ASUS TUF Gaming VG249Q vs ASUS VG24VQ

nqqk

Decapat

Merhabalar. Az önce VG249Q modelini aldım ve sonradan VG24VQ modelini fark ettim. Sizce iade edip VG24VQ modelini alınır mı? Aldığım IPS panel ve 2019 yılında çıkmış. Bu VG24VQ VA panel 2020 çıkışlı ve fiyatları da aynı. Ayrıca kavisli. Kısacası hangisi daha iyi? Hangisi tercih edilmeli?

VG24VQ modelini arkadaşım kullanıyor, memnun.

Onun dışında alternatif olarak şunu öneririm, IPS panel:

TUF VG24VQ kullanıyorum, çok memnunum.

IPS tercihiniz ön planda olsun bence hocam monitörünüzde sıkıntı yoksa kullanmaya devam edin alacağınız modelde ölü piksel sorunu çıkabilir tabi şans işi ama işinizi şansa bırakmayın bence

IPS tercihiniz ön planda olsun bence hocam monitörünüzde sıkıntı yoksa kullanmaya devam edin alacağınız modelde ölü piksel sorunu çıkabilir tabi şans işi ama işinizi şansa bırakmayın bence
IPS iyidir diyosunuz yani. Beni tereddüte düşüren şey 2019 çıkışlı ve kavisli olmaması. Sonradan işte vg24vq gördüm baktım kavisli ve 2020 çıkışlı.

IPS iyidir diyosunuz yani. Beni tereddüte düşüren şey 2019 çıkışlı ve kavisli olmaması. Sonradan işte vg24vq gördüm baktım kavisli ve 2020 çıkışlı.
Hocam renk konusunda tabikide ıps daha iyi olucaktır ıps den va geçince aradaki farkı hissedeceksiniz zaten almaya değmez ek özellik olarak hiçbir katkısı olmayacaktır hemen hemen aynı özelliği taşımaktadırlar iki modelde.

Bu siteden karşılaştırabilirsiniz:

Hocam renk konusunda IPS daha iyi bir seçim. Aldığınız monitör güzel, diğerine geçtiğinizde çok iyi yaptım demiyeceksiniz.
Peki bu nasıldır ?
Daha kargoya vermemişler. Hemen iadesini isteyip bunu alsam nasıl olur?
Rica ederim hocam.
Peki bu nasıldır?
Daha kargoya vermemişler. Hemen iadesini isteyip bunu alsam nasıl olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı