B450'lerin Ryzen 4000 desteği kesin mi?

SkyRose

Megapat
Makaleler
5
Bildiğiniz üzere B450'ler de AMD'nin geri adım atmasıyla 4000 serisi destekleyecek. Fakat ben sanki laf olsun diye destekleyecek diye bir düşünceye kapıldım.

Mesela şu an A320'ye R9 3900X takmak mümkün, destekliyor mu destekliyor. Uyumlu mu uyumlu. Ama bunu kullanmak kağıt üstünde mümkün olsa da pratikte hiç öyle değil. Aşırı ısınmadan, işlemcinin performansını gösteremesinden, hatalardan geçilmez.

Peki B450'lerde de Ryzen 4000 serisi için aynısı olur mu? 4700X kullanıkabilir mi orta seviye bir B450'de?
Mesela benim anakartım B450 Aorus Elite, 4700X, hatta belki 4900X takabilecek miyim sizce?

Düz mantık yapıp olmaz demek istemedim çünkü A320'lerdr OC yapılmıyorken B450'lerin VRM'leri vs. yani OC yapılabiliyor ve daha yüksek performans almamızı sağlayabiliyor.

Donanımhaber'de görmüştüm, destekleyecek diye açıklama gelmişti...
Konu o değil, destekleyeceğini biliyorum.

A320'lerin 3900X destekleyip doğru düzgün çalıştıramaması, kaldıramaması gibi B450'ler de yazılımsal olarak destekleyip pratikte cortlayacak mı, onu tartışıyorduk.

Sizce cortlar mı B450'ler?

Konu o değil, destekleyeceğini biliyorum.

A320'lerin 3900X destekleyip doğru düzgün çalıştıramaması, kaldıramaması gibi B450'ler de yazılımsal olarak destekleyip pratikte cortlayacak mı, onu tartışıyorduk.

Sizce cortlar mı B450'ler?

Tamamen bios güncellemesi ile stabil bir şekilde desteklemesi gerekir. Desteklemez ise kesinlikle satış politikası diyorum...

MSI B450 anakartlar için 4. nesil desteği geleceğine dair açıklanma yapılmıştı fakat diğerleri için bilgim yok. B450 serisinde her anakart 4. nesil işlemciler çok tatmin etmez gibi duruyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı