Atatürk Düşmanları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Farkındaysanız hala hakaret etmeye ve ezmeye çalışıyorsunuz.

Dünyadaki bütün insanlar değişebilir. Hiç kimse, kimsenin efendisi değildir. Herkes tarih öğrenebilecek bir beyine sahiptir.

Anlatmadan, öğretmeden niye "Anlamazlar." diyorsunuz ki? "Ben asla şu fikrimden dönmem." veya "X konusu hakkında asla değişmem." dediğiniz bir olay olmadı mı? Ben çok değiştim. Fikirlerimin baştan aşağı değişeceğini hayatta tahmin etmezdim. Umutsuz olmayın lütfen. 1 ay sonra, 1 yıl sonra, 10 yıl sonra çok farklı düşüncelere sahip olabilirsiniz. Gerekli bilgi aktarıldığında, her insan değişebilir. Hatta öyle bir değişir ki, benim gibi baştan aşağı fikirlerini yenileyebilir.

Dünyadaki en büyük yanlış düşünce, bir insanın değişmeyeceğini düşünmektir.
Cumhuriyetin nasıl kurulduğunu bildiğim için içim rahat benim. Kimseye hakaret etmiyorum. Atatürk düşmanlarının neler yaptıklarını çok iyi biliyorum. Uzatmayacağım ve yineliyorum.

Atatürk'ü düşman belleyenlerin övündüğü şeyler şuan toprak altında. Bir birey olarak başardıkları hiçbir şey olmadığı halde toprak altındakiler ile övünüp Atatürk'ü kötülüyorlar. Toprak üstünde övünecekleri hiçbir şey mevcut değil. Toprak üstünde doğru bir işleri yok daha doğrusu.

Bugün Atatürk en çok "Dinsizlik" ile suçlanıyor, tek dertleri din ile alakalıdır.
Benim oturduğum Üsküdar ilçesinde Allah Allah deyip halkı kandıran yöneticileri, belediyeleri gördükten sonra Atatürk'ün icraatlerine kötü gözle bakma şansım yok. Aksine daha iyi anlıyorum Atatürk'ü.

Hiçbir insanın dini inancına itimat etmiyorum ben, müslümanmış veya ateistmiş gram umurumda değil.
Ülkeyi düzgün yönetti mi bu adam? Evet müthiş yönetti, onun önderliğine borçluyuz bağımsızlığımızı.
Keşke ömrü çok daha uzun olsaydı, benden kesilip ona eklenseydi.

Bizim milletin istediği şey "Allah Allah deyip halkı soyan yöneticiler". Biz sömürülmekten zevk alıyoruz çünkü. Adamın kendine ayakkabı alacak parası yok, milletin ayakkabı kutularını dolduruyor :) İşin kötüsü halinden memnun, bu nasıl bir cehaletse artık?

Öncelikle adı Atatürk değil Mustafa Kemal, Türk'lerin atası değil ve öyleşmiş gibi Atatürk diyemezsiniz bu ırk sayısız devlet gördü ve sadece birisi mi Türk'lerin atası oldu? Her yerde Mustafa Kemal olunca insanlar düşmanlık besliyor, saygılıyım ancak bu kadar göz önünde Türk'leri o yaratmış gibi her şeyde adı geçmemeli o savaşta nice askerler can verdi! Önemli olan devlet kurmak değil onu ayakta tutmaktır, şuan devletin başında Mustafa Kemal yok.
Bu kadar boş yapan saçmalayan bir insanı görmedim. Kendine bir şey uydurmuşsun ve bu ahmakça bilgi üzerinden ATA'ya saygısızlık yapıyorsun. Kalkıp diyorsun ki;"sadece birisi mi Türk'lerin atası oldu? ".. Olmadı seni ahmak... Kimse kalkıp demiyor ki; Atatürk bu devletin ve TÜRK tarihinin tek kurtarıcısıdır, onun dışında ki insanlar hiç bir şey yapamamış insanlardır! Kimin ağzından ya da kimlerin ağzından duyuyorsun da ATA'ya bu tür şekilde saldırgan cümleler sarf ediyorsun. "Türk'leri o yaratmış gibi her şeyde adı geçmemeli o savaşta nice askerler can verdi! " Türkleri batmış bir devletin içerisinden bin bir türlü zorluğun ve imkansızlığın ortasında iken kendisinin Asker zekası ve kişiliği yardımı ile organize ettiği; ATA'larımızdan oluşan bir ordunun yardımı ile kurtuluş savaşını verdik. Kimse demiyor Atatürk Trablusgarp'ta tek başına savaştı, tek o mücadele verdi diye... Atalarımızın dökülen kanıyla ve cesareti ile gerçekleşti..."Önemli olan devlet kurmak değil onu ayakta tutmaktır, şuan devletin başında Mustafa Kemal yok." Kurduğu devlet halen o kadar zarar verilmeye çalışılmasına rağmen ayakta! Yönetim de zaten ATATÜRK olamaz... Kendisini uzun zaman önce kalbimize sonrada toprağa gömdük... ATATÜRK'ü putlaştıran yok; bizler putlara inanıp dogma kitapların yazarlarına tapmıyoruz...

Atatürk'ü düşman belleyenlerin övündüğü şeyler şuan toprak altında. Bir birey olarak başardıkları hiçbir şey olmadığı halde toprak altındakiler ile övünüp Atatürk'ü kötülüyorlar. Toprak üstünde övünecekleri hiçbir şey mevcut değil. Toprak üstünde doğru bir işleri yok daha doğrusu.

Bugün Atatürk en çok "Dinsizlik" ile suçlanıyor, tek dertleri din ile alakalıdır.
Benim oturduğum Üsküdar ilçesinde Allah Allah deyip halkı kandıran yöneticileri, belediyeleri gördükten sonra Atatürk'ün icraatlerine kötü gözle bakma şansım yok. Aksine daha iyi anlıyorum Atatürk'ü.

Hiçbir insanın dini inancına itimat etmiyorum ben, müslümanmış veya ateistmiş gram umurumda değil.
Ülkeyi düzgün yönetti mi bu adam? Evet müthiş yönetti, onun önderliğine borçluyuz bağımsızlığımızı.
Keşke ömrü çok daha uzun olsaydı, benden kesilip ona eklenseydi.

Bizim milletin istediği şey "Allah Allah deyip halkı soyan yöneticiler". Biz sömürülmekten zevk alıyoruz çünkü. Adamın kendine ayakkabı alacak parası yok, milletin ayakkabı kutularını dolduruyor :) İşin kötüsü halinden memnun, bu nasıl bir cehaletse artık?
Helal hislerime tercüman olmuşsun.

Çoğunluğun Türk olduğu bir ülkede ve Sosyal'de lütfen birbirimize düşmeyelim. Yoksa ''Türk'ün, Türk'ten başka dostu yoktur'' sözü boşa gidecek. Belki de gitmiştir.

Evet, bazı insanlar sanıyor ki Fatih, tek başına İstanbul'u fethetti, a dur bir dakika, yanında bir de atı vardı değil mi? Ve yine o bazıları M. Kemal'in tek başına I. ve II. İnönü, Kütahya, Sakarya, Büyük Taarruz ile oluşan Kurtuluş Savaşı'nı yaptı sanıyor, yanında bir tane er bile yoktu, değil mi?

Yahu azıcık tarih okusalar doğru kaynaklardan, neyin ne olduğu ortaya çıkacak. Ama bu millet okumaya karşı kardeşim. Japon yılda 25-30 kitap, Türk ise 10 senede 1-2 kitap okuyor, neyse ki artık insanların bir kısmı kendini nasıl geliştirmesi gerektiğini öğrendi. Okuyun kardeşim, okuyun, okuyana destek verin her zaman. Gidin kütüphaneye, gününüzü geçirin ve mutlu olarak ayrılın oradan. Girmek için izin mi almaya gerek yok kimseden.

13 yaşımdan beri tarih okuyorum, hala da okurum, o zamandan beri M. Kemal'in gerçekten kim olduğunu biliyorum.

Bir de @BilgisayarKurdu yine çok doğru söylemiş, sağ olun efendim, neyse ki sizin gibi bilinçli ve bilgili insanlar da var şu memlekette. Benim umudum böyle az sayıda olan kişilerde.

Mevlana der ki:
''Bir delil ile 40 alimi yendim ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.''

Bu da inanlar içindir:
''Yaratan Rabbinin ismi ile oku.'' Alak suresi 1. ayet. Bir de bu cahiller Kuran'ı ellerinden düşürmezler ama içinde okumanın ve ilim öğrenmenin öğütlendiğini bilmezler.

İlber Ortaylı geldi ya aklıma cahil diye diye. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaratılış inancı, dini görüş herkesin sahip olabileceği bir özgürlüktür. Ancak bu özgürlük halkın büyük bir kısmında aptallığa, cahilliğe sebep oluyorsa geriye kalan ufak kesimdeki insanların da haklarına tecavüz edilmiş olunuyor. Kurunun yanında yaş da yanlış oluyor.

Tek ülkemize özgü bir durum değil bu ;
  • Hristiyanlar da sömürüldü Avrupa'da kilise tarafından, üstelik bu kadar bilinçli bir halk oldukları halde. Cenneti sattılar insanlara :)
  • Araplar zaten salak gelmiş aptal gidiyor, putlar ile kandırıldı onlar da. Putlardan dilendiler.
  • Arapların veriyorsun eline silahı, sözde cihat uğruna savaştırıyorsun. Bağlıyorsun bombayı cennete uğurluyosun? Garibim de inanıp patlatıyor kendini :D
  1. Dış güçler ne yapıyor? Ona sünni buna alevi, dinini kullanarak ülkeyi bölüyor ve harbiden de işe yarıyor :)
  2. Benim ülkemde ne oluyor? Kuran'ın Türkçe mealini bir kez olsun anlayarak okumamış tonla insan Fetullah Gülen'in vaazlarını dinlerken ağlıyor sızlıyor. Ülkede darbe teşebbüsü olunca arkasından küfür ediyor.
  3. Ülkede bilime teknolojiye bütçe ayrılmazken diyanet işlerine tonla para ayrılıyor.
  4. Siyasi liderler Allah kelimesini azından eksik etmiyor ancak torpil - rüşvet - rant havada uçuşuyor. İktidar düşmanı bile iktidar yalakası gibi yaşamak zorunda kalıyor :)
Atatürk gibi lideri zor bulursunuz. Şu sıralar kimse Müslüman değil ancak herkes Müslüman geçiniyor.
Ben de inançlı biriyim ama bu olmamalı. İnşallah yeni nesil bu kadar kör olmaz.

Fatih Sultan Mehmet'i savunup Atatürk'ü kötüleyenler ne Fatihin ne de Atatürk'ün tırnağı olamaz. Sığ beyinden sığ düşünce çıkar. Ne Fatih'i savunanlar ne de Fatihi kötüleyenler, ne de Atatürk'ü kötüleyenler onların tırnağı bile olamaz.
Bizzat Atatürk'ün sözleri ;
"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü zorluklar karşısında belki gayelere tamamen erişemediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar."

Mevlana der ki:
''Bir delil ile 40 alimi yendim ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.''
Bu sözü ilk defa sizden duydum, inanılmaz bir söz. İznin olursa imzama eklemek istiyorum :)

Son düzenleme:
İznin olursa imzama eklemek istiyorum

Bunu ben değil Mevlana izin verir. :melek: Bir dakika, Mevlana'ya bir sorayım :ROFL:.

''Tamam, kullansın'' dedi. :D

Ekleme:

Hocam sizinle bir gün oturup uzun uzun konuşmak isterdim vallahi bu konular ile ilgili, hatta bir arkadaşım var o daha beter benden, daha ağır konuşuyor.

Spoiler kısmındaki yazınız gerçekten de bir ''sürpriz bozan'' imiş. Ağzınıza sağlık.

En son dini kullanan ve müdavimleri kökten dinci olan örgütün ve söz konusu bu oluşumun devletin kademelerine yerleşmesine izin verilmesinin yol açtığı felaketi hepimiz gözümüzle gördük.

Atatürk, Orta Doğu çöplüğünde laik bir devlet kurarak burada bir çiçek açtırdı adeta. Bu bağlamda ona düşman olmak, insanca yaşama düşman olmak demektir.

Bakın, kafanızı çalıştırıp etrafınıza bir göz atın. Devir bilim devri artık. Bilimden kopup kalıplaşmış düşüncelerde takılı kalanlar tüketim toplumu olmaya, köle olmaya mahkumdur! Bugün en yobazından en radikal dincisine, IŞİD'inden El-Nusra'sına kadar herkesin cebinde bir telefon var. O yüzden masal okumayı bırakalım. Kaybettiniz. Bilim kazandı. Boşuna o kokmuş nefesinizi tü-ket-me-yin.

Yarın öbür gün bu gezegen yaşanılamaz hale geldiğinde bilime yatırım yapanlar çoktan yaşanılabilir bir gezegene doğru yola çıkmış, hatta orada kolonileşmeye başlamışken siz burada halen daha mezhep savaşının içinde bulursunuz kendinizi. Onlar asteroitleri yakalayıp madencilik yaparken siz halen daha kadının saçını tartışırsanız hiçbir yere varamazsınız. Avrupa bütün bu din ve mezhep savaşlarını 300 sene önce geride bıraktı. Bizim tek yapmamız gereken bakıp örnek almak.

Bilim kazandı. Kazanmaya da devam edecek. Bu yazıyı bilim sayesinde geliştirilen, gavur dediğin kişilerin ürettiği bir ekrandan okuyorsun. Bu gerçeği iyi kabullen ;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı