Aynı konulardan bıktım artık

@Enes3078 çok saçma ve kişiden kişiye değişebilecek bir konu ama bence bir konu sabitlenmeli. Mesela "Tarayıcı Önerisi" konusuna belli başlı popüler tarayıcılar yazılsın, kişinin herhangi bir sorusu olursa yanıtlanır.

O işleri bölüm moderatörlerine danışmalısınız. Benim altımda yazan ibare yönetim ekibinden olduğum anlamına gelmiyor. Yalnızca onursal bir yetki diyelim. Bu arada bunun için dediğiniz şekilde konu açıp rapor yoluyla moderasyona iletebilirsiniz fikrinizi.

Yazılım dili tavsiyesi konusunda katılıyorum ama Linux dağıtım konularının farklı zamanlarda tekrar açılması çok da anormal değil bence. Güncellemeyle ciddi değişiklikler olabiliyor. Tarayıcıyı ise sorana kadar hemen indirip denemek daha mantıklı gibi sanki.

3 aylık banım açıldığından beri doğru düzgün mesaj bile yazmıyorum. Çünkü forumda insanlar sanki konu açmak için açıyormuş gibime geliyor. Takip ettiğim 3 bölüm var: GNU/Linux, İnternet araçları ve programlama. Ve bu 3 bölümde de her gün istisnasız aynı konular var. GNU/Linux bölümünde "Dağıtım önerisi" , İnternet araçlarında "Tarayıcı önerisi. Şu tarayıcı vs X tarayıcısı" Programlama bölümünde "Hangi dil ile başlamalıyım, C vs. C#" gibi konular açılıyor.

Artık mesaj yazasım gelmiyor. Konu açarken altta benzer konular zaten gözüküyor. İnsan oraya bir göz gezdirir. Geçen tarayıcı önerisi konusunda da bunu yazdım ve haklı olarak ban yedim. Ben de konu açmak istedim. Nasıl bir çözüm yolu bulunur ben de bilmiyorum.
Bahsedilen tekrarlayan konular birbiriyle birleştirilirse bence daha iyi olur. Bazı diğer forumlarda bu var. Aynı maksatlı konular moderatörler tarafından birleştiriliyor. Yani 10 tane Linux dağıtım tavsiyesi konusu yerine bir tane konu görüyorsunuz.

Ben de zayıf laptop için oyun önerisi istemiştim, umarım linçlemessiniz de internetten bulunmuyordu ki öneren adam da az oldu. Şu an BioShock diye oyun buldum, onu oynuyorum çeviri ile.

Bahsedilen tekrarlayan konular birbiriyle birleştirilirse bence daha iyi olur. Bazı diğer forumlarda bu var. Aynı maksatlı konular moderatörler tarafından birleştiriliyor. Yani 10 tane Linux dağıtım tavsiyesi konusu yerine bir tane konu görüyorsunuz.
Mantıklıymış bu, konu da hep güncel kalır. Dezavantajı var mı bilmiyorum ama.

Hocam ben sizin canınızı sıktıysam gerçekten özür dilerim. Başka danaşacak kimse yok ve o zamanlar yeni başlamıştım. :(
Sorun teknik konular değil.

Sorun bunun gibi tekrar açılan konular:
Daha 1 hafta olmamış önce açılan konu. Aynı soru tekrar tekrar soruluyor.

Bende sanırım bazen çok saçma konular açıyorum ama bundan sonra dikkat edeceğim. Ülkemizde forum kültürünün bu kadar azaldığı bir dönemde (katılalı 3 4 ay oldu ama hepinizi çok sevdim) forumu yaşatmaya çalışmalıyız.
Sorun teknik konular değil.

Sorun bunun gibi tekrar açılan konular:
Daha 1 hafta olmamış önce açılan konu. Aynı soru tekrar tekrar soruluyor.
Bir de şey var, her zaman görürüm: Kaspersky vs Bitdefender falan. Her ne hikmetse her gün aynı antivirüsler tartışılıyor .

Yeni konular

Geri
Yukarı