Atatürk'ün sevilmeme nedenleri

Tarihte iyi şeyler yapanları iyi anmama gibi bir huyumuz var bizim. Örnek olarak 2. Mahmud, 3. Selim ve Atatürk... Hepsi kendini değil de milletini ve ülkesini düşünen insanlardı fakat kıymeti bilinmedi, bazılarının rahatına dokundu vs. sebeplerden ötürü ya Gavur Padişah denildi ya da Ataput denildi... Hepsi gerici ve bencil insanlar bana göre, azıcık araştırma yapsalar, kulaktan dolma bilgileri takım tutar gibi (doğrusu gösterilse dahi) savunmasalar emin olun bu millet daha iyi yerlere gelirdi...

Sıkıntı yok beyler hepsi AKP destekliyor bi 10-20 yıl sonra düzelir ortam.

1676982944411.png

Eğer bir kişi ne kadar çok sevilirse ters tepki olarak da o kadar da düşman oluşuyor.
Örn; Adolf Hitler.

Onu aşmış bunu kesmiş gibi şeylere inanmıyorum, fakat meclis konuşmasında gökten indirildiği zannedilen kitaplar gibi bir tabiri var, inancım gereği sevmiyorum.

Atatürk o konuşmasında parti ilkelerinden bahsediyor. Gökten inan kitapların dogmalarından değil hayattan alıyoruz ifadesi var. Birincisi İslam ve Kur'an adı geçmiyor. İkincisi direkt İslam ve kuran geçse bile doğru söylüyor çünkü zaman diye bir kavram var. Binlerce yıl önce olan doğru ile şu anki doğru bir değil. Mesela Talak/4 buna en büyük örnek

Medeniyet düşmanları sevmez.

Onu aşmış bunu kesmiş gibi şeylere inanmıyorum, fakat meclis konuşmasında gökten indirildiği zannedilen kitaplar gibi bir tabiri var, inancım gereği sevmiyorum.
İnancın, ona inanan toplumları nereye getirmiş, bir de Atatürk toplumunu nereye getirmiş bir karşılaştır bakalım.

Seçim yapmayıp 15 yıla yakın bir süre sadece kendisinin Cumhurbaşkanı olması. Ondan sonra İnönü de aynı şekilde devam ettirdi.

Cumhuriyet tarihini okumanızı şiddetle öneririm, bu şekilde işiniz zor.

Medeniyet düşmanları sevmez.

İnancın, ona inanan toplumları nereye getirmiş, bir de Atatürk toplumunu nereye getirmiş bir karşılaştır bakalım.

Ne tesadüftür ki Atatürk'ü sevdiğini iddia edenler, islama her daim uzak ve karşı olmuşlardır.

Evet nereye götürdüğünü görüyorum, batı kuklası.

Geri
Yukarı