Babamdan soğudum

Sizlere soruyorum sizce ben ne yapmalıyım.
Öncelikle kendini bir birey gibi gösteremediğin için kendin suçlusun bu durumdan. Ailene kendinin de farklı bir birey olduğunu anlatman lazım. Al karşına konuş.

Bunun dışında bir çözüm önerisi sunayım:
Babanın yaşıtı, sözünü dinleyen biri ile konuş. Babam böyle böyle davranıyor, bana insan gibi davranılmasını istiyorum diyerek anlat. O da babana söylesin çözülür.

Neden bilmiyorum birisine anlatmak istiyorum uzun zamandır ama bunu anonim olarak anlatmak istediğim için sizlere yazıyorum. Belki bir kaçınız bana yardım eder.
Şöyle ki babam çok agresif birisi yani en ufak şeyde sinirlenir bağırır çağırır. Sinirlendiği zaman ise ağzından çıkanı kulağı duymaz. Ama dışarıya karşı böyle değil. Yani dışarıya karşı aileden olmayan birisine karşı normal davranır. Bugün yine evde bir tartışma oldu ve konusu ise kapıyı sert kapatmam. Bu bir tartışma sebebi olabilir mi? Ve ben o sırada DC'de arkadaşlarım ile sohbet ediyordum. Sayesinde tüm arkadaşlarım duydu her şeyi. Odama kendimi kapattım. Sizlere soruyorum sizce ben ne yapmalıyım. En ufak konuda tartışma açıp bağırıp çağıran küfürler eden yeri gelir şiddet uygulayan bir babaya karşı 18 yaşında bir birey ne yapabilir? Cidden sabır denen şeyin sonuna gelmiş bulunmaktayım.

Kendi ayakların üstünde durana kadar boşvermeye çalış, sonra geç evine. Bir zamandan sonra kendinden başkasıyla olmayabiliyor. 5 - 10 sene önce gözüne batmayan, umursamadığın şeyler bu yaştan sonra can sıkmaya başlar.

Ayrıca bu tarz durumları içinize atmanıza gerek yok. Bir şekilde paylaşmak, içini dökmek en doğrusu. Biriktikçe psikolojik olarak yorar, yıpratır.

Öncelikle kendini bir birey gibi gösteremediğin için kendin suçlusun bu durumdan. Ailene kendinin de farklı bir birey olduğunu anlatman lazım.
Babanın yaşıtı, sözünü dinleyen biri ile konuş. Babam böyle böyle davranıyor, bana insan gibi davranılmasını istiyorum diyerek anlat. O da babana söylesin çözülür.
Genelde duymazlıktan gelir, bir kulaktan girer, diğerinden çıkar. O kişi yeniden sorsa 'Dediklerimi yapıyor musun?' diye; 'Evet. Yapıyorum. Artık daha iyiyiz.' der.

Öncelikle kendini bir birey gibi gösteremediğin için kendin suçlusun bu durumdan. Ailene kendinin de farklı bir birey olduğunu anlatman lazım. Al karşına konuş.

Ailesine bağırıp çağıran bir bireyden bahsediyorum. Hatta sana şöyle diyeyim bana geçen günlerde beni evlat katili mi yapıcaksın diyen birisi. Bir evlada bu söylenir mi? bazen kendimi sorguluyorum senin dediklerinin aynısını düşünüyorum. Ama ne yaptıysam nafile.

Dostum. Maddi durumunu bilmiyorum ama asgarı ücretle ayrı eve çıkman bu ekonomik dönemde mümkün değil.
Benim de böyle davranan bir babam var ve şöyle bir çözüm ürettik asıl mesele onu psikiyatriste götürüp ilaç yazdırmak fakat bu durumun en zor kısmı onu ikna etmek.
Babanım sevdiği bir yakını onu psikiyatriste gitmesi için ikna etsin ve ilaç kullanmaya başlasın. Benim babam düzeldi umarım seninki de düzelir.
Bol şans.

Dostum. Maddi durumunu bilmiyorum ama asgarı ücretle ayrı eve çıkman bu ekonomik dönemde mümkün değil.
Benim de böyle davranan bir babam var ve şöyle bir çözüm ürettik asıl mesele onu psikiyatriste götürüp ilaç yazdırmak fakat bu durumun en zor kısmı onu ikna etmek.
Babanım sevdiği bir yakını onu psikiyatriste gitmesi için ikna etsin ve ilaç kullanmaya başlasın. Benim babam düzeldi umarım seninki de düzelir.
Bol şans.
Dostum, Doktor denildiği zaman sinirden deliye dönüyor. Birde öyle birşey denilse heleki akrabalarından birisi derse beni bu dünyadan erkenden yollar. Evde günah keçisi gibi birşeyim. Ne olursa ne biterse ben yapmışım gibi tavırlar sergileyen birinden bahsediyorum. Ama denerim. Teşekkürler tavsiyen için

Genelde duymazlıktan gelir, bir kulaktan girer, diğerinden çıkar. O kişi yeniden sorsa 'Dediklerimi yapıyor musun?' diye; 'Evet. Yapıyorum. Artık daha iyiyiz.' der.
Aileniz 89IQ primatlardan oluşuyorsa elden bir şey gelmez, ekonomik özgürlüğe ulaşana kadar sende unga bunga yapacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı