Atatürk'ü neden bazı insanlar sevmiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Genellikle dine çok bağlı insanlar sevmiyor Atatürk'ü, şahsen ben seviyorum.
Zaten Atatürk düşmanlığını çıkartanlar da dini istismar eden kişiler. Dikkatli bakın, ağızlarından hiç düşmez din. Dini uygulamaya gelince kendi canının istediği gibi bükerler dini.

Kimse kimseyi sevmek durumunda veya zorunluluğunda değildir. Nedene bile gerek de duymayabilir.

Türkiye de özgürce yaşamanı sağlayan bir kişiyi sevmek zorundasın.
Başka ülkelerin sömürgesi altında kalmadığın için sevmek zorundasın.

Kimsenin sevme zorunluluğu yok ancak "saygı" duyma zorunluluğu var. Adam, askerliğini yaptı ve ülkeyi kalkındırdı. Sen, Atatürk'ün yaptığının daha çeyreğini yapamazken ona laf atamazsın. Daha ülkeye faydan dokunmamış gelip laf atıyorsun. Sanarsın Kuantum Fiziğini buldun ona laf atıyorsun.

Türkiye de özgürce yaşamanı sağlayan bir kişiyi sevmek zorundasın.
Başka ülkelerin sömürgesi altında kalmadığın için sevmek zorundasın.

Bunları bana söylüyor isen, ben zaten Atatürk'ün fikirlerini benimseyen birisiyim.
Fakat "özgürce yaşam" kavramını kullandıktan sonra "sevmek zorundasın" kelimesini söylemek kendi içerisinde tezat. Kimse kimseyi sevmek zorunda değildir. Bu da Atatürk'ün ülkemize kazandırdığı özgürlüktür.

Sevmeyen insan olabilir. Bizim bahsettiğimiz sevip sevmemesi değil. Sevmiyorum diye büstüne tüküren veya hakaret edenlerdir. Normal bir sevmeyen insan zaten saygı duyar. Altını çiziyorum normal bir insan kelimesinin. Ama bunu sevmiyorum diye bağıra bağıra söylemez.

Bazıları var, Atatürk neden bunu yaptı vb şeyleri araştırmadan konuşan tipler var.
Bazıları ise TikTok'ta prim için bunları söylüyor sevmemiş gibi yapıyor, adam aslında seviyor.
Boş yapıyorlar, herkes sevmek zorunda değil ancak saygı duyması lazım. Hepsi bir gün akıllanır inşallah.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı