"Az önce kullandığınız şifrenin bir veri ihlali sonucunda açığa çıktı anlaşıldı" uyarısı

mccengaver

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Az evvel telefonuma ESET'i kurdum ve bağlı olduğum Wi-Fi ağını taradım. Zayif parola ve açık ağ hizmetleri olmak üzere iki uyarı aldım. Web ara birimini aç dedim, kullanıcı adını ve şifreyi girdim."az önce kullandığınız şifrenin bir veri ihlali sonucunda açığa çıktı anlaşıldı" uyarısını verdi Google. Şimdi bir hacklenme mi söz konusu yoksa telefonuma ya da PC'ye virüs mü bulaştı anlamadım. Yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Bu hata genelde aynı şifreyi birçok hesapta kullanıyorsanız, ve tarayıcı gezinmeniz sırasında şifrelerinizi kaydettiyseniz, programlar tarama yaparken bunu fark edip böyle uyarılar verir.

Örneğin, hotmaila 12345A! Şifrem. Teknopata da 12345A! Şifrem. Tarayıcım bana, ilk loginde sorduğunda kaydet dedim.

ESET bunu buluyor, diyor bu şifreler aynı, her yerde kullanılmış. En iyisi uyaralım.

Muhtemelen bu senarjo ile karşı karşıya olabilirsiniz.

Bu hata genelde aynı şifreyi birçok hesapta kullanıyorsanız, ve tarayıcı gezinmeniz sırasında şifrelerinizi kaydettiyseniz, programlar tarama yaparken bunu fark edip böyle uyarılar verir.

Örneğin, hotmaila 12345A! Şifrem. Teknopata da 12345A! Şifrem. Tarayıcım bana, ilk loginde sorduğunda kaydet dedim.

ESET bunu buluyor, diyor bu şifreler aynı, her yerde kullanılmış. En iyisi uyaralım.

Yok hocam modemin ara yüz şifresini başka hiçbir yerde kullanmıyorum.Ama hacklenmis olmaktan korkuyorum 😭

Bende son 6 aydır amazon n11 ve mediamakt alışveriş sitelerine üye girişi yaptığımda böyle bir uyarı alıyorum işte şifreniz bir veri ihlali sonucunda açığa çıkarılmıştır şifrenizi değiştirmenizi öneririz yazısı geliyordu. Sanırım bu 3 alışveriş sitesinde kullandığım şifreyi başka bir forum sitesinde kullanmıştım o sitenin adminleri belki benim şifremi deşifre etmiş olabilir bundan dolayı google chrome beni uyarıyor olabilir. Aslında bu forum sitelerinde kullandığımız şifreleri asla alışveriş yada mail adreslerimizin şifresi olarak kullanmamız lazım sonuçta forum sitelerine fazla güven olmaz site adminleri muhtemelen kullanıcı veri tabanına bakarak bizim şifrelerimizi görüyorlardır.

Geri
Yukarı