Atatürk'ün sevilmeme nedenleri

Herkesin nedeni başka. Bazıları Müslüman olmadığına inanıyor. Bazıları sırf şapka takmadılar diye 2 şehri bombaladığına inanıyor. Ne kadar doğru bilgiler bilinmez. Fakat bunları geçtim, adama "Kamal", "Ataput", "Yunan", "İngiliz ajanı", "Yahudi" diyenler bile var. Bunlar ayrı aşama. Kafalarını yıkamışlar bir güzel.

Atatürk'ü sevmeyen bir kitle var ki o kitle tamamen yok edilmeli. "TARİKATLAR ve TARİKATÇILAR". Bu kitlenin Atatürk'ü sevmeme nedeni zamanında bir çok yenilik getirmiş olmasıdır. Öyle ki herkesin bildiği; Atatürk camiileri ahır yaptı !yalanını çokça duymuşsunuzdur. Bu yalan ibaresiyle sevmiyorlar. Ayrıca zamanında tarikatçıları astığı için de sevmiyorlar.

Başlıktaki gördüğünüz gibi. Sizce sevilmeme nedenleri nelerdir? Amacım burada Atatürk'ü kötülemek değil sadece merak ediyorum çünkü bazı insanlar bazı şeyleri çok yanlış biliyorlar (camileri ahır yaptı veya hocaları astı vs).size göre nedenleri nedir?
şuana kadar atatürkü sevmeyen kisilerin nedenlerine baktıgımda laiklik hilafetin kaldırılması onlara gore hocaları asması geliyor

Din. Başka bir sebep göremiyorum ben. Atatürk yanlış olanı yapıp dini iyice içimize soksaydı bizim Türk milletimiz Hz. Muhammed olmasaydı son peygamber Atatürk olurdu tarzında sloganlarla severdi. Gerçi o zaman Türk milleti kalır mıydı o da başka bir videonun konusu.

Başlıktaki gördüğünüz gibi. Sizce sevilmeme nedenleri nelerdir? Amacım burada Atatürk'ü kötülemek değil sadece merak ediyorum çünkü bazı insanlar bazı şeyleri çok yanlış biliyorlar (camileri ahır yaptı veya hocaları astı vs).size göre nedenleri nedir?

Onu aşmış bunu kesmiş gibi şeylere inanmıyorum, fakat meclis konuşmasında gökten indirildiği zannedilen kitaplar gibi bir tabiri var, inancım gereği sevmiyorum.

Kendisini pek çok sevmem fakat saygı duyarım sevenede karışmam onun dışında sevip sevmeme insana bağlı Atatürk'ü ilah yapan tayfaya saygım yok sadece.

Geri
Yukarı