Atatürk'ü neden bazı insanlar sevmiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sevmek zorunda mıyım? Hem duygu beslediğim falan da yok.
Sevmek zorunda değilsin. Ama saygı duymak zorundasın. O adam sen istesen de istemesen de atan. Senin şu anda bu bilgisayar başında oturmana sebep olan insandır kendisi. Değeri bilinmeli. O olmasaydı anamız köleydi, babamız yoktu.

Herkesi sevmeye bilirsin, aileni, kardeşini dahi. Fakat yaşadığın toprakları ve elini kolunu sallayarak dolaştığın şehirleri ve en önemlisi bu vatanı bize kazandıran insanı sevmemeyi anlayamıyorum.
Bende, sevmese bile saygı duyması gerekli. Ayrıca şu anda Atatürk'e küfür eden birisini şikayet etsem cezası da bayağı ağır olur.

Sevmek zorunda değilsin. Ama saygı duymak zorundasın. O adam sen istesen de istemesen de atan. Senin şu anda bu bilgisayar başında oturmana sebep olan insandır kendisi. Değeri bilinmeli. O olmasaydı anamız köleydi, babamız yoktu.

Haklısın. Yaptıklarını biliyorum ve önceki yorumdan saygı duyduğumu belirtmiştim. Fazla uzamadan konu kilitlenmesi lazım.

Cahillikten sevmiyorlar. Atam keşke zamanında tarikat liderlerinin hepsini asaymış.

Olayı kısaca şöyle özetliyeyim.

Atatürk zamanında cahil halk bilinçlensin diye köy enstitülerini kurmuş fakat daha sonra kapatıldığı için cahil halkı tarikatlar ele geçirmeye başlamış. Tabii çoğunda Atatürk düşmanlığı olunca çoğu bu şartlar altında yetiştirilmiş. Azıcık araştırsalar aslında tarihin en önemli adamlarından biri olduğunu zaten anlayacaklar. Dilerim ülke eski güzel hallerine döner ve şu köy enstitülerinin daha gelişmişi ülkemize tekrar kurulur. Yoksa bu cehalet çok zor geçer.

Bunun kadar normal bir şey yok sen yunan olsan Atatürk'ü sever misin? Fesli deli kadiri takmayın tescilli deli raporlu zaten.

#garip10banlansın

@garip10 sen nasıl bir cahilsin bilmiyorum bilmekte istemiyorum.
Bunu yapman cahillere hakaret.
Ne hakkında konu açayım anlamadım.
Ben Müslüman olsam ve o dönemde yaşamış olsam ülkeyi terk ederdim herhalde düşünsene adam senin ezanının dilini değiştiriyor ve sen buna karşı sesini bile çıkaramıyorsun.

Şu anda bir çok "Müslüman" ezanın ne dediğini anlamıyor ve biriside senin anlaman için senin diline çeviriyor ne yani bunda bir sorun yok ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı