Babadan nefret etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keşke herkese baba olma hakkı verilmese..

Hocam, aileye karşı şiddet uygularsam her hangi bir suç işlemiş oluyor muyum?

Düşünme yeteneklerinin olduğunu sanmıyorum hocam.

En fazla haberlere çıkarsınız 😀 Şaka bir yana çok bir şey olacağını sanmam.

Hocam, beni dövemez 1 ay önce denemişti ittiğimde ölecekti. Vursam düşünemiyorum...

Zamanında bende babama küfür ederdim. Çok küfür eden birisi değilim hatta küfür sevmem ama beni çok sinir ediyordu. Devam etseydi kaba kuvvete başvuracaktım ama şükür azalttı.

Ekonomik özgürlüğünüzü kazanıp kendinizi kurtarın birdaha da arkanıza bakmayın, bırakın yaşlılığında tek başına sürüne sürüne ölsün. İlerde sakın vicdan yapıp acımayın, herkes yaptığının bedelini ödemek zorunda. Kötü ebebeyn kadar insana zarar veren başka şey yoktur size kolay gelsin.

Aynı durumdayım.

Allah sabır versin hocam...

Ekonomik özgürlüğünüzü kazanıp kendinizi kurtarın birdaha da arkanıza bakmayın, bırakın yaşlılığında tek başına sürüne sürüne ölsün. İlerde sakın vicdan yapıp acımayın, herkes yaptığının bedelini ödemek zorunda. Kötü ebebeyn kadar insana zarar veren başka şey yoktur size kolay gelsin.

Zaten kendisine gram acımam hocam, psikolojimi çökerten bir ebeveyne vicdan yapmam. Değerli cevabın için teşekkür ederim.

İlerde sakın vicdan yapıp acımayın, herkes yaptığının bedelini ödemek zorunda.
Benim de korktuğum kısım burası...

Kötü ebebeyn kadar insana zarar veren başka şey yoktur
Çok iyi bilirim bu hissiyatı, az çekmedim bende :(

@403329 babana şiddet uygula diyemem ama kendimizi korumamız lazım. Fazla vicdan yapıyoruz ve iyi niyeti suistimal ediyorlar. Hayat acımasız dostum, kırılmaya üzülmeye değmez. Sana yapılanı ona yapmaktan çekinmemrk lazım. Ve tabii bunları sözleri bir de kendime geçirmem lazım :/

Babamın WhatsApp durumu biraz fazla güldürdü. Sanırım o da ne halt işlediğinin cidden farkında...
Çok kötü bir hissiyat yâ, çoraplarını giydirirken onun sana yaptıkları aklına geliyor, yürütürken kolunu tutunca gözlerin doluyor ve sana incedem sırıtarak "n'oldu?" diyor.( bel fıtığı ameliyatı oldu) yazarken bile gözlerim doldu. Allah herkese mutlu bir aile, mutlu bir akraba ilişkisi ve iyi bir baba nasip eder inşallah.

Dosya Ekleri

• 20210925_224124.jpg
    20210925_224124.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Benim de korktuğum kısım burası...

Çok iyi bilirim bu hissiyatı, az çekmedim bende :(

@403329 babana şiddet uygula diyemem ama kendimizi korumamız lazım. Fazla vicdan yapıyoruz ve iyi niyeti suistimal ediyorlar. Hayat acımasız dostum, kırılmaya üzülmeye değmez. Sana yapılanı ona yapmaktan çekinmemrk lazım. Ve tabii bunları sözleri bir de kendime geçirmem lazım :/

Babamın WhatsApp durumu biraz fazla güldürdü. Sanırım o da ne halt işlediğinin cidden farkında...
Çok kötü bir hissiyat yâ, çoraplarını giydirirken onun sana yaptıkları aklına geliyor, yürütürken kolunu tutunca gözlerin doluyor ve sana incedem sırıtarak "n'oldu?" diyor.( bel fıtığı ameliyatı oldu) yazarken bile gözlerim doldu. Allah herkese mutlu bir aile, mutlu bir akraba ilişkisi ve iyi bir baba nasip eder inşallah.

Yaşadığımız durum kolay değil, varla yok arasındalar. Evet çok suistimal ediyorlar hayat acımasız olmasaydı bu durumda olacağımız sanmıyorum. Üzme bence kendini kurtulacaksın sonunda. İnşallah herkese güzel baba nasip etsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı