Atatürk'ün hataları nelerdi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnanmayan biri der ki ben pusulada göremiyorum. Devletin dini yoktur.

Kabullen kemalistler yavaş yavaş azalıyor. Herkes osmanlı gibi olmasını istiyor. Müslüman bir ülkeyiz ve laiklik falan getiriyor, camileri yıkıyor, fes'i kaldırıyor, baş örtüyü kaldırıyor, Ülkeyi avrupa özentisine çeviriyor. Daha çok şey yaptı da bir kısmını anlattım.
Dostum, lütfen Atatürk'ün inkılaplarını oku. Baş örtü Atatürk tarafından hiçbir zaman kaldırılmadı.

Ne alakası var? 3 gündür göz ardı listem dolup taşıyor. Yeni birine yer açıldı.

Sağlığına yetersiz önem verip erken vefat etmesi. Bir 10 yıl daha yaşasaydı her şey çok farklı olabilirdi, ondan sonra gelenler de üç-beş nispet alır; bu ülkenin haklarını iç veya dış politikada yedirmezlerdi.

Bir de araştır gel yazmışsın. Sanki Atatürk'ün yanında, hayatında yaptığı tüm icraatlerine şahit oldun. En kusursuz denilen adamın bile hatası vardır ama gel gör ki sen diyorsun ki yaptığı her şey doğru keşke daha fazla yapsaydı. Enteresan olaylar.
Yaptığı icraatlere şahit olmadım. En doğrusunu öğrenmek için nerdeyse bulduğum tüm kaynakları taradım. Ayrıca Bu teşvik etmediğiniz katliam olaylarının yapmasının sebebi de uzaklarda dağ başlarında örgütlenip şehirin içinde tarikatlanmaktı, aynı şeyin laciverti.

Bu olayın günümüzde ki örneği ise (PKK)

Kendi iyiliğiniz için bu konuyu takipten çıkın arkadaşlar, kaybettiğimiz zamana değmez.
Hocam sizi gerçekten taktir ediyorum yazdıklarınızdan dolayı. Ben bu forumda bu kadar cahil, işe yaramaz, haddini bilmez insan olduğunu bilmiyordum. Seni bu günlere kadar gelmeni sağlayan "ATA"na hadsiz bir şeklide "katliam yaptı" diyen zihinsel yetilerini kaybetmiş birisi ile aynı ortamda olduğum içinde üzüldüm. Hatta bu yorumu beğenenlerde olmuş. Ciddi anlamda akşamım yerle bir oldu. Keşke konuyu görmeseydim. @ezuer

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı