Ateist sayısının her geçen gün artması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ateist sayısının artmasının sebepleri basit, bunlardan en önemlisi büyüklerin gençlere yaptığı baskı ve bu baskı neticesinden çıkan isyan. O büyüklerin kim olduğunu biliyorsunuz, hani şu sokakta "Erkek kadını dövebilmeli, Şort giyen kadın Müslüman olamaz, Ülkeye Şeriat lazım" diyen amcalar ve teyzeler. Ondan sonra ki en büyük sebeplerden birisi YouTube ve Twitch yayıncıların çoğunluğu ateist olması, Twitch yayıncıların büyük bir miktarı gerçekten Ateist. Gençlerde onlardan örnek alarak Ateist oluyorlar. Son fikrim ise Ateist kanalların sosyal medya da çoğalması, Evrim Ağacı kanalı örneğin birçok bilimsel videoyu içinde barındırıyor sadece Evrim değil her konu var kanal içerisin de gençlerde severek izleyip sonrasında dine olan inançları zayıflıyor. Bana gelirsek ben Müslüman birisiyim ama bilime her zaman inanırım. Evrime inanır mısın dersen işte o zaman cevap veremem çünkü Bilim net olarak Evrim var diyor mu pek bir fikrim yok, çoğunluk diyor dese bile Müslüman bilim adamları olduğu için pek inanasım gelmiyor, ama oladabilir. Şu an da da beynim karıştı zaten, iyi geceler.

İnternet. Bilgiye ulaşmak artık o kadar kolay ki insanlar sorgulamak ve araştırmak konusunda neredeyse hiçbir problem çekmiyor.

Din hakkında daha fazla bilgiye sahip olan ve dinin ne için kullanıldığını öğrenenler artıyor.

Dini inanç ve inanmamak bireysel tercihler ancak gözle görülür bir artış olmasındaki en temel sebebin ülkenin durumu olduğunu düşünmekteyim. İnanç o kadar her konuya alet edildi ki gençlerin inancı kalmadı ve soğudular diye düşünüyorum.

Ateist sayısının artmasının sebepleri basit, bunlardan en önemlisi büyüklerin gençlere yaptığı baskı ve bu baskı neticesinden çıkan isyan. O büyüklerin kim olduğunu biliyorsunuz, hani şu sokakta "Erkek kadını dövebilmeli, Şort giyen kadın Müslüman olamaz, Ülkeye Şeriat lazım" diyen amcalar ve teyzeler. Ondan sonra ki en büyük sebeplerden birisi YouTube ve Twitch yayıncıların çoğunluğu ateist olması, Twitch yayıncıların büyük bir miktarı gerçekten Ateist. Gençlerde onlardan örnek alarak Ateist oluyorlar. Son fikrim ise Ateist kanalların sosyal medya da çoğalması, Evrim Ağacı kanalı örneğin birçok bilimsel videoyu içinde barındırıyor sadece Evrim değil her konu var kanal içerisin de gençlerde severek izleyip sonrasında dine olan inançları zayıflıyor. Bana gelirsek ben Müslüman birisiyim ama bilime her zaman inanırım. Evrime inanır mısın dersen işte o zaman cevap veremem çünkü Bilim net olarak Evrim var diyor mu pek bir fikrim yok, çoğunluk diyor dese bile Müslüman bilim adamları olduğu için pek inanasım gelmiyor, ama oladabilir. Şu an da da beynim karıştı zaten, iyi geceler.
Evrim bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Evrim teorisi denilince genelde teori lafı çılgın bir fikirmiş veya doğru olmayabilirmiş gibi bir algı oluşuyor ama aslında teori de kanunlar gibi bir olgudur. Google Scholar'a girip evolution yazın, binlerce kaynak göreceksiniz bunun hakkında.

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama her geçen gün Türkiye'de ateizm artıyor. Sizce bunun temel sebebi ne? Özellikle gençlerde artan ateizm neden hızla yayılıyor? Benim de imanım son zamanlarda zayıfladı.

Kendi düşüncelerinizi dile getirin ister ateist olun ister deist ister agnostik.

Bilimsel ve dini olarak sohbet edelim.

Gelişmiş ve modern le insanlar daha araştırıyor sorguluyor bilimi vesaire ve onun sonucunda dinin yalan oldugunu söylüyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı