorun çözülecektir. Save dosyalarınla da kaldığın yerden devam edersin zaten. Oyun içi ayarların bile değişmemiş halde gelebilir. Registry olaylarıyla hiç uğraşma dilersen.

Yeni konular

Geri
Yukarı