Atatürk Düşmanları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bugün Atatürk kurtuluş savaşında başımızda olmasaydı düne kadar Osmanlı Tebaası olan Yemen, Suriye, Irak, Mısır, Filistin gibi ülkelerden hiç bir farkımız olmayacaktı. Bu kadar basit bir gerçeği idrak etmeyen, edemeyen insanları gerçekten iyi niyetli biri olsa bile ben kötü bir amaca dolaylı desteğinden ötürü mazur göremem. Bugün yaşadığımız ve haklı olarak tüm Türkiyenin hassas olması gereken Devlet'in bekaa sorunun çok daha fazlası o günlerde bizim başımızdaydı. Ankara başarılı olamasaydı kuş kadar topraklarda hangi kukla Osmanlı hanedanının devamıydık kim bilir.

Son düzenleme:
Onları zavallı olarak görüyorum. O dar görüşlü beyinleriyle baş başa bırak onları. Asla düşüncelerini değiştiremezsin. Beyinleri başkalarına kul olmaya, murit olmaya adamış kişilerdir. İnandıkları hocaları tarafından öğretilmiş bazı şeyler paylaşmak isterim.
1.Lozan 2023'te son bulacak savaş çıkacak kendi topraklarımızı kaybedeceğiz.
2.Erzurum da petrol fışkırmış biz üstünü geri kapatmışız çünkü maden çıkartmaya 2023 te lozan bittikten sonra başlayacağız. (Dangalak kömür madeni ve Batman'daki çıkartılan petroller ney?)
3.Hatay refaranduma gidecek Suriyenin mi bizim mi olacağına karar verilecek bundan dolayı AKP orayı Türk doldurdu.(Arap doldurdu demiştim yüzü kıpkırmızı oldu.)
4.neyse elim yoruldu bu dangalakların inandıkları şey bitmiyor. Hehhe

Maalesef herkes bu tarz konularda tarafsız olamıyor. Kenidisini Atatürkçü ya da başka bir isimle ( buraya Müslüman yazmıyorum çünkü Atatürkçü ve Müslüman olan insanlarda var) adlandıran sokakta veya başka bir yerde insanlara saygı göstermeyen insanlar, fikrini açıklarken karşıdaki kişiye ve yaşantısına hakaret ettiği sürece bu durum devam edecektir. Aynı şekilde insanlara bir konuyu anlatırken dini istismar eden insanlar olduğu sürece insanlar dine saygı duymayacaktır. Yani temel problem nesnel olamamak.
Bunun yanı sıra medya olayı buralara çekiyor. Haber yapacak bir şey yokmuş gibi iki tarafın birbirine söyledikleri lafları bize aktarıyor(Bir de bunun üzerine biz tarafsız haber yapıyoruz diyorlar). Destek yerine köstek oluyorlar.
Bir diğer problem insanlar bilip bilmeden konuşuyorlar. Tabiri caiz ise ileri geri konuşuyorlar. Atatürk hakkında bir kitap bile okumamış insanın bu konuda konuşması saçma bir durumdur. Aynı şekilde tarikatın tanımını, işlevini ve amacını bilmeyen bir insanın tarikat hakkında konuşması ve tüm suçu tarikatlara yıkması ayrı bir saçmalıktır.
Bir diğer problem insanların suçu başkalarının üstüne yıkması. Günümüz Müslümanlarının Müslümanlığı tam anlamı ile yaşayamamasının nedenini Atatürk ve inkılapları kabul edersek bu çok saçma ve gereksizce bir hareket olur. Bunu çözüm listesine koyamayız. Aynı şekilde ülkenin gelişememesine veya başka bir olumsuz olayın nedenini din olarak göstermek te saçma bir harekettir.
Biz şimdi buraya bir kaç madde veya bir kaç paragraf yazı yazarken objektif olamıyorsak yalnızca karşı tarafta suç buluyorsak oturup kendimizi hesaba çekmeliyiz.
Laf meclisten dışarı, Dünya kirleniyorsa bu Dünya'yı kirletenler de vardır. Bu kişileri bulmaya kendimizden başlamalıyız.

Lisedeki birinin koskoca öğretmen ile orasıyla burasıyla oynayarak kucağına alarak sınıfta gezdirerek dalga geçmesini izleyen sınıftan ve bunlardan binlerce daha olduğu bir ülkeden pek de bir şey beklemeyin...Komiğime giden şey yaptıkları i.liklerle atam izindeyiz derler lan...

Bizim asıl kendini çeşitli şekillerle kamufle eden Atatürk düşmanlarına dikkat etmemiz lazım. Bilhassa milliyetçi duyguların tavan yaptığı şu zamanlar şekilden şekile girenlere dikkat etmeliyiz.
Konuyu kilitleyecek yorum.

Onları zavallı olarak görüyorum. O dar görüşlü beyinleriyle baş başa bırak onları. Asla düşüncelerini değiştiremezsin. Beyinleri başkalarına kul olmaya, murit olmaya adamış kişilerdir. İnandıkları hocaları tarafından öğretilmiş bazı şeyler paylaşmak isterim.
2.Erzurum da petrol fışkırmış biz üstünü geri kapatmışız çünkü maden çıkartmaya 2023 te lozan bittikten sonra başlayacağız. (Dangalak kömür madeni ve Batman'daki çıkartılan petroller ney?)
3.Hatay refaranduma gidecek Suriyenin mi bizim mi olacağına karar verilecek bundan dolayı AKP orayı Türk doldurdu.(Arap doldurdu demiştim yüzü kıpkırmızı oldu.)
Sizin gibi insanlar dini öğelere, inanışlara ve inanlara hakaret ettiği için bu durum oluyor. Siz şimdi Atatürkçüyüm diye geçiniyorsunuz. Yani Atatürk'ün temsilcisi oluyorsunuz. Eğer Atatürk'ü bu şekilde temsil ederseniz, yaşantınıza bu şekilde uygularsanız insanlar da Atatürk'ten nefret ederler.

Bu kadar basit ve tek taraflı düşünmeyin lütfen.

Atatürkçü olduğunu sanıp, Atatürk'ün savaştığı düşmanlara tapan, onları özgürlük savaşçısı olarak gören çok fazla insan var. Atatürk'ün düşmanını savunup, Atatürkçü olmak nasıl bir kafadır, diyebilir insan.

Asıl kirletici bu bahsettiğim kesimdir. Yani yukarıdaki saydıklarınızdan çok daha büyük sorunlarımız var.

2+2=5'dir demek, 2+2 diye bir şey yoktur, demekten daha tehlikelidir. Kısacası, düşmanımız mert birisi değilse vay halimize. Bu arada düşmanı uzaklarda aramamak gerek bazen.

Düzenleme: Bilmemek ayıp değildir, öğrenmemek ayıptır. Ülkemizde öğrenmek isteyen çok fazla insan var. Onlarla alay eder gibi bi' yazı yazmışsınız. Saldırmak, hakaret etmek yerine öğretmek geleceğimiz için daha hayırlı olmaz mı?

Sizin gibi insanlar dini öğelere, inanışlara ve inanlara hakaret ettiği için bu durum oluyor. Siz şimdi Atatürkçüyüm diye geçiniyorsunuz. Yani Atatürk'ün temsilcisi oluyorsunuz. Eğer Atatürk'ü bu şekilde temsil ederseniz, yaşantınıza bu şekilde uygularsanız insanlar da Atatürk'ten nefret ederler.

Kimsenin Atatürk'ü veya dini temsil ettiği falan yok. Bu çıkarımları nasıl böyle kolayca yapıyorsunuz yahu. Ayrıca Atatürk'ten nefret edenler deyince sadece dincilerin kastedilmesi eksik kalır. İçimizde Atatürk şöyle dursun Türk kelimesinden rahatsız olan büyük bir kesim var. Bunların bir kısmı da maalesef Türk kökenlidir.

Bu kadar basit ve tek taraflı düşünmeyin lütfen.

Atatürkçü olduğunu sanıp, Atatürk'ün savaştığı düşmanlara tapan, onları özgürlük savaşçısı olarak gören çok fazla insan var. Atatürk'ün düşmanını savunup, Atatürkçü olmak nasıl bir kafadır, diyebilir insan.

Asıl kirletici bu bahsettiğim kesimdir. Yani yukarıdaki saydıklarınızdan çok daha büyük sorunlarımız var.

2+2=5'dir demek, 2+2 diye bir şey yoktur, demekten daha tehlikelidir. Kısacası, düşmanımız mert birisi değilse vay halimize. Bu arada düşmanı uzaklarda aramamak gerek bazen.

Düzenleme: Bilmemek ayıp değildir, öğrenmemek ayıptır. Ülkemizde öğrenmek isteyen çok fazla insan var. Onlarla alay eder gibi bi' yazı yazmışsınız. Saldırmak, hakaret etmek yerine öğretmek geleceğimiz için daha hayırlı olmaz mı?
Asıl sorun o öğretemezsin dar görüşlü beyinleri anlamaz.

Asıl sorun o öğretemezsin dar görüşlü beyinleri anlamaz.

Farkındaysanız hala hakaret etmeye ve ezmeye çalışıyorsunuz.

Dünyadaki bütün insanlar değişebilir. Hiç kimse, kimsenin efendisi değildir. Herkes tarih öğrenebilecek bir beyine sahiptir.

Anlatmadan, öğretmeden niye "Anlamazlar." diyorsunuz ki? "Ben asla şu fikrimden dönmem." veya "X konusu hakkında asla değişmem." dediğiniz bir olay olmadı mı? Ben çok değiştim. Fikirlerimin baştan aşağı değişeceğini hayatta tahmin etmezdim. Umutsuz olmayın lütfen. 1 ay sonra, 1 yıl sonra, 10 yıl sonra çok farklı düşüncelere sahip olabilirsiniz. Gerekli bilgi aktarıldığında, her insan değişebilir. Hatta öyle bir değişir ki, benim gibi baştan aşağı fikirlerini yenileyebilir.

Dünyadaki en büyük yanlış düşünce, bir insanın değişmeyeceğini düşünmektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı