Ateist sayısının her geçen gün artması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu konuda kavga çıkmazsa... Diyecektim ki yine geç kalmışım. :(

Tamam da genelleme yapmıştım. Her şeyin istisnasını düşünmek zorunda mıyım?
Hocam konu dışı bölümünde birbirimizin yazdıklarını sohbet muhabbet birazda eğlence amaçlı cevaplıyoruz destek oluyoruz. Neyin gerginliği çıkartmaya çalışıyorsunuz? Yok efendim "sizin gibiler yok demedim ki" falan yazıyorsun sebepsizce. Utanmasan "sana soran mı oldu?" falan yazacaksın. :D Rezillik.

Evrim bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Evrim teorisi denilince genelde teori lafı çılgın bir fikirmiş veya doğru olmayabilirmiş gibi bir algı oluşuyor ama aslında teori de kanunlar gibi bir olgudur. Google Scholar'a girip evolution yazın, binlerce kaynak göreceksiniz bunun hakkında.

Ben küçüklüğümden belli Tanrıya olan inancımı hiç kaybetmek istemedim, şu an da da Tanrıya olan inancımı kaybetmeye niyetim yok ama bilgilendirmen için teşekkür ederim.

Bunların sebeplerinden bazıları; insanların kendilerince buldukları cevaplar ve siyasal islamin başarısızlığa uğraması.

İnsanlar artık kör değil. Yeni kuşağın araştırmak gibi bir imkanı var. Dünyada inanç uğruna ne zulümler yapıldığını, politikalarda din kisvesi altında ne yalanlar söylendiği, ne hırsızlıklar yapıldığını insanlar artık görüyor. Cahil kalmakta ısrar edenler, "bal tutan parmağını yalar" diyerek hırsızlığı meşrulaştıran onursuz insanlar ve bu gibi kişilerden nemalanan politikacılar umarım ki daha fazla barınamayacaklardır.

Farkettiniz mi bilmiyorum ama her geçen gün Türkiye'de ateizm artıyor. Sizce bunun temel sebebi ne? Özellikle gençlerde artan ateizm neden hızla yayılıyor? Benimde imanım son zamanlarda zayıfladı.

Kendi düşüncelerinizi dile getirin ister ateist olun ister deist ister agnostik.

Bilimsel ve Dini olarak sohbet edelim.
İnsanlar aklını kullanmadığı, sorgulamayıp hakkı araştırmak istemediği için artıyor.

Hocam konu dışı bölümünde birbirimizin yazdıklarını sohbet muhabbet birazda eğlence amaçlı cevaplıyoruz destek oluyoruz. Neyin gerginliği çıkartmaya çalışıyorsunuz? Yok efendim "sizin gibiler yok demedim ki" falan yazıyorsun sebepsizce. Utanmasan "sana soran mı oldu?" falan yazacaksın. :D Rezillik.
Yooo.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı