AMD düşmanları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ekran kartlarını geçtim de CPU'larda nasıl bir sorun çıkabilir? Her iki marka için konuşuyorum. Sıkıntı sayılabilecek tek konu vardı, Intel'in lehim yerine berbat termal macun kullanması 9. nesle kadar. Onu da halletti Intel. BIOS tarafını açmıyorum, genel olarak hiçbir markanın büyük sıkıntı yaratacak BIOS yayınladığını görmedim. Driver tarafında kimse kusursuz değil maalesef, forumlarda az mı görüyoruz sorun yaşayan NVIDIA ve AMD kullanıcısı?

Son zamanlarda AMD biraz daha üste çıktı bu konularda maalesef, yine de bir şeyler çözdükçe yeni driver yayınlıyor. Uzun zamandır monitör sinyal kaybıyla ilgili sıkıntıyı bulmaya çalışıyorlar. Reddit'te daisy chain yerine farklı 8 ve 6 pin ile çözen gördüm, ULPS kapatıp çözen gördüm vs. Tabii sıkıntı yaşayanların sayısı yüzde olarak AMD kullanıcılarına göre az, kartı ilk çıktığı günde alıp sıkıntısız kullanan tonla insan var. Yazdıklarım 5000 serisi içindi, RX 400/500 ve Vega serisinde neyse ki driverlık problem yok.

Son düzenleme:
Videodaki arkadaşın kafası yerinde değil sanırım İntel’in Türkiye de işlemci satmama operasyonudur en fazla bunun başında olduğu. İntel gibi bir firma herhangi bir şeyin başına böyle bir eleman getirir mi sizce? Adam ne anlattığını kendisi de bilmiyor.

Keşke ülkece tek derdimiz bu olsa.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence Apple gibi olanlar dışında herhangi bir teknoloji markasına düşman olmanın anlamı yok; hem Apple gibi markalara da düşmanlık değil fiyat politikası nedeniyle hoşnutsuz olursunuz ve alışveriş yapmazsınız onun dışında bir markaya düşman olmak çok amaçsız ve gereksiz

Evet Facebook grubu Jd'ye her postta gömüyordu ve 'eşşek' diye dalga geçici postlar atılıyordu. En sonda dava edildi grup arşive alındı çıkamıyorsunuz, mesajlarınızı silemiyorsunuz. Polis takibe aldı grubu hatta birkaç üyenin evine gidilip bilgisayarları alındı falan. Yöneticiyede ceza mı geldi artık bilmiyorum.

Aaa gerçek mi sandın? :D

Ryzen ilk çıktığında video işleme gibi işlerde Intel'i ezip geçmişti fakat oyun performansı konusunda Intel'in oldukça gerisindeydi.
Fakat AMD önce 2. nesil ile oyun performansı farkını azalttı ve Intel'e yaklaştı. Bu sayede insanlar AMD'yi daha fazla tercih etmeye başladılar.
Derken 3. nesil Ryzen işlemciler çıktı ve eski nesil Ryzen işlemcilerin fiyatları çok düşürüldü. İşte o zaman olan oldu. Ryzen 7 3700X ile Core i7 9700K arasındaki oyun performansı farkı maksimum %5 civarında.
i3 9100F de artık alınmaz. Ryzen 5 1600 AF gibi bir canavarın yanında patates gibi kalıyor 9100F.
Benim gözümde Intel artık sadece özel işler için kullanılabilir (müzik prodüksiyonu, ileri seviye yazılım programlama gibi). Çünkü bu tarz işleri yapmak için kullanılan programlar zamanında Intel'e göre tasarlandığı için AMD işlemcilerde sorunlu çalışıyor.
Lakin oyun, video işleme ve yayın için Ryzen en iyisidir.

Videoyu çeken arkadaş da sırf "Ağmeğdeğ ığsığnığyoğ" dememek için böyle şeyler söylemiş galiba :D

Kesinlikle haklısınız AMD daha yeni pazara giriş yaptığı içi laptop işlemcisi olarak çok az tercih edilse de laptop işlemcisi olarak da daha başarılı

Al sana başka bir dert 😂 arkadaşlar bu markalar babamızın markaları değil hangisi işimize gelirse onu kullanmalıyız fanboyluğun kimseye faydası yok ne zaman anlayacaksınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı