Atatürk'e hakaret edenlerin sebebi nedir?

Hayır, normalde kur'an şeriatı destekler. Hatta hırsızın ellerini kesin gibi ayetler bulunur. Ancak burada önümüze bir yol ayrımı çıkıyor.
Kimi kesim İslam'ın günümüze göre güncellenmesi gerektiğini savunuyor. Şimdi bu biraz sallantılı bir şey. Çünkü bu hükümleri günümüze göre değiştirmek mantıken Allah'ın sözlerini değiştirmek oluyor.

Peygamber efendimiz ve ondan sonraki halife dönemlerinde birçok yönetim biçimi olmuştur kuran bir yaşam kitabıdır toplumu ve insan için indirilmiştir devlet kanunları için evet belli başlı ayetler vardır fakat her dönemin ihtiyaçları farklıdır şeriat ve tamamiyle laik olmak mantıksızdır ikisi de dozunda kalmalı insanlar sıkıntılı anlarında din ile birlik olabilmeliler fakat yönetimde ise gerektiğinde daha akılcı davranabilmeliler.

Dini yönetime sahip bir ülkede, burada yaptığın gibi yorum yapamayacağını bile fark edemiyorsun.

O yüzden cahilliğine verip kara listeye alıyorum. Harbiden aşırı cahilsin...
Öyle deme canım demokrasi karşıtı onlar. Ama haberleri yok demokrasi olmasa bunları bile diyemeyecekler.

Bize bu ayetteki füruatı göster hocam hep birlikte aydınlanalım.

Nur - 24/2.
O zamanlar zina için hukuki bir ceza olmadığı için denmiş olabilir. Nitekim o zaman hukuk olsa ve bu yasak olsa bu yazılmaz idi.

Sınıfta 2 tane boyle biri var biri İslam'dan bahsediyor digeri bilmiyorum diyor. Sizce bir insan neden Atatürk'e hakaret eder?
Allah ile dalga geçmek daha eğlenceli çünkü Atatürk gerçek birisi ama Allah'ın var olduğu kesin bile değil
Ben itiraf ediyorum devamlı Allah ile dalga geçiyorum ama Atatürk'le dalga geçmek cidden değişik

Allah ile dalga geçmek daha eğlenceli çünkü Atatürk gerçek birisi ama Allah'ın var olduğu kesin bile değil
Ben itiraf ediyorum devamlı Allah ile dalga geçiyorum ama Atatürk'le dalga geçmek cidden değişik

Dogru yerde her sey ile dalga gecilebilir ama bu konu sanki dogru yer degil gibi, her ikisi icin de.

Farklı bir şey söyleyip ilgi çekme isteği olan var, reformlarını dine karşı bulanlar var, 600 yıl hüküm süren bir devleti saltanatı kaldırarak yıktığı için sinirlenen osmanlıcılar var.

Farklı bir şey söyleyip ilgi çekme isteği olan var, reformlarını dine karşı bulanlar var, 600 yıl hüküm süren bir devleti saltanatı kaldırarak yıktığı için sinirlenen osmanlıcılar var.
Osmanlıcılıkla alakası yok bende Osmanlı'yı çok severim ve hayranıyım ama iyiki Atatürk var olmasa şu an Suriye Irak gibi ülkeydik

Yeni konular

Geri
Yukarı