Atatürk'e hakareti bildirdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Vexra

Decapat
2-3 ay önce birini ihbar etmiştim az önce polis aradı ve tanıyıp tanımadığını sordu. Şahsi şikayet edecek misiniz dedi, evet dedim. Evinize kağıt gelecek, birkaç kere adliyeye gidersiniz dedi. Tam olarak ne olacak? Daha önce hiç dava işleriyle uğraşmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
2-3 ay önce birini ihbar etmiştim az önce polis aradı ve tanıyıp tanımadığını sordu. Şahsi şikayet edecek misiniz dedi, evet dedim. Evinize kağıt gelecek, birkaç kere adliyeye gidersiniz dedi. Tam olarak ne olacak? Daha önce hiç dava işleriyle uğraşmadım.
Atatürk'ü koruma kanunu çerçevesinde hakim karşında ifade verirsin.
Yaptığın örnek bir davranış Atatürk netice de bir insan hataları da olmuştur ama Atatürk günahıyla sevabıyla bizimdir.

Bu konuda bildiklerim:
Atatürk'ü koruma kanunu var ve bu konuda yanlış yapanlar ülkemizde yasal olarak suç işlemiş olduğundan polis, savcılık ve adliye arasında kısa orta vadede dava olur. Pandemi dışında işlemler daha da kısalabiliyor. İstisnalar hariç süreç çok uzamaz, fakat eğer avukatınıza dava için talimat verir olayı takip ederseniz süreç çok hızlanır.

Şahsi fikrim:
Ülkemizin kurucusu olması, önemli devlet büyüklerinden olması hasebiyle ve dahi vefat etmiş kim olursa olsun hakareti anlayamıyorum. Bunu yapan insanların ya kuyruk acısı var veya pisişik sorunları olmalı.
Ortada bir yanlışlık var. Bende çok ettim ama senin dediğin gibi adliyeye gitme falan yok. Zira bu kamunun davası. Sen sadece suçu bildiriyor ihbar ediyorsun. Zaten %90 bulamıyorlar ya da karşısı inkar ediyor benim hesabım değil ya da internet ortak vs.

Yanılıyorsun eğer takibi sıkı tutarsanız IP vs kesinlikle yakalanıyor. Avukatınızın çalışkan ve bu işi sıkı takib etmesi yeterli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı